Jak děláte špenátovou polévku?

5411
25.6.13 14:48

jak děláte špenátovou polévku?

Ahojky jak děláte špenátouvou polévku? vždy mě všude chutná ale já jsem jí dála asi 2× a nikdy mě tak nechutnala a nebyla tak dobrá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2724
25.6.13 14:54

Na másle trochu cibule do růžova, pak zmrazené granule špenátu (nebo čerstvý omytý když mám), orestovat podlít vodou nebo vývarem, 5 min povařit, rozšmelcovat ponorným mixerem, naředit na požadované množství, zahustit smetanou s trochou hladké mouky, dokořenit česnekem nebo muškátovým květem, solí a pepřem. V talíři přidat krutóny, opečené kostky chleba nebo „smažený hrášek-kuličky“ (milují děti, v omezeném množství toleruju). Dobrou chuť!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
25.6.13 14:56

@pavla.velova http://www. recepty. cz/recept/spenatova-polevka-s-krutony-151355

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
820
25.6.13 14:59

Na oliváči osmahnu cibuli a na drobné kousky nakrájený batát (na zahuštění místo mouky), podlít vodou, přidat špenát, koření (sůl, pepř, zázvar nebo muškátový oříšek či koriandr nebo vše), česnek, na závěr přidat sojovou smetanu nebo nějaký sýr (čerstvý kozí je nejlepší, rozmixovat, podáváme s omahnutými žampiony. Dobré je to i s čerstvou bazalkou nebo koriandrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
25.6.13 15:21
@Sidsel píše:
Na oliváči osmahnu cibuli a na drobné kousky nakrájený batát (na zahuštění místo mouky), podlít vodou, přidat špenát, koření (sůl, pepř, zázvar nebo muškátový oříšek či koriandr nebo vše), česnek, na závěr přidat sojovou smetanu nebo nějaký sýr (čerstvý kozí je nejlepší, rozmixovat, podáváme s omahnutými žampiony. Dobré je to i s čerstvou bazalkou nebo koriandrem.

ta vypadá dobře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
25.6.13 16:06

Tak já mám recept od svojí mámia dělám jí takhle - udělám si jíšku, zředím vodou a hodím kostku masoxu, přidám rozetřený česnek a jeden mražený špenát. Když je rozvařený, přiliju do polívky mlíko a podle chuti dosolím a přidám tak 2-3 vejce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat