Vzteklina nebo jiné nemoci

11.4.16 20:36

Vzteklina nebo jiné nemoci

Zdravím! Chtěla jsem se vás Holky zeptat:)
Ted mi přiběhl náš pes domů, měl nějaký čumák od krve, tak samozřejmě mě nenapadlo si vzít rukavice a utřela jsem mu to normálně rukou. Na palci mám menší škrábanec, chtěla jsem se jenom zeptat, jestli je možné přenosu nějaké nemoci, vztekliny, apod,…? Nebo se vzteklina přenáší jen slinama? Pes něběhá někde divoce, z 95% jen na zahradě, ale problém je, že není tak více než 1,5 roků očkovaný, myslím:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.4.16 20:45

Tak jestli ma tvuj pes vzteklinu, tak bude prvni v republice po xx letech…Vzteklinu urcite nechytis, max. nejakou bakterii-misto dezinfikuj a neblazni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
401
11.4.16 20:47

ČR je oficiálně země vztekliny prostá. Pravděpodobně ti nic nehrozí, ale příště alespoň umýt ruce mýdlem a vodou ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 20:51

Jooo, to jsem ihned udělala!:) I tak.. jsem hrozný strašpytel :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
11.4.16 21:01

Vztekliny bych se nebála, ale vis doufam, že očkování proti vzteklině je povinné? Jsou k dostání i vakcíny které mají tříletou účinnost, tak nechte psa naočkovat. A taky bych pozjistovala, kde přišel k te krvi na čumáku, aby ještě někde někoho nepokousal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 21:03

Joo, tak ted jsem se dívala na očkování a má to prošlé o cca 4 měsíce, příští týden s ním určitě zajdu!:)… No, s tím, jak je šikovný, tak to se určitě někde škrábnul, byly to snad jen 3-4 kapky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
11.4.16 21:07

@Marfuša2323 Tak to jo, to ho mohla seknout i nějaká kočka, já už si představila hubu od krve, jako když něco krvavého sezere :mrgreen: Doockuj ať máte klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 21:15

No to bych hned utíkala s baterkou po zahradě, kde co bylo a jestli tam ještě něco zbylo :D… Bylo to prostě nahoře na čumáku a nějak to má ještě na čele:D Asi se někde prodíral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
11.4.16 21:25

Náš pes se řízl o trávu někde v tlamě a jak lítal a smísilo se to se slinama, tak měl celou tlamu od krve, jak kdy zardousil stádo ovcí. Dost jsem se vyděsila. Ale utřela jsem mu to a bylo to ok, pak už ani krev netekla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 21:36

To muselo vypadat!… Naštěstí tomu našemu už taky všechno zaschlo, sotva 4 kapičky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat