Kousnutí od ovce

17
29.11.20 06:52

Kousnutí od ovce

Ahoj holky, prosím Vás o radu. Dceru včera při krmení ovcí kousla ovce do prstu. Ovce nejsou naše, ani neznáme majitele. Nachází se na školním pozemku. Včera ale jedna z nich dceru trochu kousla do prstu. Prst je v pořádku, nic vážného, mám ale obavu, aby od ní něco nechytla. Strach mám i ze vztekliny. :( I když ta už se u nás prý momentálně snad nevyskytuje. Nemáte některá také takovou zkušenost nebo radu? Jsem z toho na nervy. :( Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8927
29.11.20 07:04

Vzteklina jedině od netopýra ;) předpokládám, že je dcera očkovaná (tetanus), takže jen odezinfikuj a sleduj, myslím, že to bude v pohodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.11.20 07:10

@cell Děkuji za odpověď. :hug: Ano, očkovaná na tetanus je. I jsme hned prst vydesinfikovali a umyli. Snad bude tedy vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
29.11.20 07:35

Prosím nikdy nekrm cizí zvířata!! mluví se o tom neustále, nechápu, že to ještě někdo dělá :,( Pro pobavení tvojí dcerky to zvíře může umřít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.20 07:37

Já taky spíš doufám, že v pořádku bude ta ovce!!! Jak může někdo krmit cizí zvířata, neznat ani majitele, to mi nejde do hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6733
29.11.20 07:39

@Jiřka300 hlavně že se staráš o vzteklinu, ale že krmíte zvířata, který nemáte co krmit, tak to ti vůbec nevadí… Být jejich majitel, tak bych ti dal hnedka zleva a zprava… Krmit můžete jen zvířata přímo k tomu určená a tím, co ti dá jejich majitel!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32822
29.11.20 07:46

@Cenarius To je fakt hrozný. To by museli mít při kolem zvířat dvě ohrady, nejmíň tři metry vysoký a deset metrů od sebe, aby je lidi nemohli ani přehodit. Jsou jak pitomi. Když vidíš na vlastní oči, jak de bilni rodič zvedne děcko z kočáru a cpe ho do ohrady k hřebci a pohlaď si koníčka, tak to je na zabití. Nebo když nějaký inteligent nacpe koně čerstvým chlebem nebo plesnivým chlebem a ty dojdeš a koně na zemi a pak solis vetovi a jen se modlis, aby to přežili. A cedule nepomáhají, nic nepomáhá. Kre.teni prostě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
29.11.20 07:51

@inkakřivák U nás to samé :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.11.20 07:57

Děkuji za odpovědi. :hug: Ano, souhlasím. Byla to chyba je jít nakrmit. Ostatní je také bohužel chodí krmit, hladit… Ponaučená již jsem. :(

Příspěvek upraven 29.11.20 v 08:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8455
29.11.20 07:58
@Jiřka300 píše:
Ahoj holky, prosím Vás o radu. Dceru včera při krmení ovcí kousla ovce do prstu. Ovce nejsou naše, ani neznáme majitele. Nachází se na školním pozemku. Včera ale jedna z nich dceru trochu kousla do prstu. Prst je v pořádku, nic vážného, mám ale obavu, aby od ní něco nechytla. Strach mám i ze vztekliny. :( I když ta už se u nás prý momentálně snad nevyskytuje. Nemáte některá také takovou zkušenost nebo radu? Jsem z toho na nervy. :( Děkuji.

Já doufám, že bude v pořádku ta ovce, kterou jste tak nutně museli krmit!!!
Měla té tvojí dceři prst ukousnout! Aspoň by sis zapamatovala, že na cizí zvířata se nehrabe a už vůbec se nekrmí :pocitac: :zed:
Možná buď ráda, že se s majitelem neznáte :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32822
29.11.20 07:59

@Zástavanda Jo, a když na ty lidi zarves, ať si to děcko hned dají pryč, tak mají držku, že detickam neprejes trochu radosti. Dcera to nakonec vyřešila, u cesty má širokou jízdárnu, a stále volně se pohybující dva velké psy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52181
29.11.20 08:01

Nic se nestane. Vztekliny bych se nebala.
Otec chova ovce nejakych 13r., takze vsechna jeho vnoucata od batolat k nim chodila, hladi si je, nosi jim krmeni a zadna je nekousla.
Nez jim neco budete cpat, tak se zeptat. My mame
uz zakazane je krmit z ruky, protoze ovce pak breci, kdyz nekoho vidi. Zvyknou si. Ma jich kolem 20. Je super, kdyz ti breci ovce u plotu. Ony to delaji stejne, kdyz prijde po praci a vidi ho. Maji zafixovane, kdo jim nosi vodu a krmeni. Nase decka je taky chteji krmit. Deda jim rekne, at si posbiraji jablka :lol:, ktera spadla a do kyble a vysypat. A nechce, at to hazi za plot, ale odnesou to dal na louku.
V srpnu mu tak nekolikrat uklidili pod jablonemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
29.11.20 08:09

@Kelsey Děkuji. Ano, už je krmit nepůjdeme. Dcera jim také dala jablko a listy ze stromu, který předtím ovce pojídaly. Tak doufám, že i ovce budou tedy v pohodě. Určitě jsme jim nešly záměrně uškodit… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
29.11.20 08:10

@inkakřivák U nás pomohla cedule, že za krmení zvířat pokuta 2000… oni lidi na prachy nejvíc slyší :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6733
29.11.20 08:13
@Jiřka300 píše:
Děkuji za odpovědi. :hug: Ano, souhlasím. Byla to chyba je jít nakrmit. Ostatní je také bohužel chodí krmit, hladit… Ponaučená již jsem. :(Příspěvek upraven 29.11.20 v 08:02

Vidíš, už jsi poučená, tak to můžeš těm ostatním vysvětlit. Známej pár let zpátky musel dvě ovce utratit, jelikož jim nějakej dobrák hodil přes plot k ovcím igelitku s plesnivým pečivem a nějakým bordelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat