Dluhy- má to nějaké řešení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 13:16

Dluhy- má to nějaké řešení?

Hledám radu nebo zkušenost už úplně všude tam se zkusím zeptat i tu.
Přítel nasekal opravdu velké dluhy a teď samozřejmě nemá na to aby je splácel. Ocitl se někdo tady v podobné situaci nebo není tu někdo kdo se v těchto věcech vyzná a poradil by co dělat?
Vůbec netuším kam a na koho se obrátit. Řekla jsem mu, že jediná jeho možnost je oddlužení kdy by mu nechávali jen určitou částku peněz, jenže má dluhy i po rodině a tvrdí mi, že by mu nechali tak málo, že dluhy po rodině by neměl z čeho platit.
Já vůbec nevím jak tohle chodi, pro mě je hrozný mít dluh i stovku… On už to chce skoro vzdát nebo nevím, ale já věřím že nějaká možnost je. Přece mu nemůžou všichni říct „máte smůlu udělejte si to jak chcete“.
Prosím jen rady nebo podobný zkušenosti. Odpovědi typu utíkej dokud můžeš nebo jsi fakt hloupá, že si to nechala zajít tak daleko už jsem si vyslechla hodně krát a všem vždycky řeknu, že dokud v té situaci nejsi tak nemůžeš soudit. Mě na něm záleží a rozhodla jsem se, že mu budu věřit, že už to dělat nebude a dát mu poslední šanci. A budu bojovat s ním. Vždyť o tom to taky je…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
319
2.11.21 13:17

A ty s ním máš děti? Majetek? Pokud nemáte nic a on jen velký dluhy, nechápu proč s ním nadále jsi. To tě čeká teda budoucnost… Nic víc asi říct nejde.

Příspěvek upraven 02.11.21 v 13:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1528
2.11.21 13:18

Co s těma pemezma udělal?
Jediná možnost je asi insolvence. Lidi v rodině se též můžou přihlásit, pokud k tomu mají nějaký dokument…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
2.11.21 13:19

Dluhova poradna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
2.11.21 13:20

Musí zažádat a platit, hlavně si nepůjčovat. Najít si brigádu, aby mohl platit rodině. Jestli má nějaký majetek, prodat a zaplatit co může. Jestli dluží státu může využít teď ty 3 měsíce, zaplatit dluh a poplatek, ale musí na to mít hotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 13:21
@epsice píše:
Co s těma pemezma udělal?
Jediná možnost je asi insolvence. Lidi v rodině se též můžou přihlásit, pokud k tomu mají nějaký dokument…

Bohužel, dokument nemají žádný. Snad jen výpis z účtu?

• Citovat
  • Nahlásit
65238
2.11.21 13:21

Věřit..ach ta naivita.. jako neber to zle, ale nezmění se.. jinak oddlužení, zůstane mu na 5 let minimum.. ale pokud splatí aspoň 30 % závazků, bude pak čistý.. mám v tom praxi s ex a věř, že chronický dlužník dlužníkem vždycky zůstane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 13:22
@Dandie22 píše:
A ty s ním máš děti? Majetek? Pokud nemáte nic a on jen velký dluhy, nechápu proč s ním nadále jsi. To tě čeká teda budoucnost… Nic víc asi říct nejde.Příspěvek upraven 02.11.21 v 13:18

Ano děkuji za přesně tu odpověď, kterou jsem napsala, že slyšet nepotřebuji.

• Citovat
  • Nahlásit
25210
2.11.21 13:23

A rodina tlačí na splacení hned? Kolik je to peněz?
Oddlužení se dělá, seberou ti vše nad nějaké minimum (pokud nemá děti, tak je to nějakých 12-13 tisíc), z toho se poplácí dluhy, buď do splacení nebo když po třech nebo pěti letech uhradí dostatečnou částku. Tohle chce probrat s insolvenčním správcem, to my tu nevymyslíme.
Spousta lidí to dělá tak, že z hlavního poměru platí insolvenci a pak si bokem vydělají někde na brigádě, o víkendu, peníze na ruku.

Vykašlat se na to může, ale pak se z toho nikdy nedostane, nebude mít oficiální příjem, tím pádem nic do důchodu, zdravotní si musí platit sám,…žádná sranda. To už radši pár let z ruky do huby (a s chápavou přítelkyní, co jí nebude vadit, že chlap nevydělává majlant, ale má sotva na bydlení a jídlo) a pak po zbytek života klidný spánek.
Pokud by ty půjčené peníze zoficiálnili nějakou smlouvou, nejspíš by i dluhy po rodině šly dát do té insolvence (opět, obrátit se na správce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9987
2.11.21 13:24
@Anonymní píše:
Bohužel, dokument nemají žádný. Snad jen výpis z účtu?

Hele a tobě to přijde v pohodě? Neplatí závazky naprosto nikomu. Ať už institucím, tak i nejbližším, kteří mu věřili. Red flag jako kjáva. Obere i tebe, respektive by i obral, kdyby mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 13:26
@Mar__tanka1983 píše:
A rodina tlačí na splacení hned? Kolik je to peněz?
Oddlužení se dělá, seberou ti vše nad nějaké minimum (pokud nemá děti, tak je to nějakých 12-13 tisíc), z toho se poplácí dluhy, buď do splacení nebo když po třech nebo pěti letech uhradí dostatečnou částku. Tohle chce probrat s insolvenčním správcem, to my tu nevymyslíme.
Spousta lidí to dělá tak, že z hlavního poměru platí insolvenci a pak si bokem vydělají někde na brigádě, o víkendu, peníze na ruku.Vykašlat se na to může, ale pak se z toho nikdy nedostane, nebude mít oficiální příjem, tím pádem nic do důchodu, zdravotní si musí platit sám,…žádná sranda. To už radši pár let z ruky do huby (a s chápavou přítelkyní, co jí nebude vadit, že chlap nevydělává majlant, ale má sotva na bydlení a jídlo) a pak po zbytek života klidný spánek.
Pokud by ty půjčené peníze zoficiálnili nějakou smlouvou, nejspíš by i dluhy po rodině šly dát do té insolvence (opět, obrátit se na správce).

Moc děkuji co za tuto odpověď. Jdu hledat kontakty na nějakého toho správce. Ještě je problém to, že některé půjčky musí zaplatit třeba do týdne. A ta insolvence se určitě tak rychle nevyřeší ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 13:28
@ontarova.stara píše:
Hele a tobě to přijde v pohodě? Neplatí závazky naprosto nikomu. Ať už institucím, tak i nejbližším, kteří mu věřili. Red flag jako kjáva. Obere i tebe, respektive by i obral, kdyby mohl.

Hele v pohodě mi to nepřijde ani trochu, ale rozepisovat se tu proč to dělám a proč za ním stojím se mi tu nechce a ani nemám důvod. Chtěla jsem jen poradit jak jednat v takové situaci.

• Citovat
  • Nahlásit
319
2.11.21 13:31

A to chceš slyset jen tleskánky?
Holka, to budes splacet i ty jeho dluhy? V zivote nic nebudete mit, protoze budete splacet, makat a splacet… Jako zadluzeny nedostane nekolik let ani ťuk - např. to dulezite jako hypo na sve bydlení.
Budete od rana do vecera v praci, aby bylo na dluhy?
A co teprve az budes nekdy doma s detmi a vypadne ti prijem?

No krasny zivot planujes pro sebe a i sve deti.

Nakonec zjistis, ze nasekal dalsi nebo se rozejdete, protoze to nedate psychicky - kdyz uz ted nevi jak to platit. A akorat narves xxx tisic do jeho dluhu, nez za sve zabezpeceni.
Jsi naivní. Tohle je dřina na několik let a ne na pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
2.11.21 13:32

Pokud nemá možnost změnit práci, jít někam na brigádu možná dvě :think: tak jediná šance je asi oddlužení a i to je velmi velkorysé. Ať prodá veškery svůj majetek, věci, vše cenné a z toho zaplatí alespoň něco po rodině. Jinak nechápu proč by měl někdo řešit jeho průser, nikdo ho nenutil si brát si půjčky, takže nějaké srdceryvne jak mu nemůžou všichni říct máte smůlu je trochu ubohé ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6319
2.11.21 13:33

Může začít vydělávat a dluhy splácet. Podvodníci a zmetci pak jdou cestou oddlužení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat