Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, měla bych dotaz, asi hlavně na slovenské maminky, jestli tu nějaké jsou. Za 14 dní se chystáme na delší dovolenou na Slovensku, budeme autem, ale plánujeme i pár výletů vlakem. Četla jsem, že důchodci i děti do 15 let si můžou vyřídit bezplatné cestování, ale je k tomu potřeba fotka 2 krát 3cm, netušíte, kde ji vzít? Jestli bude stačit ostřihnout tu naši klasickou průkazovou fotku, nebo jestli na Slovensku se dají v téhle velikosti fotky pořídit, netušíte? ![]()
@slavuska1 tu ti udělá fotograf i u nás jen nahlas rozměry. Určitě nic nestřihej. To oni neuznají a hlavně bílé pozadí. Vyřízené je to za chvíli.
@slavuska1 píše:
Ahoj, měla bych dotaz, asi hlavně na slovenské maminky, jestli tu nějaké jsou. Za 14 dní se chystáme na delší dovolenou na Slovensku, budeme autem, ale plánujeme i pár výletů vlakem. Četla jsem, že důchodci i děti do 15 let si můžou vyřídit bezplatné cestování, ale je k tomu potřeba fotka 2 krát 3cm, netušíte, kde ji vzít? Jestli bude stačit ostřihnout tu naši klasickou průkazovou fotku, nebo jestli na Slovensku se dají v téhle velikosti fotky pořídit, netušíte?
Přijeď az mnou, táta ti ty fotky udělá
![]()
@slavuska1 my jsme prukazky delali pro deti primo na nadrazi v Bratislave. Foto jsme nechali udelat v normalnim fotostudiu za cca 200 korun. Rekli jsme, ze je to na prukazku na bezplatne cestovani zeleznici, oni uz vedi rozmery. Na prukazku neni potreba nic dalsiho, obcanka nebo pas zakonneho zastupce, udelaji to na pockani. Obcanstvi nerozhoduje.