Dlouhotrvající horečka každé léto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elenentka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 13:20
Dlouhotrvající horečka každé léto?

Jdu si k vám pro radu - už loni, kdy byly dceři 3,5 roku, jsem s ní byla o prázdninách skoro měsíc doma kvůli zvýšené teplotě - sice jí teplota tehdy prakticky nepřelezla 38, ale taky nikdy neklesla pod 37 celou tu dobu…

Máme skvělou doktorku která dceru proklepla jak mohla, ale na nic se prostě nepřišlo.

A letos se to zdá se začíná opakovat, akorát už má 38,5…

U dr. jsme ještě nebyly, ale je to zatím jak přes kopírák akorát že teplota je teda ještě vyšší…

Je fakt že podle doktorky by měla pít aspoň dva litry, ale tolik já do ní prostě nedostanu, ať nabízím cokoliv… vypije tak 1,2l (teď 4,5 roku), ale taky se moc nepotí (to má po mně…)

Setkali jste se s tím někdo? Může to být fakt jen z vedra, bez další příčiny?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
HSY
Kecalka 184 příspěvků 26.06.19 13:25

Ano, může to být z veder. Některý organismus se s tím hůř vyrovnává :(

unuděná
Echt Kelišová 8121 příspěvků 26.06.19 13:28

@Elenentka Tak malé děti se většinou nepotí a pít by měly spíš podle váhy, kontroluj spíš, jestli dost čůrá (alespoň 5× denně), to jen pro upřesnění. A ano, může to být z vedra, obzvlášť pokud k tomu nemá další příznaky nemoci.

PupuP
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 26.06.19 13:37

Já bych tomu i věřila… já se třeba nepotím vůbec jak je víc než 30, jsem rudá jak rak, je mi na omdlení, špatně se mi dýchá… teplotu jsem si teda nikdy neměřila, ale horká jsem do večera… a malé dítě to má asi ještě horší… i když 38 mi přijde už moc

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 26.06.19 13:43

Deti se hrozne prehrivaji, opravdu to vypada, ze to mate z veder. Netahat ji zbytecne ven v paraku, pokud je ve skolce tak proste bud ji stahnout domu, nebo si promluvit s ucitelkou.Ja mela malou taky dnes doma(7),proste to ma po me a ve vedrech trpi jak cert.
Nechci byt rypna, urcite vis co delas, ale treba moje segra je potapana v tomto a malyho navlika, chudak trpi a uz jsem ji nadala nekolikrat, cumela, kdyz jsem ji ho vyslikla do slipek minuly tyden, sest odpoledne, vedro jak prase, my zdechali, moje holky v plavkach a malej-nekecam-kosile s vyhrnurym rukavem, plateny kalhoty dlouhy, ponozky, skoro plny sandale, kloubouk(ve stinu).Prej ze byl nemocnej, jasne ze byl-mel horecky z prehrati a mama nase ji malem dala po cuni.

Elenentka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 13:50

Holky děkuju za příspěvky!

Loni měla ty teploty (pravda nebyla to horečka) fakt nepřetržitě v kuse ten měsíc, neklesalo to ani když se venku někdy na pár dní ochladilo… ale ona se chovala jinak normálně, a fakt se na ní nic nenašlo a to byla vyšetřená dost důkladně… teď mě trochu děsí že má už i horečku 38,5, ale doma máme momentálně 29,8 a nejde udělat větší průvan…

Navlečená není, ve vedrech běhá doma nahatá :-) a čůrá určitě víc jak 5 denně.

I já se právě málo potím a snadno se přehřívám - je fakt že ona se dokáže zpotit třeba v autě nebo v noci když je moc oblečená, ale v těhle vedrech jsem u ní nikdy nenašla třeba koláč v podpaží na tričku a tak… :(

Jinak se chová normálně, není „zblblá“ jak děti někdy při horečce bývají…

A co si myslíte o tom pitném režimu - kolik by teda mělo 4,5leté dítě (aktuálně cca 17kg) vypít?

Loni to bylo hrozný, být měsíc v kuse zavřené doma… ach jo… :(

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 26.06.19 14:00
@Elenentka píše:
Holky děkuju za příspěvky!

Loni měla ty teploty (pravda nebyla to horečka) fakt nepřetržitě v kuse ten měsíc, neklesalo to ani když se venku někdy na pár dní ochladilo… ale ona se chovala jinak normálně, a fakt se na ní nic nenašlo a to byla vyšetřená dost důkladně… teď mě trochu děsí že má už i horečku 38,5, ale doma máme momentálně 29,8 a nejde udělat větší průvan…

Navlečená není, je naháč :-)

I já se právě málo potím a snadno se přehřívám - je fakt že ona se dokáže zpotit třeba v autě nebo v noci když je moc oblečená, ale v těhle vedrech jsem u ní nikdy nenašla třeba koláč v podpaží na tričku a tak… :(

Jinak se chová normálně, není „zblblá“ jak děti někdy při horečce bývají…

A co si myslíte o tom pitném režimu - kolik by teda mělo 4,5leté dítě (aktuálně cca 17kg) vypít?

Loni to bylo hrozný, být měsíc v kuse zavřené doma… ach jo… :(

Jestli ji opravdu prosetrili dukladne a vyloucili nejaky zanety v tele, se kteryma by formou teplot bojovala, tak proste se tak prehriva babulka.Ja myslim ze ten litr cca je v pohode, hlavni je aby curala a nabizet ji tu vodu. Koupila bych Vodnicka, nebo Kuliska jeste, pokud to nebude odmitat-aspon po lzickach.
Jestli je i tak v pohode, odpoledne bych s ni normalne ven sla, na prochajdu ci na zahradku, jak ste zvykli doma.Ja taky s deckama v lete vyrazim nejdriv v pet v sest a vracime se treba v devet. Nechapu ty maminy co uz ve dve(i driv) smazi decka venku, jen tak :zed:
Jestli mate doma taky hnus, tak ji napust vanu, nebo bazenek(vanicku na balkone ve stinu) at si tam parkrat za den pohraje.

Příspěvek upraven 26.06.19 v 14:01

unuděná
Echt Kelišová 8121 příspěvků 26.06.19 14:01

@Elenentka Teda, to máte doma dobrou saunu :? Dala bych jí na sebe mokré tričko, namočila hlavu, to hned zchladí. Pokud teda nemá od horečky ledové ruce. Moje 4 letá 20kg holčička vypije cca litr vody plus se počítá i voda v polévce, zelenině apod., takže tipuju taky tak ten litr a půl. A v podpaží se zdravé děti vůbec nepotí - to až v pubertě. U nás třeba mívá syn (7) zpocenou hlavu (za ušima) a záda, ale fakt jen při nějaké fyzické námaze.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 17458 příspěvků 26.06.19 14:03
@unuděná píše:
@Elenentka Teda, to máte doma dobrou saunu :? Dala bych jí na sebe mokré tričko, namočila hlavu, to hned zchladí. Pokud teda nemá od horečky ledové ruce. Moje 4 letá 20kg holčička vypije cca litr vody plus se počítá i voda v polévce, zelenině apod., takže tipuju taky tak ten litr a půl. A v podpaží se zdravé děti vůbec nepotí - to až v pubertě. U nás třeba mívá syn (7) zpocenou hlavu (za ušima) a záda, ale fakt jen při nějaké fyzické námaze.

Starsi jako mala taky tak, mala (7),to je zase mokra, cervena mys :lol:,asi jak ktery ditko.

tumpach
Kelišová 6640 příspěvků 26.06.19 14:06
@unuděná píše:

souhlasím, máte doma velké teplo, ale s tím nic neuděláš :),
pokud, jak píše tato uživatelka, tak ji ochlazuj studeným ručníkem čelo, krk, napusť ji vlahou vodu :), a asi bych s ní i na tu prochajdu k večeru šla (na půl hoďky), třeba se jí udělá líp :think: :think:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 51734 příspěvků 26.06.19 14:14

Teplotu do 38 bych brala jako prehrati
38,5 je moc, skocila bych k Dr na kontrolu, zda nema pocinajici anginu, cokoli.
A koupila si domaci klimatizaci, mit doma 30 stupnu v poradku neni

tumpach
Kelišová 6640 příspěvků 26.06.19 15:34
@blumen píše:
Teplotu do 38 bych brala jako prehrati
38,5 je moc, skocila bych k Dr na kontrolu, zda nema pocinajici anginu, cokoli.
A koupila si domaci klimatizaci, mit doma 30 stupnu v poradku neni

n o, klimatizaci opravdu ne, když je venku 40,má být o 7 stupňů míň, aby se ven nevyšlo, a nebyla angína, takže klimošku nee, ale řádně větrat přes noc, a ráno zatahovat - zatemňovat okna, aspoň trošku pomůže :)

Makca87
Echt Kelišová 7836 příspěvků 26.06.19 15:43

Všude řádí spálová angína. Nechala bych provést u doktora stěry na Streptokoka ;).

Elenentka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.19 16:51

Stěry na streptokoka byly loni, negativní… Stejně jako stěry z konečníku, CRP, krevní obraz, sono břicha, ORL… a už si asi nevzpomenu co všechno ještě… Nevím jestli to dělat letos znova, když je situace obdobná?

My bydlíme ve starém domě, jsou tu půlmetrové zděné zdi - nejsou zateplené, takže fakt půl metru poctivého zdiva. A to funguje taknějak se zpožděním - mně to přijde jak akumulační kamna - ze začátku, když venku smaží, je tu ještě docela dlouho příjemný chládek… jenže ty zdi to postupně naakumulujou, a pak je to naopak - i když se venku ochladí, tak tady to furt sálá… všechno tu má zpoždění několik dní.
Ono je to na jednu stranu někdy příjemné, ale na druhou stranu to asi našemu problému zrovna nepomáhá…

Dům není náš, a šance tu cokoliv měnit je hodně mizivá - ale snad už odsud v létě vypadneme do lepšího.

Tak kéž by to bylo jen tím, protože to přece jen má aspoň nějaké řešení… a doufám, že tím dcera nebude omezená celý život?

Koukám na teploměr v bytě - aktuálně 31,1… nevydržela jsem to psychicky a dala dceři Nurofen sirup - během hodiny klesla teplota o jeden ceký stupeň… ale přece nemůže být celé léto na Nurofenu sakra… co myslíte - srážet nebo ne?

Makca87
Echt Kelišová 7836 příspěvků 26.06.19 18:25

@Elenentka co bylo loni není letos ;). Loni jsem o žádné spálové angíně neslyšela. Kvůli vedru v baráku budeš dávat dceři celé léto každý den Nurofen? To snad ne :think:!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama