Geny - jaká je tam pravděpodobnost

Anonymní
19.7.15 21:45

Geny - jaká je tam pravděpodobnost

Předem prosím o zachování anonymu. :kytka:

Ahoj maminky, má se mi narodit dcera, já ačkoliv na to nevypadám, jsem na půl romka, hrozně se za to stydím a rozhodně se s tím nikde nechlubím. Můj otec je cikán a máma modrooká blondýna, já jsem hnědookej mišmaš něco mezi nima, v létě se opálim až do sněda, nikoliv nemám žádné romské rysy, bohudík. :dance:

No můj manžel je kudrnatý, špinavý blond, též má hnědé oči, pleť má světlejší než já. Ale co mi pořád vrtá hlavou, až se nám narodí dcerka, jaká je pravděpodobnost, že by dcera mohla být podobná na mého otce? Dost by to lidi překvapilo, protože s ním nežiji a kdo ho nezná, ten si mě s ním nikdy nespojí. Hlavně já ani nevím, jak bych to unesla, nejsem rasista, ale tohle mě fakt děsí. :oops: Nečekám, že moje dítě bude blonďaté a modrooké, ale víte jak. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13548
19.7.15 21:54

No pravděpodobnost je 1:4 :D ne? záleží čí geny zvítězí, ale je fakt že většinou se dědí podoba spíš po prarodičích (aspon u nás to tak je) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
19.7.15 21:54

Nebuďte povrchní a modlete se, ať je dcerka šťastná!
Hodně štěstíčka a zdravíčka,
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
19.7.15 21:56

@Kriss Tina
Bílé geny jsou recesivní, takže rozhodně ne 1:4. Ovšem na místě maminky bych se nstresovala a užívala si těhotenství. Je to krásné období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
19.7.15 21:58

No mamky kamaradka to tak mela. Dite bylo totalni rom. Az pak holce rekli, ze ji adoptovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
19.7.15 22:00

Si myslim, že to se pozná až po narození a později. Geny se sice dědí, ale také záleží, nakolik se projeví, můžou a nemusí v různé míře.

• Citovat
  • Upravit
1089
19.7.15 22:12

Toto asi nejde předem určit, protože je to podmíněné více geny (není to jako u některých genetických onemocnění, která jsou nesena jedním genem a lze určit pravděpodobnost, že ten daný znak dítě zdědí). Nicméně si myslím, že pokud je dítě potomek světlého rodiče a třeba černocha, tak je pravděpodobné, že nebude ani čistý černoch, ani běloch, je to míšenec, který je světlejší než černoch a tmavší než běloch. A když toto dítě bude mít potomka opět se světlým bělochem, zase bude o něco světlejší. Opět si nemyslím, že by se najednou narodil čistý černoušek (i když možné je všechno). Takže ač jsou tmavé geny dominantní, myslím, že dítě rozhodně nebude modrooké blonďaté, ale ani ne přímo Rom. A dokonce co se barvy očí týče, je možná i modrá barva (ty máš v genech modré oči po matce - matka tím, že je modrooká, jinou barvu v genech nemá - jen je převážily hnědé geny otce, ale dítěti je předat můžeš a tvůj manžel může a nemusí mít v genech modré oči po předcích.
Ale hlavně přeji zdravé miminko a chmury vyžeň z hlavy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
19.7.15 22:23

Hlavně když to bude zdravý ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
19.7.15 22:27

Je škoda, že se vlastně stydíš sama za sebe. Nezmění na tom nic ani to, jak vypadáš nebo nevypadáš. Genetika je neúprosná, a to nejen co se týče vzhledu, ale třeba i temperamentu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21167
19.7.15 22:32

Já bych to tak neřešila. Pravděpodobnost, že bude dcerka vzhledem vyloženě romská je malá, s přihlédnutím k řadě příbuzných se světlými znaky. A pokud bude mít tmavá očka nebo vlásky? Proč ne, vždyť i „bílí“ mají často tmavé děti. Jsou to většinou děti moc hezké, výrazné, a romský původ jim nikdo nepřisuzuje. A i kdyby, každý máme nějaký původ a předky, a ne vždy je to úplná pecka. Musíme se mít rádi s tím, co nám bylo dáno.
Užívej si těhotenství a na malou se těš, ať je jakákoli. Vždyť je geneticky způli Tvá a způli Tvého milovaného muže. Není zač se stydět :hug:
Ať jste obě zdravé :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
19.7.15 23:57

No hele, já jsem poloviční Arabka, taky to na mě není vidět, mám světlou kůži, hnědý vlasy, hnědý oči, přítel je nromální hnědovlasej, opaluje se dobře, oči má takovej mišmaš, no a představ si, že máme 3 blonďáčky. nejstarší je modrookej, v 5 letech pořád ještě převažuje blonďatá, i když už mu to postupně tmavne. Prostřední je hnědookej, špinavej blonďák, čistě blonďatej nebyl nikdy, odmala je špinavě blond. no a třetí, zatím půlroční, je zatím taky modrookej, vypadá to, že už mu to zůstane, a vlásky mu rostou zaítm čistě blond, každý mi obdivuje 3 blonďáčky..čtvrtinový Araby by v nich fakt nikdo nehledal :lol: asi máme já nebo přítel nějakej silnej blond gen :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama