Zkušenosti s efektivitou distanční výuky

SAJ
7564
15.9.20 20:16

Zkušenosti s efektivitou distanční výuky

Ahoj, chtěla bych se zeptat (a možná i vypovídat) na zkušenosti s efektivitou distanční výuky.
Za sebe (M, SŠ) musím říct, že ač mám svědomí naprosto čisté, je to, jako bych si udělala prázdniny a neučila. Napsala jsem první opakovací testy - a je to hrůza! 8o Fakt to nechápu, všechno probrané, materiály mají, všechno jsem znovu zopakovala… 8o Děsím se letošních maturit. :roll:

Jak to vidíte vy? Zajímají mě zkušenosti jak kolegyň, tak rodičů… A co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23447
15.9.20 20:24

@SAJ Bývá to jiné září lepší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
15.9.20 20:25

Ahoj, mám bohužel stejnou zkušenost. Navíc jsem ode dneška v povinné karanténě, takže opět homeoffice.
Nevím, jak to maturanti letos zvládnou, ale je mi jich upřímně líto. Na druhou stranu… Já jsem se během covidu fakt snažila a výsledek byl ten, že mi studenti odevzdavali úkoly zkopírované z netu nebo od spolužáků… A kromě pár výjimek měli všechno na háku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 20:26

Musím říct, že jsem se snažila a většina dětí také. Tak třetina skoro jako bychom byli ve škole, třetina se aspoň snažila a zbytek to totálně zaříznul. ZŠ, cizí jazyk.

• Citovat
  • Nahlásit
243
15.9.20 20:27

Tak já jsem po dnešku taky docela v šoku. Povolila jsem co jsem mohla, aby náhodou nikdo neměl problém, že už znamkuju. Matika, ZŠ. Mohli použít sešity, několik příkladů tam měli dokonce i vypočítánych z předchozích hodin. A katastrofa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7564
15.9.20 20:28
@hanka.br. píše:
@SAJ Bývá to jiné září lepší?

Ano, obvykle to v září bývá hrůza - ale průměry z testů vysoce nad čtyři normální fakt nejsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
15.9.20 20:31

Mě by to zajímalo z pohledu rodiče. Obě děti (3. a 5. třída) doma pracovaly (s větší či menší mírou donucení), všechny povinné úkoly odevzdaly, do dobrovolných se jim nechtělo a vzhledem k mé plné práci na HO jsem příliš neměla náladu ani energii je k tomu nutit, takže těch vypracovaly jen pár. Ale ač pracovaly a formálně splnily co měly, tak mám pocit, že jim toho v hlavách moc nezůstalo. A to jsou jedničkáři. Ve škole zatím ž proběhl jeden diktát, takže posoudit nemůžu. Ale opravdu by mě to zajímalo, jak efektivní ta domácí výuka byla nebo nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24664
15.9.20 20:32

Za mě třída od třídy. Někde pohoda, někde tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7564
15.9.20 20:35
@Pavlahar píše:
Tak já jsem po dnešku taky docela v šoku. Povolila jsem co jsem mohla, aby náhodou nikdo neměl problém, že už znamkuju. Matika, ZŠ. Mohli použít sešity, několik příkladů tam měli dokonce i vypočítánych z předchozích hodin. A katastrofa…

Já i zjednodušila zadání. Jednoduché výpočty bez komplikací a mezikroků. Na test jsem dala stejné příklady které jsme počítali…

A nic.

Sami přiznávají, že ač tedy formálně na online hodinách byli, moc pozornosti jim nevěnovali. Část studentů zajímá jen to, kdy se školy znovu zavřou…

Maturanti jsou těžce v klidu, předpokládají, že to jako nějak dopadne… Že přece musí být maturita lehčí než loni, protože covid.

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.20 20:36

ZŠ, angličtina. U mě jak kdo. Jsou jedinci, kteří mě velmi výrazně překvapili - převážně z řad deváťáků. Jsou to ti, kteří se mnou během domácí výuky opravdu komunikovali, plnili úkoly. Zbytek nula nula nic. Probírám klíčové věci znovu. Ale teď po 14 dnech školy musím říct, že už do toho přicházejí a zlepšují se. Pozvolna… než nám to zas zavřou. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7564
15.9.20 20:38

@Aspera A už jsi testovala? :nevim: Já měla taky pocit, že se docela chytají…

No, vyvedli mě z omylu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
15.9.20 20:47

Dcera 2. ročník gymplu, zatím psali test z matiky, němčiny a 2 diktáty z češtiny - ze všeho ma jedničky. Syn v 7 třídě to tězce srovnává do průměru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7564
15.9.20 20:48
@ivašot. píše:
Dcera 2. ročník gymplu, zatím psali test z matiky, němčiny a 2 diktáty z češtiny - ze všeho ma jedničky. Syn v 7 třídě to tězce srovnává do průměru :mrgreen:

A v průměru třídy to dopadlo jak? A jak probíhala distanční výuka?

Ptám se, protože mám pocit, ze moje potomstvo je taky relativně v klidu, známky podobné jako obvykle. Přitom s jejich distanční výukou to vážně žádná sláva nebyla. Jenže 8g gympl, takže děcka šlapou jako hodinky, i teď se připravují a učí se na opakování.

Příspěvek upraven 15.09.20 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6922
15.9.20 20:50

Matematika, cizí jazyk to jsou předměty, které musí dobře vysvětlit učitel ve třídě. To není jako přečtěte si text a napište, co tím chtěl básník říci.
Takové předměty potřebuji jinou formu než samostudium.
Zrovna dnes se chytal za hlavu učitel na VŠ, dálková výuka fyziky a od zkoušek vyhazuje jednoho za druhým. Prostě to bez řádného vysvětlení nepobrali ani ti vysokoškoláci.

Přímý kontakt učitele se studentem a kolektiv vrstevníků, nic lepšího zatím nikdo nevymyslel a nic jiného dlouhodobě nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.20 20:52
@mado píše:
Matematika, cizí jazyk to jsou předměty, které musí dobře vysvětlit učitel ve třídě.

Přesně, moje řeč. Okamžitá zpětná vazba je nenahraditelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat