Dovolená u moře s 3,5 letým a ročním dítětem

2099
22.3.17 08:07

Dovolená u moře s 3,5 letym a ročním ditetem

Zdravím zkušené dovolenkare :) chtěla bych se zeptat ma vaše zkušenosti. Chtěla bych s dětmi k moři. Uvažujeme kam a jak s dětmi v tomto věku. Mate zkušenosti s kamenitou plazi? Přijde mi, ze by v tomto věku byl vhodnější Písek. Podle mě jen příjemnější a děti si na něm více vyhrají. Ovšem to zřejmě připadá v úvahu cestovat k moři jen letecky. Muuj dotaz-byli jste na kameni té plazi s tak starými dětmi? Vyhrály si, zabavily se? Nebo letěli jste s dětmi v tomto věku-kam a jak to zvládly? Nebo jak jste to zvládli všichni? Vím, ze je to Indy Indy, ale zajímají mě vaše zkušenosti. Děkuji :)
Ps:nejblizsi pisecna plaz? :)

Příspěvek upraven 22.03.17 v 15:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1938
22.3.17 08:14

Já nebyla s dětmi zatím u moře, ale pokud pojedeme, tak určitě písek. Nemusí to být až ten úplně jemný, ale oblázky nemám ráda ani já osobě. Špatně se po nich chodí, sednutí na ně není příjemné, chůze mně je taky nepříjemná - chodila jsem s botama až k vodě. I vstup do vody s pískem je pro mně příjemnější než po kamenech. Takže já bych s dětmi volila ten písek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.17 08:15

Za mne bych s rocnim uz nikam k mori nejela, byli jsme letecky na Rhodosu, za celou dobu nechtel do more bal se, let taky zadna vyhra, byl mu rok a pul a pak jeste onemocnel z klimatizace v hotelu, takze si myslim ze pro takto male dite to nema vyznam

• Nahlásit
  • Citovat
1254
22.3.17 08:15

@KristyM byli jsme v Chorvatsku na kamenité pláži s borovicemi s roční holčičkou. Neumím si představit písečnou pláž…písek všude, v očích, ve famfulíně…za mě kamínky, krásně si vyhrála :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21994
22.3.17 08:17

@KristyM
Volila bych písčitou pláž. A určitě letecky, pokud si třeba netroufnete autem dojet do Zatonu v Chorvatsku. Je tam mělké moře a i bazén (příbuzní tam jeli poprvé s tříleťačkou a pravidelně se tam rok co rok rádi vracejí).
U ročního budeš muset neustále být tak jako tak. A písek bude všude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
22.3.17 08:17

Byli jsme s děckem v roce a kousek, ve dvou a kousek a ve třech a kousek. Letos čekáme přírůstek, takže letos pravděpodobně moře vynecháme. Nicméně nedovedu si představit cestovat jinak než letecky. Pokud volíš leteckou vzdálenost rozumnou, dá se i to dítě krásně zabavit, různý hry, tablet atd. Naše to vždy prochrápe. Pak jsme ještě vybírali hotel v konečné destinaci aby byl kousek od letiště, ideál do hodiny nejvíc, a hotel baby friendly hned na pláži. Nikdy nebyl problém, můžeš si v CK i zajistit místo předem takže na odbavení ti stačí přijít fakt na poslední chvíli. Osobně bych cestu autem volila až jako druhou možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2099
22.3.17 08:20

@ivunak ano, mam to prave uplne stejne.
@Anonymni dekuji za nazor, presne toho se obavam.
@Martia007 :) ano, i to je presne druh pohled na vec, diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
22.3.17 08:22

@KristyM byli jsme s prťaty (4 roky a 1 rok) na kamenité, bylo to fajn, nemuseli jsme vysypávat písek odevšud… a s kamínky si prtě krásně vyhrálo, sbírali jsme ty nejkulatější nebo nějaké zajímavé… byli jsme v Černé hoře (tam byly kamínky takové drobnější) a v Albánii (tam byly krásné kulaté bílé šutry), jeli jsme autem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14912
22.3.17 08:46

S takovouhle věkovou kombinaci bych k moři nejela. Cesta bude očistec a tam budeš ztrhana jak pes. Navíc horko, klima, jiná strava,… pro roční dítě bych to neriskla. Ale je to jen můj názor, spousta lidí takto jezdí. Ale já jsem mrcha sobecká, na dovolené si chci taky odpočinout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1923
22.3.17 08:47

S takhle starými dětmi bych k moři opravdu nejela. Pochybuju, že se bude ročnímu dítěti líbit moře a vedro, ale zázraky se dějí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14912
22.3.17 08:48

Jinak mě písčitá pláž poprvé strašně zklamala. Písek byl úplně všude a hlavně to byl humus. Zahrabané vajgly, papírky bůhví od čeho, v tom bych si dítě hrát nenechala, takže hlasuju pro oblázky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
22.3.17 08:52

Já bych naopak jela. Jak s prvním tak i druhým dítětem jsme jeli poprvé, když jim byl rok. Jeli jsme teda autem - Itálie. Poprvé Lignano (dítě bylo naoprosto spokojené, ale za mě už nikdy více) :-), podruhé Palmová riviéra - spokojenost na obou stranách.
Až bude třeťátko, v jeho roce jedeme zas. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
22.3.17 09:20

Se synem jsme jezdili každý rok do Itálie na Palmovku, poprvé byl jako rocni, párkrát jsem s ním byla i v Chorvatsku ale písek nám vyhovoval víc. Letecky a mimo Evropu jsme ho začali brát az až od pěti let, do té doby jsme jezdili jenom autem.

• Citovat
  • Upravit
2599
22.3.17 09:22
@terien píše:
S takovouhle věkovou kombinaci bych k moři nejela. Cesta bude očistec a tam budeš ztrhana jak pes. Navíc horko, klima, jiná strava,… pro roční dítě bych to neriskla. Ale je to jen můj názor, spousta lidí takto jezdí. Ale já jsem mrcha sobecká, na dovolené si chci taky odpočinout.

Tak pokud tam nejede s dětma sama tak si může dáchnout zatímco hlídá taťka… Je teda pravda, že my byli jenom s jedním, takže je to asi určitě rozdíl, ale vždycky odpoledne jsem měla čas jenom pro sebe, manžel byl s dcerou na pokoji odpočívat. A když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně i dopoledne či kdykoli na pláži hlídal on a já si pálila tuky na Slunci :D :mrgreen: Jestli a jak by však zvládal dvě, to fakt nemám tušení no :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
22.3.17 09:38

Za mě můžu doporučit Řecko, pro mě ideální v září - protože není už takové strašné vedro a zase není moře úplně studené jako na začátku sezóny…jen pozor, v Řecku je málokdy vyhřívaný bazén, takže moje děti do bazénu téměř nevlezli. V moři byly šťastné a věkově synovi bylo 1 rok a 4 měsíce poprvé, vezli jsme sebou i jídlo:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama