Dětské kolo 12, jaké?

269
29.7.13 21:27

Dětské kolo 12" - jaké?

Ahoj, vlastníme už jedno kolo 12", velamos, ale je hrozně těžké a mladší dcera se rozhodla, že chce jezdit jako ségra, takže potřebujeme druhé, ale asi to není na dlouhou dobu, časem starší asi přesedlá na větší, poradíte po jakém typu se poohlédnout, aby se na tom dobře jezdilo a nevážilo hodně? Spoustu kol, co jsem viděla na bazarech mi přijde špatně konstruovaných, např. řidítka moc daleko a pod… Nechci kupovat nové za několik tisíc, spíš mi jde o to, po jakém se podívat po bazarech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1371
29.7.13 21:38

Author Jet

Ahoj, vím, že se to tu „nesluší“, ale zrovna jedno šikovné 12" prodáváme.
Jde o AUTHOR JET bílo oranžové - nemohu najít přesnou fotku, ale je to toto http://www.kola-cykloshop.cz/…27/d-340365/ , akorát to, co je tam černé, máme v bílém.
Je v záruce do 15.1.2015 - dali jsme ho synovi k narozeninám, ale teď hrozně rychle vyrostl, takže je ježděné někdy od dubna do minulého týdne, kdy jsme koupili větší, takže je v dobrém stavu. Cena 2222,–
Je to „vítěz D-testu“ - v posledním testování (2011) dostal maximum v kategorii 12" - 76%… akorát s tou váho si nejsem jistá, pže dle výrobce má 8,5kg, tak jestli je to výrazně míň, než má ten Velamos, to netuším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
29.7.13 22:36

Díky, ale to je cenově mimo mé představy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
29.7.13 22:41

@aaaaja a jaký je Tvůj limit? já kupovala Leader foxe a to je super kolo.. do tohodle bych investovala.. původně stálo 4 tis, prodávala jsem za 2500,–. Kvalitní kola mají svojí cenu. Určitě bych se vyhnula olpranům a podobným, ano, seženeš za pár šupů, ale ta bezpečnost, konstrukce atd, humus.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
29.7.13 22:49

No já bych ráda něco klidně dost staršího(kosmetické vady mi nevadí) ale aspoň trochu kvalitního, počítám, že to bude opravdu jen na chvíli, než starší přesedlá na větší a jezdí na tom jen na ulici před domem, limit nemám, ale myslela jsem, že něco do 1000 seženu. Je jasné, že když je drahé kolo v dobrém stavu, že se prodá za daleko vyšší cenu, mě by stačilo i nějaké otlučené :), hlavně aby na něm šlo dobře jezdit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
29.7.13 22:54

Koupila jsem Author Jet- použitý ve výborném stavu za 1600 Kč. na MMB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
29.7.13 23:07

A umí už mladší šlapat? nestačil by ji firstbike?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60387
29.7.13 23:23

Jak staré máš děti a kolik váží to současné? Nemáš možnost si tu dvanáctku jen půjčit? U nás to měl klik fakt tak na měsíc, pak už drandil ve 3 a kousek na 16tce a to je fakt krátkej ( ve čtyřech nemá ani metr)-
Jinak máme Leader Fox. Vcelku spokojenost. Teda mě ty dětský kola přijdou všechny příšerně drahý Tudle jsem na jedněch závodech doprovázela muže, překáželo mi nějaké kolo, tak jsem ho čapla a chtěla ho o metr přendat a málem jsem z té váhy padla na prdel, mělo tak 6 kilo. Ty dětské krámy maj všechny 8-9 kg, to je tak 60-70/ váhy dítte. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
29.7.13 23:58
@jezek1 píše:
A umí už mladší šlapat? nestačil by ji firstbike?

něco jako firstbike máme a to není kolo a „je to divný protože to padá“(citace naší dvouleťačky), šlapat jí jde, ale je problém, že potřebuje sedlo níž než ségra a já jim to nechci po 10ti minutách přestavovat…a taky aby mohly jezdit spolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
30.7.13 06:17

Starší a levné kolo bych určitě doporučila Ravo svišť. Na bazarech se prodává od 600,–-1200,–
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
1749
30.7.13 09:08

Nebo zkus vydražit na aukru. Často jsou tam za směšný peníz. Mezi lehčí kola s hliníkovým rámem patří author jet, specialized hotrock, superior penguin, merida dakar a gt ( nevím druhý název ). Možná ještě nějaká další, ale s cenou pod 1000,– by to byla velká náhoda. Ta levnější kola váží většinou od 10 kg výš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
30.7.13 09:17
@Dajdula píše:
Nebo zkus vydražit na aukru. Často jsou tam za směšný peníz. Mezi lehčí kola s hliníkovým rámem patří author jet, specialized hotrock, superior penguin, merida dakar a gt ( nevím druhý název ). Možná ještě nějaká další, ale s cenou pod 1000,– by to byla velká náhoda. Ta levnější kola váží většinou od 10 kg výš.

díky, to je přesně to, co jsem potřebovala, na aukru jsem a právě jsem nevěděla co vybrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
30.7.13 09:23

@aaaaja
Není zač. Taky jsme na jaře pořizovali malému 12-tku, tak mám teď přehled ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
24.2.14 12:13

Zdravím!
Obnovuji diskuzi, protože se malému zrovna chystáme koupit nějaké dvanáctipalcové kolo a rádi si necháme poradit nějaké, které máte vyzkoušené… Budu ráda za všechna doporučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
24.2.14 12:18

@pukacu leaderfoxe snake :think: super kolo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama