Druhý porod zkušenosti

Anonymní
21.7.21 13:44

Druhý porod zkušenosti

Ahoj holky, zajímá mne možná to je blbost ale prostě bych chtěla vědět kdy jste šly do porodnice při druhém porodu hned co vám praskla voda nebo hned při první kontrakci? Stihli jste vůbec dojít do porodnice? Jak dlouho trval váš druhý porod se srovnáním prvního.. Nevím co čekat první byl vyvoláván trval 5h

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.7.21 13:46

Mně u obou těhu praskla voda a to se má jet hned. Takže jsem jela ještě bez kontrakcí. Kontrakce u obou vyvolány kapačkou, oba porody do cca 5 hodin od podání kapačky, ale první prcek měl o kilo a půl míň. No, tak si vebr :-D

• Citovat
  • Nahlásit
1783
21.7.21 13:47

Za mě byl druhý porod úplně jiný, první jsem proležela, u druhého jsem nebyla schopná zůstat v klidu. Bolesti jsem o moc líp snášela u druhého a pořád jsem čekala, až to bude „ono“. No nakonec jsma malém nedojeli, ale to byla moje blbost. Vodu mi pokaždé praskli až v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
21.7.21 13:56

Mě čeká druhý porod, ale oproti prvnímu nevím vůbec, co čekat. U prvního jsem měla plánovaného císaře, takže jsem přišla den předem do porodnice, manžel druhý den ráno a pak mě zavedli na sál a bylo. Teď to vypadá, že by mohl být přirozený porod. Jsem 39tt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
21.7.21 14:03

Já je měla stejne, druhý možná o pár minut rychlejší a to tlačení nebylo tak strašné, ale mladší syn byl taky o něco drobnější. Když ti praskne voda jeď hned, když ne, tak cekej až budeš mít pravidelně kontrakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 14:09

Jela jsem asi 3 hodiny od prvnich kontrakci, protoze byly pravidelne po 3 minutach a celkem silne. Porod nakonec trval 18 hodin a bolel mnohem vic, nez prvni. Asi to bude hodne individualni.

• Citovat
  • Nahlásit
993
21.7.21 14:10

Mne nepraskla voda ani u jednoho porodu. Ale ano, byl rychlejsi, od registrace na recepci jsem to stihla skoro presne do hodiny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
21.7.21 14:25

První cca 13 hodin od prvních kontrakcí, teď druhý jen cca 5. U prvního jsem si v klidu pobýval několik hodin doma, dávala si vanu, klídek.

Ten druhý, to byla celkem rychlost, někdy mezi 8 a 9 jsem si všimla, že je mi nějak divně, dala jsem si snídani. V 9.00 jdu vzbudit starší dceru, která zrovna ten den vyspavala a říkám si, že to fakt asi začíná, tak obvolavam hlídání a organizuju si odvoz, ale říkám všem, času dost. Dávám sprchu, začíná být jasné, že je to fakt ONO. Volám hlídání a odvoz s tím, že je to urgentnejsi, než se zdálo. Odjezd asi v 10,prijezd do porodnice v půl 11, v půl 12 jdu na sál a ve 14.00 je dcera na světě. Jako, kdybych čekala o chvíli dýl, tak už bych asi měla problém se z auta dohrabat na sál, nedejboze absolvovat vstupní monitor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
21.7.21 14:29

První jsem měla taky vyvolaný a tvral 16,5 hodiny od první kontrakce. Bolest šílená, celkově byl porod horor.
Teď jsem rodila podruhé přirozeně a to jsem teda fakt netušila, jestli už rodím, nebo ne :mrgreen: ve čtvrtek v 1 ráno jsem začala cítit kontrakce, prvně byly pravidelné a po cca 3 minutách. říkala jsem si že chvilku počkám a uvidím co a jak, ať nebudím zbytečně chlapa. Šla jsem potichu uklízet, abych se rozptýlila a pak už se to nedalo..byly asi 4 hodiny ráno, tak jsem ho probudila, že asi jedeme. Pak se to zničehonic zastavilo a nic.. šla jsem tedy spát, jenže za další hodinu už to jelo na novo, takže zase plašení.. takhle to šlo celý den.. hlavně byly kontrakce jednou pravidelné, pak zas nic. Takže jsem byla střídavě ve vaně, na míči, starala se ještě o dceru a snažila se to nějak buď rozehnat a nebo rozjet. V 7 večer začaly zase pravidelné kontrakce a já už zůstala jen já míči.. kontrakce po 6 minutách. Bolest se stupňovala. Takže jsme se rozhodli, že jedem. Auto nestartovalo, takže se ještě čekalo, až nás vyzvedne moje mamka. Do porodnice jsem přijela ve čtvrtek cca ve 22:00, otevřená na 5 cm, dala jsem si tři sprchy, praskli mi vodu a šlo se na věc. V pátek v 1:47 jsem porodila :) a bolesti byly oproti prvnímu porodu úplně v pohodě, jen to tlačení jsem cítila mnohem víc.. držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
21.7.21 15:01

U prvního ani nevím kdy mě praskla voda, takže sme jeli když jsem měla pravidelne bolesti po 4 min, ale stejně byl porod na zacatku. U druhyho jsem měla bolesti, ale ještě jsem si nebyla úplně jistá a pak mě praskla voda, takže to už sme pak jeli. První trval cca 10h a druhý 5, ale byla zase o hodně bolestivejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4421
21.7.21 15:07

Taky mi nepraskla voda ani u jednoho. První byl za 6 hodin. Druhy - začalo mě bolet břicho, říkala jsem si, ze je to možná ono, po dvou hodinách jsem měla kontrakce každých 5 minut, v porodnici mě dali na monitor a když pak do mě doktorka hrabla, zjistila, ze jsem úplně otevřená, šla jsem rovnou ma box a za 12 minut byl syn venku :lol: takže všeho všudy 3 hodiny. Bolelo to víc, ale pohoda, po porodu jsem mohla tančit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat