Přestup na jinou školu - dva dny na zkoušku...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 02:12
Dva dny na zkoušku...

Dobré ráno, chtěla bych poradit od maminek dětí jež řešily přestup na jinou školu.
Dcera chodí do 3 třídy zš. Od dubna řešíme šikanu ze strany spolužaček. Doma jsme se s manželem a dcerou dohodli, že zkusíme jinou školu. Školu jsme vybrali, kontaktovali paní ředitelku. Paní ředitelka navrhla, aby dcera přišla zítra a v pátek do vyučování, že, když bude vše o. k.,že nám jí veme.Ve staré škole jsme to zatím netrousili. Ptala jsem se, jak mám ty dva dny tedy omluvit. Bylo mě řečeno, že je to plně na mě. Co se nestalo? Včera naše holčička :D plná těšení se na novou školu, plácla před svojí pani učitelkou, že už zítra nepřijde, neb jde do školy nové. :,( Moje otázka zní: Mohli jsme paní ředitelce té školy kam holka jde udělat nepříjemnost? Díky za rady.

Reakce:
Halamka
Závislačka 4051 příspěvků 11.10.18 05:04

Proč by ji měli dělat nepříjemnosti? Je to problem současné školy, ze neumí řešit šikanu. Holčina je asi natesená a bylo pro ni jakousi satisfakci tohle rict, což chapu. A kdyby byl problém v nové škole, dala bych ji na třetí, ale v současné ji nenechala.
Omluvenku bych postavila na rodinné důvody a vůbec bych neřešila, co si o tom kdo myslí a jestli bude dělat problém. Což si myslím, že nebude, protože by musel přiznat selhání, ze neumí řešit šikanu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 05:11

Díky. :D

Hrozina
Kecalka 403 příspěvků 11.10.18 05:51

Paní ředitelce určitě ne a pokud je dcera tak natěšená, že ze staré školy půjde pryč, neváhala bych. Už vstřícnost paní ředitelky, že může přijít na zkoušku na mě dělá dobrý dojem. :kytka:

truelly
Závislačka 3274 příspěvků 11.10.18 05:56

Při neřešení šikany na škole je přestup na jinou školu do nového kolektivu nejlepší řešení pro oběť.

terinka4444
Hvězda diskuse 69323 příspěvků 11.10.18 07:20

Moc dobře, že to řešíte. Ještě když je dcerka šťastná. Já to řešila loni, v páté třídě. Byli tam kluci, co šikanovali jiné kluky z vedlejší třídy, naše dcera už tak vyčnívala, ale stále to bylo tak nějak únosné. No když se řešila ta velká šikana v pololetí, tak naše dcera proti nim „vypovídala“ ( protože toho byla před školou svědkem), zastala se dalšího spolužáka, na kterého se to snažili hodit, a už to jelo. Jako fakt peklo pro ni. Ona taky od šesté přešla na jinou školu, ten konec páté třídy byl dost brutus pro ni. Teď už je jinde a je nejšťastnějším dítětem pod sluncem. Takže bez ohledu na kohokoliv, děláte pro ni jen dobře. Děti jsou někdy dost zlé, a stupňovalo by se to, pátá to začíná přitvrzovat, šestá, sedmá třída katastrofa. Nové ředitelce jste neudělali žádné zle.

Sany80s
Kelišová 7399 příspěvků 11.10.18 08:05

Ne asi mít problém nebude, pokud by náhodou někdo problém dělal, můžeš pohrozit, že je v řešení té šikany obejdeš a budeš to řešit s jejich nadřízenými.
Je dobře, že hledáte jinou školu, naše společnost je tak blbě nastavená, že se lidi nemají do ničeho plést, a pak je člověk, který se zastane a nebo něco oznámí a řeší, jako ten největší vyvrhel.
Přitom to vůbec není pravda.
Ať se v nové škole daří a dceři příště, když bude něco, co nemá rozšiřovat, řekni, že je to tajemství.

zaludova
Kecalka 214 příspěvků 11.10.18 12:40

Přestup na jinou školu je pro dceru určitě nejlepší řešení, ale ještě bych doporučila se zamyslet nad tím, jaký důvod ta šikana má. Aby to nebylo za chvíli na nové škole to samé v bleděmodrém.

Váš příspěvek
Reklama