Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Domluv si tam schůzku a vyřeš to osobně. Splátkový kalendář ti nejspíš schválí.
Do konce listopadu probíhá tzv. Milostné léto, kdy lze požádat o prominutí různých dluhů.
Loni se to vztahovat i na zdravotní pojištění. Letos nevím.
Splátkový kalendář se určitě dá domluvit. Zajděte si osobně na pobočku vzp.
Doba, co jste byla pojištěna v zahraničí, se odpocita. Musíte doložit, že jste byla pojištěna v tom zahraničí.
@jejjej píše:
Do konce listopadu probíhá tzv. Milostné léto, kdy lze požádat o prominutí různých dluhů.
Loni se to vztahovat i na zdravotní pojištění. Letos nevím.Splátkový kalendář se určitě dá domluvit. Zajděte si osobně na pobočku vzp.
To si ale pletes, v milostivem letu slo o prominuti nakladu na exekuci, když jednorazove zaplatis jistinu.
@jejjej píše:
Do konce listopadu probíhá tzv. Milostné léto, kdy lze požádat o prominutí různých dluhů.
Loni se to vztahovat i na zdravotní pojištění. Letos nevím.
Milostivé léto není až tak nesmyslně nastavené- že by promíjelo dluhy- proč taky? Lze prominout takové ty „nadstavbičky“, co se k dluhu připočtou. Třeba že z nezaplacené pokuty 1500 je najednou 25.000. U té VZP půjde tedy (pravděpodobně) o to penále, úroky. Ale pokud to nedošlo to exekuce, tak… ![]()
@jejjej píše:Žádný dluhy se nepromíjí. Pouze přidružené platby za soudy a exekuce a penále. Když ten dluh člověk zaplatí.
Do konce listopadu probíhá tzv. Milostné léto, kdy lze požádat o prominutí různých dluhů.
Loni se to vztahovat i na zdravotní pojištění. Letos nevím.Splátkový kalendář se určitě dá domluvit. Zajděte si osobně na pobočku vzp.
Doba, co jste byla pojištěna v zahraničí, se odpocita. Musíte doložit, že jste byla pojištěna v tom zahraničí.
A to studium bylo na Erasmu z české univerzity? Potom byste měla status studenta (do 26let) a zdravotní by se platit nemuselo
Řešte to osobně na pobočce, projevte snahu, splátkový kalendář vám nejspíš dají.
Když jede někdo dlouhodobě do ciziny, může se tady od zdravotní pojišťovny odhlásit a přihlásit se v cizině. Pokud jsi se neodhlásila, tak tě pořád vedli jako pojištěnce, který měl platit pojištění a neplatil. Moc s nima řeč není, všechno to z tebe budou tvrdě vymáhat i za cenu, že tě pošlou do exekuce. A penále ti naskakuje každý den. Začni to s nimi řešit co nejdřív.
@Da12 samozřejmě jsem se odhlásila a nahlásila cestovní pojištění. To mi ale skončilo během pobytu, což jsem z důvodu vytizeni prosvihla a pak měla pojištění té země až do odletu. Dopis přišel dnes, zítra jdu na VZP.
Dobrý den,
chci se zeptat na zkušenosti, bohužel jsem našla jen staré příspěvky. Žila jsem 2 roky v zahraničí.
Přiletěla jsem zpět do ČR, přihlásila se v lednu zpet na VZP a dnes mi přišel dopis, že mám dluh 40.000 a penále 7000.
První půl rok a kousek jsem měla cestovní pojištění, ok 10 měsíců nic, prostě jsem na to vůbec nemyslela, studovala jsem a neměla čas vůbec na nic. Když mi pak přišlo, že povinně musím platit pojištění té země, ptz už jsem tam rok, tak jsem si do odletu domu paprika pojištění tam. Což dokázat mohu.
Ale stále tam bude velký dluh a penále…
Nechci se tomu vyhnout, ale nevíte, zda se dá udělat splátkový kalendář? S paní, co jsem mluvila po telefonu, jsem nic neporesila. Tak jestli vůbec má cenu smlouvat.
Jsem samozivitelka na mateřské s půl měsíčním miminkem, takze sotva vyjdu s rodicakem… Otec miminka nás opustil, když jsem byla těhotná, utekl za jinou, takže jsme teď v soudním řízení v jeho zemi. Což ještě chvíli potrvá, než se udělá DNA a přiklepnou alimenty.