Dotaz ohledně financí CZ a DE

Anonymní
3.3.20 10:55

Dotaz ohledně financí CZ a DE

Dobrý den chci se zeptat mám v CZ insolvenci kterou řádně splácím a pracuji v německu. A můj dotaz je kdybych si chtěl vzít třeba půjčku v německu nebo něco na splátky dozví se to nějak v česku správce insolvence nebo někdo skrz insolvenci v česku? Abych pak neměl třeba problemy že jsem udělal nějaký závazek v německu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7574
3.3.20 10:59

To je sázka do loterie. Znám jednoho, který má v ČR insolvenci a v Německu si koupil docela luxusní auto. Jestli na to přijít můžou, ta možnost je vždycky, stačí anonymní udání a jsi v pr… Spíš nechápu, že někdo naseká dluhy v jedné zemi, vyřeší je tím, že vlastně díky super zákonům oškube ty, kteří mu půjčili a chce sekat obratem dluhy v jiném státě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.20 11:12
@Aduš8 píše:
To je sázka do loterie. Znám jednoho, který má v ČR insolvenci a v Německu si koupil docela luxusní auto. Jestli na to přijít můžou, ta možnost je vždycky, stačí anonymní udání a jsi v pr… Spíš nechápu, že někdo naseká dluhy v jedné zemi, vyřeší je tím, že vlastně díky super zákonům oškube ty, kteří mu půjčili a chce sekat obratem dluhy v jiném státě.

Do insolvence jsem se dostal tim ze jsem měl dobrou práci ale pak nás všechny vyhazeli fabriku zavřeli a všichni bez práce a nebylo na splátky pak přišla exekuce tak tu insolvenci jsem si udělal nemám moc asi 60k ale chtěl jsem si půjčil v německu na nový kotel do domů ale nevím jestli se to dozví v česku přes nějaký úřady třeba nebo tak

• Nahlásit
  • Citovat
1078
3.3.20 11:40

S insolvenci v CZ a hnedka se zenes do půjčky v jiné zemi? Asi dobrá finanční gramotnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
3.3.20 12:09
@NinaU. píše:
S insolvenci v CZ a hnedka se zenes do půjčky v jiné zemi? Asi dobrá finanční gramotnost.

Ja sem jen ptám protože pracuji v německu a chci si vzít jen 20k na nový kotel do bytu noc víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1078
3.3.20 12:25

@Panstall
S prací v Německu musíš těch 20 tisíc mít nasetreno za dva měsíce maximálně. Nebo nemáš žádnou rezervu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
3.3.20 12:50
@NinaU. píše:
@Panstall
S prací v Německu musíš těch 20 tisíc mít nasetreno za dva měsíce maximálně. Nebo nemáš žádnou rezervu?
:D
Platy jsou sice vyšší, ale náklady na bydlení také. To jedině, že by bydlel v Čr.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.20 01:11

Ahoj, nikdo to nezjišťuje. Co se děje za hranicema nikoho nezajímá. Já mám s x exekucema v ČR v jiné zemi EU hypotéku a naprosto bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 14:01
@Jan Exekuovaný píše:
Ahoj, nikdo to nezjišťuje. Co se děje za hranicema nikoho nezajímá. Já mám s x exekucema v ČR v jiné zemi EU hypotéku a naprosto bez problémů.

Konečně někdo kdo nekritizuje a poradí takže když mám insolvenci tady v čr splácím tak jak mám a kdybych si vzal v německu tam kde pracuji z banky 800€ tak by v čechách nikdo nic nevěděl?

• Nahlásit
  • Citovat
1937
7.3.20 14:07

Spíš jestli ti v DE půjčí, asi bude záležet, jak si tě prolustrujou, ne? Klient v insolvenci pro ně taky nebude žádná bomba, ale jestli to nelze zjistit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
8.3.20 18:16
@lebambule píše:
Spíš jestli ti v DE půjčí, asi bude záležet, jak si tě prolustrujou, ne? Klient v insolvenci pro ně taky nebude žádná bomba, ale jestli to nelze zjistit :nevim:

Ja uz to mam v bance predschvalene stačí tam zajet podepsat smlouvu a peníze mi pošlou na účet ale ještě mi tu nikdo neřekl jestli to české úřady zjistí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.3.20 12:58
@Panstall píše:
Ja uz to mam v bance predschvalene stačí tam zajet podepsat smlouvu a peníze mi pošlou na účet ale ještě mi tu nikdo neřekl jestli to české úřady zjistí!!!

Ne nezjistí, český exekutor nemůže nahlížet do německých registrů atd. Takže můžeš být v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.3.20 12:59
@Panstall píše:

Jo a být tebou radši si vem i těch šedesát navíc a doplat si tu exekuci a máš svatý pokoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 13:38

Český exekutor může požádat o výpis z registru v Německu a také to někteří dělají. Zkušenost mám, bejvalej co mi neplatil alimenty na to dojel. Je to tak správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
10.3.20 11:37
@Rosomacka987 píše: Český exekutor může požádat o výpis z registru v Německu a také to někteří dělají. Zkušenost mám, bejvalej co mi neplatil alimenty na to dojel. Je to tak správně…

Ani náhodou, nemůže vůbec nic ani cokoliv žádat!!! Musí se obrátit na německého axekutora a ten tu žádost postoupí soudu a ten bude rozhodovat, musí se vyjádřit dlužník, náklady exekutora budou kraceny a to sakra hodně, zde je poplatek za exekuci od 46 euro do 180euro víc ani prd. ještě musí český exekutor vše platit předem a německý právník má jiný sazby a hlavně se tyto náklady nedají vymáhat po dlužníkovi, tak to je ten důvod proč tu v Německu český exekutoři ještě neřádí a nemůžou zde uplatňovat svoje manýry, dluhy se musí platit ale co se děje v Čechách je hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama