Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Moise píše:
@berusa.m Tak tos měla štěstí![]()
Co vím, tak po 32tt nepojišťuje na úkony související s těhotenstvím nikdo
Taky myslim, že nikdo, teď jsem to dost hledala. Jinak bych klidně trajdala taky furt. Přítel má dovolenou ještě v srpnu, ale to už budu přes 32, takže jedině ČR.
@Moise píše:
@berusa.m Tak tos měla štěstí![]()
Co vím, tak po 32tt nepojišťuje na úkony související s těhotenstvím nikdo
To asi jo. Ale přiznávám, že jsem nad tím takto vůbec neuvažovala. Prostě jsem jela. Tím že jednou ročně uzavřeme pojistku na celý rok, už takové věci neřeším.
@Monyszek Jezdila jsem do 38.tt, sice tě nepojistí, ale já si zase říkala, že bych stihla dojet za hranice, protože jsem teda nepředpokládala, že do 4 hodin porodím ![]()
@kissi píše:
Jela bych, vždyť i tam jsou nemocnice
Nemocnice jo, ale je na zvážení, jestli se ti to chce cálovat pak.
Mě ne.
Pred ctyrmi roky jsem byla v cca 35-36tt na dovolene po cesku
@Philippe píše:
@Monyszek Jezdila jsem do 38.tt, sice tě nepojistí, ale já si zase říkala, že bych stihla dojet za hranice, protože jsem teda nepředpokládala, že do 4 hodin porodím
spis jde o akutbi lomplilace- nehoda, k tomu se prida nutne reseni a ukonceni tehotenstvi. ale v ramci eu tp resi europojisteni z cr. platis kejich poplatky plus prevoz. ale teoreticky takovy vrtulnil do cr muze vyjit na balik
@Lama Lama píše:
spis jde o akutbi lomplilace- nehoda, k tomu se prida nutne reseni a ukonceni tehotenstvi. ale v ramci eu tp resi europojisteni z cr. platis kejich poplatky plus prevoz. ale teoreticky takovy vrtulnil do cr muze vyjit na balik
A hlavně bys to platila dvojmo, protože je pak ve hře ještě to předčasně narozené dítě. Já tu teda nechci nikoho strašit, ale pro mě je to prostě důvod zůstat v čr. ![]()
@Boudová píše:
A hlavně bys to platila dvojmo, protože je pak ve hře ještě to předčasně narozené dítě. Já tu teda nechci nikoho strašit, ale pro mě je to prostě důvod zůstat v čr.
ale houbelec bys platila dvojmo. prevazeli by vas spolu. pece e v eu hrazena z pojisteni v cr.
@Lama Lama píše:
ale houbelec bys platila dvojmo. prevazeli by vas spolu. pece e v eu hrazena z pojisteni v cr.
Převoz možná, ale pochybuju, že by hradily všechny úkony spojené s porodem a nedonošeným mimčem, ale stálo by za to to někde zjistit.
@Boudová píše:
Převoz možná, ale pochybuju, že by hradily všechny úkony spojené s porodem a nedonošeným mimčem, ale stálo by za to to někde zjistit.
hradili
Prave jen ten prevoz by nehradila. a zadne planpvane a preventivni vykony.
akutni peci hradi komplet
@Lama Lama v rámci europojištění ČR uhradí porod jen do té výše, kolik by stál u nás, rozdíl si musí hradit pojištěný sám. Alespoň tak to bylo, když jsem to zjišťovala, ale už je to pár let zpět, mohlo se něco změnit.
Ale ono tady nejde jen o porod, ale jak jsi psala, akutní komplikace.
My jezdíme přes zimu na celý den do akvaparku za hranice a taky se všichni diví, proč na ten jeden den si děláme pojištění - tam jsem kamarádovi, co měl blbé kecy (jakoby to platil nebo co
) říkala, že až mi tam kluk uklouzne, zlomí si nohu, tak ho zcela jistě naložím do auta, půlhodiny ho povezu za hranice, abych tam si zavolala sanitku. Za to mi těch 50 Kč fakt nestojí ![]()
@Lama Lama To jo, ale tak to se může stát i když se nabouráme jako rodina a nebudeme nějak extra připojištění. Já myslela, že zakladatelka se ptá kvůli porodu a ne kvůli nehodě. Já se tedy rozhodovala takto - kdyby to náhodou začlo, tak dojedeme za hranice. A když nestihneme, tak bohužel když tak zaplatíme.
@Moise píše:
@Lama Lama v rámci europojištění ČR uhradí porod jen do té výše, kolik by stál u nás, rozdíl si musí hradit pojištěný sám. Alespoň tak to bylo, když jsem to zjišťovala, ale už je to pár let zpět, mohlo zmenit
ne neni to tal a ani nildy, co plati eutlropojisteni, to tak nokdy nebylo. hradit to, co je hrazeno mistnim, mysleno pojistencum v danem state. pokud nekec ma placenej pprod? bude ho mit placenej tam taoy. pokd nemec zaplati 15 e regulacni poplatel za den, zaplatis taky.