Dort pro dítě s alergií na BKM

68
27.6.13 13:40

dort pro dítě s alergií na BKM

Ahojky všem, co máte dítě alergické na veškeré složky kravského mléka! Dcerce budou 2 roky a ráda bych jí upekla dort. Korpus myslím nějak vymyslím, ale co nějaký krém, kterým ho naplnit a ozdobit? Nemáte někdo nějaký šikovný recept, nebo tip? Ovoce a marmelády musím bohužel taky vynechat, po těch má krásnou kopřivku. Díky!!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
27.6.13 13:43

Udělej jakýkoliv krém, jen mléko nebo smetanu nahraď (zajíc - místo mléka), proteinová nebo sojová smetana do krému.. jinak já dělám klasiku - pudinkový krém - zašlehám do toho máslo ;) vše náhražky a je to v pohodě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
27.6.13 13:45

Ahoj. Neexistuje nějaké vhodné máslo a pudink? Jinak co se ozdobení týká, tak já ráda používám Marhmallow bombony (ale nemám nastudováno, jestli tam něco z mléka není). Rozpustí se v mikrovlnce nebo troubě (tam na 50°C) s práškovým cukrem (jednou tolik gramů cukru co je bombonů) a troškou citronové šťávy (čajová lžička nebo lžíce). Pak se to jen zamíchá a rukama propracuje a vyválí. Dá se tím dort potáhnout nebo vykrájenými tvary ozdobit podle fantazie. Ale chce to pod tím mít vhodný krém (já používám pudinkovo máslový). Pokud koupíš ty bombony bílé (já kupuju v akcích v Lidlu, teď zrovna příští týden budou, nebo jsme už viděla od Haribo taky čistě bílé), tak se na ně dá malovat čokoládou nebo tu hmotu obarvit barvami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
27.6.13 14:21

A trváš na pečeném dortu? Já synovi udělala čistě jen z ovoce a vypadalo to myslím dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
27.6.13 15:26

Tchýně dělá výborný dětský dort, ale nevím jak je to s mléčnou bílkovinou u pudinku :nevim: dá se případně použít i želatina…nastrouhají se jablka, povaří se, pak se zváží/odměří kolik jabl. kaše máš, přisypeš pudink v troše vody(vanilkový, může být i čokoládový) a převaříš, příp dosladíš podle chuti. Do dortové formy naliješ tenkou vrstvu směsi, pokladeš piškotama a pak děláš postupně vrstvy do plna(směsi víc než je vrstva piškotu) ukončíš pudinkem…vychladíš přes noc, je to mňamka a myslím že pro dvouletou výborný dort, při podávání můžeš ozdobit čokoládou nebo šlehačkou nebo podobně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70015
27.6.13 17:03

Vyřezat tříposchoďák z melounu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
27.6.13 21:51

Já udělala piškot, bez mléka a vajec a na to ovoce a želatinu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
27.6.13 21:51

Promiň, to ovoce jsem přehlídla. To má kopřivku úplně všem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
27.6.13 21:53

Promiň, to ovoce jsem přehlídla. To má kopřivku úplně všem? Třeba borůvky jsou bezalergení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
28.6.13 13:51

Moc všem děkuji, borůvky, jablka, hrušky, třešně může i ten meloun.Je fakt, že když člověk zapojí fantazii dá se vymyslet leccos!!!díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat