Reklama

Domácí práce - jak často? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 10:25
Domácí práce - jak často? :)

Ahoj, mám dvě malé děti dvouletou dceru a 8 měsíčního syna a chci se zeptat, jak často vykonáváte určité věci? Občas si to asi neumím moc zorganizovat a přijde mi moc abych gruntovala každodenně… Tak jak často utírate prach, vysavate, vytirate, umyvate koupelnu a záchod, perete a žehlite? Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 10:26
Okna

A jak často ještě umyvate okna?

debra.morgan
Závislačka 3544 příspěvků 19.09.18 10:30

jezis, asi jak ti to vyhovuje ne? uklid 1× tydne, pradlo dle potreby, nezehlim, okna 2-3× za rok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 10:32

Jednou za týden vyluxuju, umyju koupelny a vytřu. Prach utíkám, když je vidět, když se mi chce a dokola se, jednou za delší čas. Okna tak 2 x do roka, na jaře a na podzim. Žehlím tak 2 x týdne 20 min? Ale pod kuchyňským stolem zametám někdy i 3× za den ;)

blumen
Hvězda diskuse 41240 příspěvků 19.09.18 10:34

Vse dle potreby. Vysavani 1× tydne. Rozhodne nic z toho nedelam denne. Nezehlim.

luloinka
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 19.09.18 10:38

Mám 3 děti (skoro 7 let, 3 roky a miminko 5 měsíců). Vařím skoro denně, peru dle potřeby, žehlím když se mi chce nebo když děti už nemaj trička :mrgreen: denně luxuju podlahy i koberce. Koupelnu tak 1 týdně. Nijak to nehrotím, co se udělá to je. Mám totiž taky muže který sr dost zapojuje ;) třeba okna myje jenom on. Je vysoký a já v 5.patře odmítám lízt po židli. :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 19.09.18 10:43

Když je to třeba. Okna myje chlap :lol: obecně - vysavam i vytiram denně, mame tři zvířata a dvě děti a volný přístup na zahradu z domu, peru denně, prach neutiram dokud to není nezbytně nutné 8) koupelnu když je spinava :nevim: nemám žádný systém. Když je někde bordel, tak ho uklidim

Vikynika
Kecalka 210 příspěvků 19.09.18 10:50

Vysavam každý den, prach tak jednou za týden a vytiram podle potřeby. Prádlo peru také jednou týdně a zehlim jen to co je opravdu nutné. Ale třeba koupelnu myju obden

Verca1901
Kecalka 193 příspěvků 2 inzeráty 19.09.18 10:52

Máme dvě děti, 3r a 1r. vařím každý den, vysavam obden, vytiram 3× do týdne, okna 2× do roka, peru podle potřeby a žehlit nemusím. Koupelnu a WC 1× týdne, ale to většinou dělá partner. Zrovna teď čekáme v pokoji až uschnou podlahy. Začala se nám hárat fenka, takže teď se u nás vytira a luxuje každý den i když je většinu dne venku na zahradě, je to nutnost :zed:

Edit : prach 1× týdne, max. 1× za 14 dní. Podle potřeby a času

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 19.09.18 10:59

Mám doma tři kluky (1 rok, 5 let a 6 let) vysávám denně, vytírám 3 - 4× týdně, prach stejně, peru 1 - 2 pračky denně. Vařím každý den, okna na jaře a na podzim. KOupelnu 1× týdně, WC každý večer. Povlečení převlékám 2× měsíčně.

eliskaj
Kelišová 5460 příspěvků 19.09.18 11:01

Tak ja budu asi rarita. Uklizim denně když děti usnou - prach, poklidim kuchyň a koupelnu, vytira nám robot. Zehlim tak 2× týdne, peru určitě denně. Okna tak 1× za měsíc určitě - nesnáším spinava okna - ale mám na to taky robota. Vařím denně nebo ob den, podle potřeby. Třeba určitě 1× týden lestim kuchyňskou linku - mám ve vysokým lesku a ty ručičky a kapky to bych silela…
Nicméně do domácích práci jsou zapojené i děti (6,3) - vynáší odpadkové koše, v pokojicich si utiraji prach a denně před spaním musí mít uklizene hračky. Dcera už si v pokoji i vytira podlahu/vysává (dle potřeby). Nádobí do myčky dávají taktéž děti i vyndavaji…

Na úklid si potrpim - nesnáším prach, drobky, obtisky rukou a upatlany stůl nebo jiný nábytek…nicméně - děti chodí ze zahrady jako cunatka - od hlíny až za ušima. Pokud si hrají, nejsou pod kontrolou úklidu - uklizi se až po. Klidně si můžou vařit v kuchyni nebo vyrábět sliz, bordel v zápalu hry mi nevadi ale po musí byt vše nalestene :mrgreen: :mrgreen:

Takže tak. Mám čas na manžela, na odpočinek i na děti. Rozhodne nežiju jen úklidem :mrgreen: ale první, čeho si všímám když jdu nám návštěvu je úklid :mrgreen:
Jeste jen doplním, ze k nám témeř denně chodí nějaká návštěva, nesnesla bych neuklizeno. Běžné roztahane hračky pres den mě taky nevadi :)

Edit: povlečení každou neděli. Zehlim i se susickou - tričko proste nikdy nebude ze susicky jako vyzehlene :oops:

pikola
Neúnavná pisatelka 19066 příspěvků 19.09.18 11:06

Vše dělám když je potřeba plus jeden velký úklid týdně, většinou před víkendem abych měla hotovo a měla čas na rodinu. Nesnáším teda žehlení, to dělám až když se to navrší a manžel začne vytahovat trika z koše na žehlení :mrgreen: Jinak luxnu tak nějak denně, takovým tím ručním, záchod a koupelnu taky se snažím udržovat čistou.

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 19.09.18 11:16

Kdyz jsem byla doma na matersky s dvema detma a pak i s jednim…uklid koupelny 1-2 tydne podle potreby, vysavani vetsinou obden, prach jednou tydne, vytirani podlahy tak jednou za 14 dni :) zehleni jednou tydne se sklenkou vina :))

Ted co pracuji je uklid muj nepritel, okna jednou rocne :)) vetsi uklid v sobotu a zehleni jednou az kdyz neni co nosit ci pretykaji kose s vypranym pradlem (jednou za 2 az 3 tydny, ale pak tim travym cely vecer a opet si k tomu dam vice sklenek s vinem). Pritel mi ted navrhl a zajistil kamaradku na uklid jednou tydne tak mozna bude lip :))

halflive
Stálice 66 příspěvků 5 inzerátů 19.09.18 11:18

@eliskaj je ten robot na vytirani efektivni?

eliskaj
Kelišová 5460 příspěvků 19.09.18 11:21

@halflive mám iRobot a je vybornej. Jedine co me vadí, ze máme dva. Jeden vysává a druhy vytira :mrgreen: ale když se děti koukají na vecernicek, tak jeden Karel vysaje a když jdu dávat spát, tak druhy začne vytírat. Nemáme prahy ani koberce. Funguje denně a bez poruchy už několik let. “Karla vytirace” máme druhým rokem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >