Dětská doktorka a noční buzení

4270
17.10.05 08:54

Dětská doktorka a noční buzení

Zdravím všechny maminy a spol. a prosím o radu.

1. ráda bych změnila dětskou doktorku (vzhledem k jejim schopnostem). Neznáte někdo nějakou dobrou z Brna? Pište mi prosím své typy a zkušenosti.
  1. mám 8 měsíční holčičku a ta se mi budí v noci po 1-2 na kojení. Přes den je ho v pohodě, jíme polívku, ovoce a kaši, a mezi tím kojíme po 3 hodinách. Ale v noci je to hrůza. Neznáte někdo nějaký fýgl aby se přestala budit? Zkoušeli jsme, že k ní vstane manžel, ale to bohužel nezabralo. Díky za rady.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
17.10.05 09:53

Ahoj Katko,
s tou dr. ti bohužel neporadím :( , ale chtěla jsem ti napsat, že mám 9ti měsíčního chlapečka a taky tak trochu válčíme. Všechno začalo už po 4.měsící a graduje v posledních týdnech, kdy by chtěl v noci kojit co hodinu, půl, někdy i 15min :? . Hlad to není, baštíme přes den krásně, žízen taky ne (alespoň ne tak strašná). Já jsem se rozhodla, že tam „na:,–(ím“ na noc na nějaký čas taťku, chvíly (10min.ú) vždy poplakával a pak spinkal. Vrátila jsem se k němu teda po několika dní zpátky, první noc vpohodě spinkal až ráno dostal napít. Jenže dneska v noci začal zase tu svou písničku, jako že kojit a kojit a nic jiného nechce…
Takže u nás asi prozatím, bude spát s malým taťka… :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
17.10.05 10:18

Ahoj Katko,

doktorku Ti neporadím, jen Tě utěším, že s nočním kojením jsme na tom stejně. Pořád se budí a chce prso. Dnes spal s náma v posteli, od 23 (kdy jsme s manželem ulehli) do 0.30 byl vzhůru, takže my jsme padali na hubu a prospaný Lukášek lumpačil. Nakonec jsem ho dala do postýlky, kde si chvilku hrál, pak si stoupl a začal se dožadovat naší pozornosti. Dělali jsme, že spíme, když už začal plakat, tak jsem ho vzala k nám a po chvilce usnul ( i bez prsa, k mému přakvapení) a vzbudíl se ve 3 hodiny.
Takže Ti ani moc neporadím.
Určitě najdeš na toto téma starší diskuze - např. tu mnou započatou na :

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
17.10.05 10:21

Ahoj Katko,
z jaké části Brna jsi?
Taky jsem měnila doktora a teď jsem moooc spokojená. Ale jsme z Líšně.

Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
17.10.05 10:37

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
17.10.05 11:53

Všem díky za rady. Bubu jsem z Tuřan takže jestli znáš u vás v Líšni dobrou doktorku tak klidně napiš jmého a telefon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
17.10.05 13:17

Ahoj,
ja teda osobne nemam s castym nocnim buzenim zkusenosti, ale kamaradka. Taky jeji maly klucina se budil a od 3hodin co hodinu.
Byl uz mu pres rok tak rano na:,–(ila UM a dala mu ho v 5 a spal az do pul8 coz se divila. Tak to zacala praktikovat a skoncilo nocni buzeni na kojeni. Tak byla rada, ze se konecne vyspi. Manzel nemohl pomahat, protoze byl casto na sl. cestach, tak si musela vystacit sama.
Ale rikam jedna se uz o rocni dite.
Pa Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
17.10.05 13:32

Ahoj Katko,

speciálně můj mladší synáček se budil taky takhle příšerně, zhruba od 8.měsíce, kdy vyplivl dudlíka (tedy si to vynahrazoval na mě), tak jsem si po nějaké době (fakt už nevím po jaké :oops: ) řekla dost, v noci jsem mu nedala cucnout, večer usínal v postýlce a v noci při prvním probuzení (většinou kolem půlnoci) putoval ke mě do postele, sice se samozřejmě dožadoval prsa, ale já jsem mu nedala a asi do 14 dnů byl klid a konečně jsme se vyspali oba :D .
Takže držím palečky!

Taky Katka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
17.10.05 14:46

Katko,
chodila jsem s Barunkou od narození k Dr. Dufkovi - byla jsem ale zklamaná jeho přístupem - všechno hrozně rychle a honem, malá se začala časem bát, když viděla někoho v bílém plášti. Na moje dotazy se tvářil otráveně...........no bylo toho víc…
Po sondování v Líšni a okolí jsem si vybrala MUDr. Schánilcovou - byla jsem u ní jednou jako u náhrady za toho Dufku a dost mě překvapilo, jak příjemná může být (i pro mimčo) prohlídka u doktorky.
Lidský přístup, nikam nespěchá, všechno mi vysvětlí, nedává najevo nějaké její rozpoložení, na dotazy odpoví, k lékům vždy řekne, proč je předepisuje a co se dočtu v příbal. letáku...............no jsem na výsost spokojená. I malá Barunka už se s pláčem lepší, přestává se bát, takže jen doporučuju. Nikdy se nezapomene nejdřív s dítětem pozdravit a snaží se s ním pohrát, než začne vyšetřovat......Její tel. je: 544233821 a ordinaci má na Náměstí Karla IV. v Líšni - možná bys to měla autobusem č. 78 přímo (jestli se nepletu - jezdí myslím do Tuřan, ne?)

A´t se rozhodneš jakkoli, přeju lepšího doktora, než je ten předchozí :)

Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.10.05 15:52

Ahoj Katko,
jsem ze Slatiny a tady taky chodím s Aničkou (18,5 m.) k doktorce.

Je fajn doktorka i sestřička, jsou hodné, s Aničkou si trošku pohrají a „popovídají“, mají v ordinaci plyšáky na zabavení. Nemůžu si stěžovat.
Malé děti chodí na preventivní prohlídky a očkování v jiné časy než větší a nemocné děti (tedy pokud to dodržují maminky).
Když je nejaký problém nebo něco, co potřebuji vysvětlit, tak vysvětlí a zopakuje i víckrát nebo napíše. Řekla bych, že má vcelku rozumné názory, nic radikálního (jídlo, spánek, kosmetika,…).

Z Tuřan to máš do Slatiny 5 min. busem 78 (za 4 Kč za lístek to jde).
Je to v areálu Slatinka, je tam Albert a v prvním poschodí je ordinace a hned vedle je dobrá lékárna.

MUDr. Lenka Špíšková
Jihomoravské nám. 1
Tel.: 545 218 681

Přeju ti, ať zvolíš dobře.

K nočnímu kojení můžu jen doporučit, postupně kojení omezovat. Třeba ze začátku, že budeš kojit nejdřív po 3 nebo 4 hodinách od posledního kojení. A když se malý vzbudí dřív, tak se ho snažit uspat (dudlíkem nebo jinak - určitě máš nějakou metodu, mě a mým kamoškám se osvědčilo hopsat na velkém nafukovacím baloně s mimčem v náručí) a nedat mu až po uplynutí limitu, který si dáš. Je to ze začátku náročné, ale mě se to osvědčilo.
Já si to stanovila tak, že jsem odmítla kojit před čtvrtou ráno (malá chodí spát mezi 22-23). Když se vzbudila dřív, dala jsem jí dudlík a držela za ručičku, aby v postýlce znova usnula (druhá moje zá:,–(a byla nevyndávat z postýlky). Naštěstí Anička usínala rychle, do 5 minut znova spala. Když bylo nejhůř a byla už moc vzbuzená, vzala jsem ji z postýlky a skákaly jsme na baloně dokud neusnula. Po čtvrté ráno jsem nakojila a pak až po 3 hodinách, pak ještě jednou a pak po probuzení. Postupně pila jen jednou za noc. Nakonec spí celou noc.
Chce to jen pevné nervy a neustoupit a vydržet. U nás každá změna trvala tak +- 3 dny.
Nebo nechat vstávat tatínka, pokud to jde, ten prostě nenakojí a po týdnu to dítě pochopí.

Drž se, Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.10.05 15:52

Tak k Bartunkove chodime taky a jsem spokojena, jen je to pro tebe asi z Turan do Kr. pole docela daleko.
mejte se
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
88
17.10.05 15:55

Prominte všechny,
nejsem anonymní, jen mě to nějak odhlásilo.
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
17.10.05 16:52

Díky všem za typy. Paní doktorku zkusím Bartůňkovou a uvidím. Věřím že bude lepší než ta nynější.
S tím nočním kojením to bude horší ale zkusím si ji vzít do postele a uspat bez kojení. Za pár dní napíšu jak jsem uspěla.
Všem pohodová spící dítka přeje Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
18.10.05 21:01

Ahojky, s tim buzenim to mame naprosto stejne, tak ti zatim moc neporadim. Dr Bartunkovou mame a doporucuji mrknout na https://www.emimino.cz/modules.php?… abys mela informace i z druhe strany. Ale muzu te ubezpecit, ze to neni vzdycky tak zle. Jiny doktor jiny pristup.
Hodne stesti!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Leninek27
14.2.13 20:48

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Malé je 10.měsíců a pořád se mi budí v noci na jídlo. Od 3.měsíce nekojím, papá sunar.Ve dne jí krásně příkrmy a přesnídávky a na večeři sní celou misku kaše přibližně po sedmé hodině a po půl osmé chodí spát. Budí se už kolem půlnoci a pak kolem čtvrté, páté jak kdy. Chtěla jsem se zeptat od kdy by děti měly spát celou noc. Zkoušela jsem místo sunaru čaj, vodu, pochovat prostě všechno, ale ona pořád plakala. Děkuji za rady. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama