Dostavba zubu a výplň

148
13.1.20 13:17

Dostavba zubu a výplň

Ahoj, ted jsem přišla od zubaře a pořád nad tím přemýšlím. Mám za sebou 1 extrakci osmičky a dostavbu sedmičky s čištěním kanálků a výplní + říkal zubař něco o cepu, moc jsem nevnimala. Platila jsem necelých 10 000,– a za 2 měsíce jdu znovu, protože mám ještě 2 kazy nahoře, ale ty už nejsou tak rozsáhlé. Chodim sice na soukromou kliniku k zubari, ale mohl by mě někdo ujistit, že ta cena je správně? Kolik mám čekat, že budu platit priste? Docela se toho děsím, že to bude ještě víc, když půjde o 2 zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2591
13.1.20 13:22

To bude min. Tam je dost za to cisteni kanalku. Pokud budou nahore jen dve bile plomby. Tak okolo 5tis treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
13.1.20 13:25
@Cenarius píše:
To bude min. Tam je dost za to cisteni kanalku. Pokud budou nahore jen dve bile plomby. Tak okolo 5tis treba.

A kanalky se nemusí čistit u každého zubu? Nebo jen u te dostavby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
13.1.20 13:36

Kanalky se cisti jen kdyz je k nim pristup pres kompletne rozpadly zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 13:49
@Cenarius píše:
Kanalky se cisti jen kdyz je k nim pristup pres kompletne rozpadly zub.

Ne, kanálky se čistí, když už bakterie třeba z kazu přestoupí až do dřeně nebo dřeň odumře např. následkem úrazu. Přístup k nim si v případě potřeby zubař udělá i u zcela netknuteho zubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 14:52

Nejdražší je čištění kanálků, i ta dostavba, pokud nahoře budou už jen výplně, neměla by to být taková pálka. Ale každé vrtání zubu, zvlášť u hlubokého kazu, může skončit kanálkama, bohužel. Ten zubař vůbec nemá smlouvy s pojišťovnou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
13.1.20 15:17
@Killingpink píše:
Nejdražší je čištění kanálků, i ta dostavba, pokud nahoře budou už jen výplně, neměla by to být taková pálka. Ale každé vrtání zubu, zvlášť u hlubokého kazu, může skončit kanálkama, bohužel. Ten zubař vůbec nemá smlouvy s pojišťovnou?

Nene, nema, já jsem tam spokojena, nikdy mě u něho nic nebolelo, za to u předchozí zubarky jsem si bolesti užila až až…akorat ty ceny no :( za pár měsíců půjdu na mateřskou a místo toho abych šetřila, tak musím platit opravy zubů :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
13.1.20 16:35
@Killingpink píše:
Ne, kanálky se čistí, když už bakterie třeba z kazu přestoupí až do dřeně nebo dřeň odumře např. následkem úrazu. Přístup k nim si v případě potřeby zubař udělá i u zcela netknuteho zubu.

Dobře, ale výsledek je stejný. Musí to být úplně zničený zub, který se celý odvrtá a pak se kanálky vyčistí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 19:05

@Cenarius
Nemusí být vůbec zničený zub, třeba u úrazu je ten zub netknutý. Provrtává se pouze otvor tak široký aby šli kanálky vyčistit. Nevím co je to za módu radit v oboru, kterému nerozumím…

Zakladatelko - čištění kanálků je velmi drahé, čep taky něco stojí a dostavba bývá také většinou rozsáhlejší než výplň. Nemyslím si, že to bude stát tolik jako dnes. Pro příště se zubaře zeptej, nejede o malé peníze a určitě by jsi měla znát cenu dopředu. Nemá tvůj zubař webovky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
13.1.20 19:22
@Claireen píše:
@Cenarius
Nemusí být vůbec zničený zub, třeba u úrazu je ten zub netknutý. Provrtává se pouze otvor tak široký aby šli kanálky vyčistit. Nevím co je to za módu radit v oboru, kterému nerozumím…Zakladatelko - čištění kanálků je velmi drahé, čep taky něco stojí a dostavba bývá také většinou rozsáhlejší než výplň. Nemyslím si, že to bude stát tolik jako dnes. Pro příště se zubaře zeptej, nejede o malé peníze a určitě by jsi měla znát cenu dopředu. Nemá tvůj zubař webovky?

Má, jenže se v tom moc nevyznám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 19:48

@dement231 Jestli chceš pošli mi je, klidně do zprávy. Zkusila bych se podívat, jestli to tam má :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 20:01
@dement231 píše:
Ahoj, ted jsem přišla od zubaře a pořád nad tím přemýšlím. Mám za sebou 1 extrakci osmičky a dostavbu sedmičky s čištěním kanálků a výplní + říkal zubař něco o cepu, moc jsem nevnimala. Platila jsem necelých 10 000,– a za 2 měsíce jdu znovu, protože mám ještě 2 kazy nahoře, ale ty už nejsou tak rozsáhlé. Chodim sice na soukromou kliniku k zubari, ale mohl by mě někdo ujistit, že ta cena je správně? Kolik mám čekat, že budu platit priste? Docela se toho děsím, že to bude ještě víc, když půjde o 2 zuby.

Ja jsem platila za cisteni kanalku, tri hodiny 16 tisic, to mas jeste levne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
13.1.20 20:06
@Claireen píše:
@dement231 Jestli chceš pošli mi je, klidně do zprávy. Zkusila bych se podívat, jestli to tam má :)

Já to napíšu klidně tady :) zvolánek dental :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 23:06

V ceníku se tě týká ta pasáž fotokompozivní výplň, ale těžko říct jak velké ty kazy máš, takže to bude mezi 1500 a 3900 za jeden zub dle jeho ceníku, musím tedy říci, že pan doktor si nechá práci opravdu zaplatit :-),asi budeme muset zdražit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 08:45
@Claireen píše:
@Cenarius
Nemusí být vůbec zničený zub, třeba u úrazu je ten zub netknutý. Provrtává se pouze otvor tak široký aby šli kanálky vyčistit. Nevím co je to za módu radit v oboru, kterému nerozumím…Zakladatelko - čištění kanálků je velmi drahé, čep taky něco stojí a dostavba bývá také většinou rozsáhlejší než výplň. Nemyslím si, že to bude stát tolik jako dnes. Pro příště se zubaře zeptej, nejede o malé peníze a určitě by jsi měla znát cenu dopředu. Nemá tvůj zubař webovky?
:palec: Dík, ušetřila jsi mi pár minut klikání.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama