Druhé dítě po preeklamsii

61
17.2.16 10:27

druhé dítě po preeklamsii zkušenosti

Ahoj všem, ráda bych se zeptala, zda tu jsou maminky, které u prvního dítěte měly preeklamsii a rozhodly se pro druhé. Měly jste ji znova, jak to probíhalo v těhotenství apod.?
Přemýšlíme teď o druhém mimču, ale nevíme zda do toho jít. Když jsem se zeptala doktorům tak je to tak 50 na 50.
Malej se narodil v 33.tt, měla jsem těžkou preeklampsii a po porodu jsem prodělala ještě tromboflebitídu(zánět žil s trombama v žilách).Rodila jsem císařem.
Díky za vaše reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19408
17.2.16 10:49

Já teda druhé dítě zatím nemám, ale při první jsem preeklampsii měla a doktor mi říkal, že je 70% šance, že jí budu mít znovu :(
Asi bys byla v těhotenství více hlídaná, ale co jsem načetla, tak hodně holek ji podruhé už nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
17.2.16 10:56

Já měla preeklampsii, ale tedy až ve druhém těhotenství. první těhotenství naprosto vpořádku a při druhém. které bylo po skoro 9letech po prvním, se mi kolem 33tt. objevila bílkovina v moči a vyšší tlak kolem 140/90.Porod mi vyvolávali v 36+3tt. protože už jsme pak měla i zvýšenou kyselinu močovou v krvi, zvýšené jaterní hodnoty a šla mi bílkovina nahoru. Rodila jsme nakonec císařem, protože malému začaly na monitoru padat ozvy. malý se narodil vpořádku, i dýchal sám, jen si pobyl dva dny v inkubátoru kvůli předčasnému narození. měl 2550g a 47cm.Ale proč píšu, trošku jsme uvažovala o třetím mimču, ale hodně váhám právě kvůli tomu, že by se to mohlo opakovat :( Jinak mně fyzicky nic nebylo ani otoky jsme neměla, ale co je to za vážný stav jsem zjistila pak po porodu co jsem si zjišťovala informace :roll: 8) Jinak prevence bohužel neexistuje, ale v rámci prvotrimestriálního screeningu je nějaký test který vyhodnotí riziko vzniku preeklampsie a ještě se přistupuje k píchání injekcí na ředění krve od začátku těhotenství, aby se snížilo riziko infarktů v placentě apod. Jinak samozřejmě řastá kontrola tlaku, z čehož mám už dopředu obavy, protože mám navíc syndrom bílého pláště. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5849
17.2.16 11:11

@lidsha Sestřenka měla preeklampsii v prvním těhotenství, ve druhém opět - tam to navíc končilo ve 33tt Hellp syndromem. Měla obrovské štěstí, že to ona i dítě přežili. Zachránili ji snad za pár sekund 12 - byla v té době už v nemocnici pod dohledem a stejně Hellp syndromu nedokázali lékaři zabránit, bylo to hrozně rychlé. Stát se jí to doma, už by tady nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.16 11:13

Taky jsem měla preeklampsii v prvním těhotenství, teď jsem v 33 týdnu a zatím všechno v pořádku, tak doufám, že to bude dobré i dál.
Je teda pravda, že asi od 16.týdne mi doktoři řekli, ať beru anopyrin, že se právě tím ta preeklampsie snad neobjeví. Ale v tom 12. týdnu, když jsem byla na screeningu, tak mi psali, že tam to riziko může být zase. Tak mi holky držte palce, ať nám to dobře dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8097
17.2.16 12:02

Mě se objevila preeklampsie u prvního po 30týdnu, byla jsem v nemocnici pod kontrolou, měla jsem u toho i těhu cukrovku. U druhýho jsem měla asi od cca 15.týdne vyšší tlak, ale cukrovku ne, ustáli jsme to téměř do 37.týdne pak chtěl malej ven.
teď jsem potřetí těhotná a už v 9.týdnu tlak 170/95 nejprve nezabírali ani léky, teď už jo, musela jsem okamžitě do pracovní neschopnosti a řekla bych, že se to zlepšilo, držím se na hranici. Jak to bude pokračovat netuším, bílkovinu zatím nemám…ale asi to bude boj s časem, jak dlouho vydržíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
17.2.16 13:46

@lidsha Taky jsem poprvé rodila kvůli preeklampsii dřív. Nyní plánujeme druhé, tak jsem si začala zjišťovat co a jak a stejně jako ty se bojím :( Doma už mám listovku, ale ještě zvažuju, že změním gynekologa. Té své nevěřím. Když četla zprávu z porodnice, tak jen suše prohodila něco v tom smyslu, že věděla, že budu mít problémy. Že by mě třeba na to připravila, upozornila, varovala… :pocitac:
@Jajo82 Co je to za test? Neslyšela jsem o tom, tak abych si o to mohla říct. Předpokládám, že běžnou součástí to asi nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
17.2.16 13:57

Dějkuju všem za reakce. Takže je to asi fakt riziko. A co věk myslíte si, že na to má vliv věk? Mě je teď 32. Jinak k příspěvku Martinky 28 - já jsem anopyrin brala až do 21. týdne a stejně jsm tu preeklamsii dostala -tak nevím. Každopádně všem těhu držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 16:03

První dítě preeklamsice, 29 týden, s odstupem čtyř let další dvě děti, naprosto v pořádku, ani jsem nebyla víc hlídaná..jo a rozhodně nejsem dvacetiletá matka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
154
17.2.16 18:28

luci.no název testu nevím a nedělá se automaticky, tuším že se platí něco kolem tisícovky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
17.2.16 18:30

U mě se doktorka hodně divila že tohle mívají spíš prvorodičky, tím spíš když první těhotenství naprosto bez problémů, ještě jsem přenášela. Ptala se mě, jestli nemám třeba nemocné ledviny a byla jsme na vyšetření včetně sona a vpořádku, tak netuším. Můj laický názor je ten, že tím, že druhé těhotenství bylo až po skoro devíti letech, tak už jsme byla defacto jakoby zase prvorodička nevím no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1082
27.2.16 19:54

Asi te nepotesim @lidsha . Mam tri deti a u vsech tri probehla preeklamsie bohuzel. Posledni byla pred tremi lety a tam to bylo drama. Nicmene az na Jirku jehoz problemy nejsou vinou tehle bestie to kluci zvladli v pohode. Ono kdyz to vedi tak si to ohlidaji pecliveji a kdyztak zasahnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
416
16.6.16 12:59

Ahoj, taky jsem měla preeklamsii a k tomu těhotenskou cukrovku. Syn se narodil v 32 tt. A protože jsme ještě ke všemu měla myom, který se po těhotenství začal zvětšovat, tak další mimčo už mít asi nebudu. :,( Musela jsem i na operaci (kvůli myomu) a pak prý počkat tak 2 roky. No, mezitím se mi udělaly další menší. Teď jdu v červenci na kontrolu jak to vypadá a pokud bych je neměla (léčila jsem se nyní alternativně a jsem bez krvácení mimo cyklus, tak doufám, že zmizely), tak rozhodnutí, zda jít do dalšího těhotenství nebo ne. Mám ale hrozný strach z preeklamsie. Užila jsem si svý :(, ale nebudu se rozepisovat. Syn je naštěstí v pořádku i když vážil jen 1125 g a měřil 37cm. Taky jsem už docela stará - je mi 38 let. Na druhou stranu si pořád říkám, že je syn jedináček. Já sama jsem ze 3 dětí a manžel taky. Tak si to nedovedu představit, že by byl syn sám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
16.6.16 16:32

Holky, zvažujeme, zda třetí mimčo a slyšela jsem, že je před těhotenstvím vhodné udělat interní vyšetření. Můžete mi některá objasnit, co vše to obsahuje? Napadá mě jen krevní obraz, srdce, plíce…Já právě u prvního preeklampsii neměla, ale u druhého, co bylo 9let po prvním jo.tak vůbec netuším, jak velká je pravděpodobnost, že se to bude opakovat :nevim: jako subjektivně jsme na sobě nic necítila, ani otoky jsem neměla, tlak byl tak max.150/90,ale v krvi byla několikrát zvýšená kyselina močová a jaterní enzymy, takže to asi žádná sranda nebyla :roll: 8) Ale malý se narodil vpořádku v 36+3tt. a měl 2550g a 47cm takže to pak rychle dohnal :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama