Dítě se bojí kvůli koronaviru do školy

397
15.9.20 20:47

Dítě se bojí kvůli koronaviru do skoly

U dcery ve třídě je polovina děti v karanténe, protože je učila paní učitelka pozitivně testovaná na Covid-19. Druhá polovina třídy, kde je i dcera, má chodit dal do školy, kde mají nařízeno celodenní nošení roušek i ve třídách. Není to jediný případ nákazy ve škole, ale hygiena školu nezavrela. Dcera mi ted doma brečí, že se bojí do školy, aby se nenakazila a ona pak nenakazila někoho doma. Jak vaše děti zvládají chození do skoly, kde se vyskytly případy nákazy? Tímhle stylem se obávám skončí citlivejsi děti na psychiatrii :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5592
15.9.20 20:50

To asi skončí. Je mi líto těch dětí, že nechápou tu šílenost. To kouká na zprávy? Nebo jim drtej do hlavy nesmysly ve škole? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
15.9.20 20:51

Kolik je dceri? Jak prichazi k informacím o korone?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
15.9.20 20:53

Kolik ji je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25032
15.9.20 20:53
@mackA159 píše:
To asi skončí. Je mi líto těch dětí, že nechápou tu šílenost. To kouká na zprávy? Nebo jim drtej do hlavy nesmysly ve škole? :zed:

Tak pokud ví, že je půlka děcek v karanténě, tak se prostě bojí. Stejně mi to přijde divné, zavřít půlku třídy, když o přestávkách stejně lezou jeden k druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
15.9.20 20:54

V klidu bych si s dcerkou sedla a všechno vysvětlila, jak se věci mají. A snažila bych se kontrolovat, odkud přijímá informace - zprávy, vaše konverzace doma,… školu bohužel neovlivníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51716
15.9.20 20:55

Kazdy to vnima jinak. Jinak proziva ruzne situace. Ale je treba, aby se s ditetem mluvilo.
Vysvetlit jim to (umerne veku). Nechala jsem tento tyden v druzine kreslit, jak si predstavuji covid.
Zajimave myslenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
15.9.20 20:56

@Mysina a proč se bojí? Nejspíš proto, že to řešíte doma a cítí z vás paniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5798
15.9.20 20:58

No tak ma pravdu.Sice deti to snaseji celkem dobre ale stykaji se napr. s prarodici a tam to dobre byt nemusi. Vubec se dceri nedivim, kdo by se chtek vedome nakazit nemoci, ktera je zatim velkou neznamou? Nemuze mi IVP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5798
15.9.20 21:01
@mackA159 píše:
To asi skončí. Je mi líto těch dětí, že nechápou tu šílenost. To kouká na zprávy? Nebo jim drtej do hlavy nesmysly ve škole? :zed:

Jaky nesmysly? Taky asi veris, ze je to vymyslene.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
15.9.20 21:02

Nevím, jestli ti to pomůže, ale tohle řešíme také. Můj syn měl minulý týden rýmu, byl kvůli ní celý týden doma, protože přes roušku se mu při ní špatně dýchalo. První dny taky totální panika, že má koronu, chce se nechat testovat, že má obavy, jestli nakazí starší lidi a ti pak zemřou… informací mají děti dost ze školy, i si něco poví mezi sebou, tak jsou z toho chudáci vyplašení… Takže je to hlavně na nás, jak jim to vysvětlíme, aby v rámci možností nepropadali panice, ale je to složité, když mají přístup k mobilům a vidí, jak počty nakažených rostou, plus ta škola a okolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2218
15.9.20 21:03

Y jsme v karanténě, protože jsme byli v kontaktu s nakazenenou a čekáme až půjdeme na testy a děti 6 a 9 jsou nesvy a trochu se bojí, dokud se jich to netýkalo tak to brali jako jinou nemoc a teď se každý den mladší ptá na spoustu věcí a asi chudák neví co si o tom všem myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2735
15.9.20 21:04
@jannina1 píše:
Jaky nesmysly? Taky asi veris, ze je to vymyslene.. 8o

Já taky. Zatímco ty budeš zřejmě jedna z těch hysterek, co si nechá nakecat cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5798
15.9.20 21:07

Bohuzel mame uz nakazeny 4 zname, nastesti mluvime jen po tel. Jedna je p.uc. ze skoly a je na tom blbe-vys. horecky, neur. potize, druha znama celkem dobry prubeh, jeji manzel blby. Takze tak zas az takova legrace to neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18577
15.9.20 21:08

@Mysina a nestrašíte dceru doma koronavirem? v době chřipky se také bojí do školy, aby nenakazila starší příbuzné? chřipka může být též pro staré a nemocné smrtelná, opakuji může být, kovid také může být smrtelný, ale také ho spousta starých má bezpříznakový anebo mají příznaky, ale vyléčí se
v ČR denně umírá asi 305 lidí, děsíte se těch smrtí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat