Dítě rozkouslo skleničku

Anonymní
15.12.20 22:13

Dítě rozkouslo skleničku

Dobrý den,
je tu prosím mezi vámi někdo, komu taky malé (4leté) dítě rozkouslo skleničku? Nám se to stalo včera, hledala jsem pak střepy a kousek mi chybí. Bojím se, aby ho malá nespolkla. Ona teda tvrdí, že ne, ale člověk nikdy neví. K doktorovi jsem volala a ten mi akorát poradil počkat a hlídat, jestli malou nebude bolet břicho nebo tak a kontrolovat stolici (zda v ní není krev). Tu měla dneska normální.
Vím, že tu na diskuzi není žádný doktor, který by mi poradil co dělat, spíš jsem chtěla vědět, zda se to někomu taky stalo a jak to probíhalo, jestli bylo vše ok, nebo jestli dítěti něco bylo.
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
15.12.20 22:22

Ahoj, jako malá jsem jí taky rozkousla, pokud kus spolknula, ať je v klidu, nevrtí sebou a nedělá psí kusy. Když se dostane do střev, je to na dobré cestě, ale pohyby může dojít k poškození stěny(můj případ, já hned po tom skákala na trampolíně) Když nebudou komplikace, tak nějak kolem zítřejšího večera už bude případně z těla pryč :palec: Tak ať vám to dobře dopadne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
15.12.20 22:22

To se nám taky stalo. Dceři byly asi 3, ale už celkem dobře se s ní dalo domluvit. Tvrdila, že nic nespolkla. Nic jí nebolelo, v puse žádná krev. Nic se jí nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
15.12.20 22:23

Ahoj, naše mladá, též rozkousla skleničku, byly jsme na dovce v Tatrách, kde dávali nápoje do strašně tenkých skleniček a malá, že se napije a najednou křup, byly ji tenkrát 3 roky, vystartovala jsem s manželem po ní a vyndavali kousky dkla z pusy, nastesti nic nespolkla, pusu si nerozrizla, ale v té chvíli to bylo šílený, stále jsem ji pozorovala, zda něco a nastesti dobrý a od ty doby jsem ji nosila plastovy kelímek a skleničky odmítala ať jsme jeli kamkoli. Věřím, že to bude dobrý a držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15821
15.12.20 22:29

Teď už bych jen hlídala. Bezprostředně poté by se dalo podat kysané zelí..obalí ostré věci. Ale ve čtyřech letech by poznala, že opravdu polknula střep, který by ji mohl potencionálně ohrozit. Dcera rozkousla skleničku v šesti letech, takže asi nic neobvyklého :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.12.20 22:40

Děkuju za vaše příběhy :-) já si také myslím, že kdyby ten střep opravdu spolkla, tak že by o tom věděla a řekla by nám to. Když jsem se jí ptala, jestli neměla v puse střep, tak prý měla, ale vyplivla ho. Já jí zrovna mazala na lince svačinu a ona seděla v obýváku na gauči a vzala si mojí skleničku a kousla. Já to neviděla, ona pro mě přišla, at se jdu na něco podívat a tam na zemi střepy a měla na tváři škrábanec. Tak snad nekecá, že ho vyplivla. O zelí jsem četla, ale až pak dýl, po tomhle incidentu měla rohlík, tak snad taky něco obalil.

• Citovat
  • Nahlásit
15228
15.12.20 22:43

To jsem dělala někdy do 5. Každou skleničku jsem rozkousla. Nikdy jsem nic nespolkla. Hlidej jí, ale nejspíš to bude ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
217
15.12.20 23:22

Pokud už je střep ve střevech, je to dobré, spíš hrozí zezačátku poranění jícnu a žaludku. Náš postižený klouček rozkousl ve stacionáři sklenici, volali, že nemohou najít jeden „střípek“. Skončili jsme v nemocnici, kde jsme byli 10 dní na pozorování, chodili na klystýry a rentgeny, než konečně střípek vylezl - měl 3,9 cm… Takže konec naštěstí dobrý.
Držím palce, ať je vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62115
16.12.20 08:12

Mě se to stalo jako malé, radili sezvejkat na to nějaké pečivo, že se střep obali.. Prošel v pohodě, ale byly to nervy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 20:06

@martina.se a jak velký kus střepu jste spolkla?

• Citovat
  • Nahlásit
62115
16.12.20 20:31
@Anonymní píše:
@martina.se a jak velký kus střepu jste spolkla?

Cca 1×2 cm, celkem mazec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 22:31

@martina.se no to teda velký kus.. u nás by se jednalo max o 0,5×0,5.. a max 1 milimetr tlustý.. ale stalo se to už v pondělí odpoledne a zatím dobrý, tak snad to tak i zůstane 🙏

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat