Druhé dítě do bytu 2+1?

54
22.3.16 12:32

druhé dítě do bytu 2+1 ?

Ahoj maminky, těhulky a snažilky :)

Zřejmě se to tu někde už řešilo..moc jsem toho nenašla. Mám chlapečka 2,5 let a chtěli bychom s manželem druhé dítě…aby neměli tak velký rozdíl od sebe…

Problém, který JÁ řeším je..že máme byt 2+1, sice plánujeme do budoucna do rodinného domku, nebo do většího bytu..ale to nebude hned… :nevim:.. proto bych věděla ráda názor těch co to řešili podobně, nebo kteří mají děti v tomto prostoru. Jestli je to v pořádku a dá se to zvladnout bez nějakých problémů, nebo to spíš nedoporučujete, ráda bych znala odpověd hlavně těch co o tom něco už ví :) děkuji moc za všechny odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22828
22.3.16 12:35

Mám dvě děti ve 2+1, teda teď jsem s nima sama, před rokem jsme byli čtyři. Stále s nimi spím v pokoji, časem plánuju přesun do obýváku. Nevidím v tom problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
22.3.16 12:37

Uz tu podobne tema bylo… Ma pribuzna zila s mamzelem a dvemi detmi ve 2+1 celych 10 let. Holky jsou od sebe 5 let. Mely spolecny pokojicek a pribuzna s manzelem byli v obyvaku lde byl i kuchynsky kout. Ted uz ziji ve vetsim byte a starsi dcera uz se odstehovala :mrgreen: takze ted se to otocilo - mene lidi ve vetsim :mrgreen:
Problemy tech 10 let s bydlenim nemeli, nestezovali si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:37

Děkuji a nebudilo miminko to starší dítě? v noci třeba když plakalo..já vím, že asi zbytečně plaším..jen nechci rozhodnout něco špatně, aby právě pak ty děti netrpěli nebo nestrádali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
22.3.16 12:38

Tím spíš, pokud v budoucnu plánujete jít do většího bych to neřešila. Znám lidi, kteří bydlí celý život v 2+1 a vychovali v něm děti 3. my bydleli v garsonce 2 dospělí a 2 děti rok. A i když už dávno jsme ve velkém, stejně jsme furt všichni navezlí v obýváku. Záleží, jak jste schopni se uskrovnit vy, jak hodně vám to vadí, děti se přizpůsobí a věk 2,5 roku není žádný mega věk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:38

@Dianela děkuju moc :)to mě potěšilo :) mé obavy pomalu mizí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4940
22.3.16 12:39

@wlčice Dokud jsou děti malé, nevidím v tom problém. Kuchyň, obývák-ložnice, dětský pokoj, žít se tak dá úplně v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:40

Jo my se uskromníme…syn vlastně už má celý pokoj pro sebe, občas tam s ním přespávám..jinak spíme v obýváku na rozkladacím gauči..zatím a chceme pořídit sklapěcí postel..asi..to ještě uvidíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
22.3.16 12:40

Bydlíme ve 2kk a dá se to. Holky jsou spolu v pokojíčku, mladší byla do cca 2 měsíců u nás v obýváku, pak šla k ségře, jsou na sebe zvyklé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:41

@Alušáček děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22828
22.3.16 12:42
@wlčice píše:
Děkuji a nebudilo miminko to starší dítě? v noci třeba když plakalo..já vím, že asi zbytečně plaším..jen nechci rozhodnout něco špatně, aby právě pak ty děti netrpěli nebo nestrádali…

ani nebudilo, ale je fakt, že jsem se snažila jejich noční požadavky hned splnit. Většinou se budili na střídačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:42

Tak ten největší kámen co jsem měla na srdci…jste dokázali okamžitě strhnout..moc děkuju :) :) trápí mě to už pár týdnů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
22.3.16 12:44

@andelka83 Tak synek se ted už vůbec v noci nebudí…ale tak nejdřív bychom měli miminko asi v obýváku u sebe…a později bychom je dali dohromady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
22.3.16 12:46

@wlčice mame 2kk a mame dve deti 6 a 2 a vse v pohode :-) mimi brachu nebudilo, ani naopak.Jsou o mala spolu.Spus u usinani si ted povidaji a blbnou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22828
22.3.16 12:47
@wlčice píše:
@andelka83 Tak synek se ted už vůbec v noci nebudí…ale tak nejdřív bychom měli miminko asi v obýváku u sebe…a později bychom je dali dohromady :)

Můj se začal budit když jsem byla asi v půlce těhu. Fakt paráda. Pak se mi budil starší 2-3× a mladší 3-4×, takže bomba. Ale dalo se. Dodnes s nimi spím v pokoji, protože se mi od nich nechce, a zatím to není nutné ani. Ráda se k nim přitulím. Časem plánuju je nechat samotné a jít do obýváku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama