Doktor a lístek na peníze.

12
18.5.20 12:28

Doktor a lístek na peníze.

Krásný den ženy.
Můj problém : od 3.4. Jem na rizikovém, 1.4 jsem dostala ve zkušební době výpověď… Důvod ( jste těhotná a těžkou práci dělat nemůžete- a dělala jsem prodavačku. Přebalem je ten že jsem čekala že dostanu nějaké peníze třeba 60% z platu za 14 dní. A nic. Volala jsem na ossz a tam mi řekli že ani neví že že jsem na rizikovém. A můj ginekolog mi řekl že to řešit nebude že to je moje chyba že nemám peníze. Když jsem mu ráno volala tak mi řekl že 60 procent co to je. A že ten lístek neposlal a zavěsil. Prosila bych o názor na mou situaci a popřípadě řešení na daný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

205
18.5.20 12:31

Tak očividně na rizikovém nejsi, když ti ho doktor nenapsal. Navíc si myslím, že by bylo něco jiného, kdyby ti to neschopenku napsal, než jsi dostala výpověď. Podle mě asi máš smůlu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1822
18.5.20 12:34

Dojít k dr…Už je e neschopenka…takže žádný lístek na peníze se nenosí…pokud jste zkončila k poslednímu v zaměstnání a dr vám vypsal neschopenkudo sedmi dnů jsem v ochrané lhůtě. tzn že nemocenskou byste měla mít..akorát tedy prvních 14 dní nedostanete nic odzaměstnavatele..chce to k dr a opravdu zcela jasně si vyřešit jestli na nemocenské jste nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1822
18.5.20 12:36

Navíc zaměstnavatel vás jako těhotnou propustit nesmí!!! takže i kdyby jste dostala v těhotenství výpověď tak je neplatná!!! budˇpřeřazení na jinou práci nebo za 100% doma!!! tak se připravíte i o mateřskou. takže pokud není neschopenka řešila bych to s příslušnými orgány, advokátem či občanskou poradnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1822
18.5.20 12:37

Aha pardon…ted čtu že jste byla ve zkušebce…tak to je jiná tak to platí viz můj první příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
18.5.20 12:37

@Ufinka87 ve zkušební době to ale neplatí ne? Stačí když řeknou, že ji vyhodili kvůli něčemu jinému

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1822
18.5.20 12:39

@Nicole 1234 jj už jsem psala že ve zkušebce tak bohužel..ale i kdyby jí dr vypsal neschopenku do sedmi dnů po ukončení zaměstnání je v ochrané lhůtě a nemocenská stále jde i zpětně…takže..osobně k dr a trvat na řádných informacích

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
18.5.20 12:40

Mám rizikové kvůli vysokému tlaku. Když jsem volala na centrálu do bývalého zaměstnání tak mi řekli že jim žádná neschopenka nepřišla. A na ossz o mě nic neví. A dr se mi k tomu nechce vyjádřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
18.5.20 12:43

Výpověď mám 1.4. A neschopenka mi platí od 3.4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
18.5.20 12:44

No a ty máš nějakou neschopenku vystavenou tedy? Máš nějaký papír o tom, že jsi na neschopence? Máš nějak nastavený režim, vycházky? A kvůli lístku na peníze jsi u lékaře byla, nebo jsi mu volala, že ho má poslat? Měla bys mít nějakou kontrolu ne? Nejde být jen na neschopence a myslet si, že lístek na peníze bude lékař posílat sám od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
18.5.20 12:44

@Lovík21 a jak víš že máš neschopenku? Když je teď ta elektronická neschopenka tak stejně zaměstnanci dostávají od Dr vždy papír kde je pro ně info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3873
18.5.20 12:45
@Lovík21 píše:
Mám rizikové kvůli vysokému tlaku. Když jsem volala na centrálu do bývalého zaměstnání tak mi řekli že jim žádná neschopenka nepřišla. A na ossz o mě nic neví. A dr se mi k tomu nechce vyjádřit.

Tak to máš super doktora, bych si k němu asi zašla osobně ať ti to vysvětlí když tě nechal na neschopence proč ji neposlal. Jsi si jistá, že ji opravdu máš?

Příspěvek upraven 18.05.20 v 12:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
18.5.20 12:51

Zaměstnanec pořád dostává do ruky papírovou neschopenku, pro případ kontroly atd…Zaměstnavatel dostane e-neschopenku elektronicky.

Pokud tedy nemáte papírovou část neschopenky u sebe, tak vás doktor nejspíš nenechal marodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
18.5.20 13:13

Opravdu mám neschopenku. Vycházky mám od 13h do 19 h. Byla jsem za ním teď a vyhodil mě že nejsem objednaná. A na prohlídku chodím 1 měsíčně. Jsem v 7 měsíci. Byla jsem za jiným doktorem vysvětlila jsem mu mou věc a on řekl že to je na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12399
18.5.20 13:13

@Lovík21 no ale vždyť za prvních 14dnu nic nedostaneš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu