Dvojčata- kdy balit věci do porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Budulinek24
Nováček 3 příspěvky 06.11.18 14:14
Dvojčata-Kdy balit věci do porodnice

Ahoj chtěla bych se zeptat maminek dvojčat kdy bych měla mít zabalenou tašku do porodnice. Sice jsem teprve 29tt ale tak nějak se bojím abych to stihla mít vše připravené. Ale zas nechci moc plašit.. A ještě mám jednu otázku kolik balíku plen si mám vzít do porodnice :nevim: tak si říkám že dva jsou málo a tři zas moc tak já nevím. :lol:
 Děkuji

Reakce:
Bubla_Bučková
Závislačka 4105 příspěvků 06.11.18 14:19

Tak si sbal, příprav někam do kouta.. Dle seznamu porodnice. Pokud máš nějaké věci běžné potřeby, příprav si na tašku lísteček napr. sbalit nabíječku, kartáček… Příprav autosedačky a dej do nich oblečení do igelitky pro děti. Věci potřebuješ na jeden den, vše další přiveze druhý den manžel. Pliny, vložky umísti např na pračku, kde je najde :nevim:

chocholka
Echt Kelišová 9089 příspěvků 06.11.18 14:27

Jen k těm plenám. Myslím, že pokud tě bude někdo z rodiny pravidelně navštěvovat, tak bych si sebou vzala jen jeden velký balík. Další pleny by mohli přinést během návštěv.

Sion
Závislačka 4340 příspěvků 06.11.18 14:29

@Budulinek24 Dva balíčky ti budou stačit, počítej spotřebu tak 8-10ks na jedno na den. Případně další ti doveze rodina až budou docházet. Sbalenou tašku jsem měla od cca 32.týdne, protože u dvou nikdy nevíš ;-) Většinou se dvojky rodí o měsíc dřív :think:
Hlavně se štetři ať miminka vydrží v bříšku co nejdéle :-)
Jsou jedno nebo dvouvaječný? Kloučci, holčičky nebo páreček :-)

anavi13
Závislačka 2940 příspěvků 06.11.18 14:31

Já čekám jen jedno miminko, ale už jsem částečně sbalená aspoň pro sebe teď v 30tt. Jinak základ všeho pro mimčo i pro mě mám doma ve skříních. Prát pro prcka teprve budu. Balím si tašku podle seznamu co mám z naší porodnice. Jednu menší na porodní sál a větší na šestinedělí ( tu mi tam donese manžel až po porodu, pro miminko mám nachystané jedno balení plenek a kdyžtak zbytek donese manžel, rodina) . Já se nachystala takto brzo protože prcek mi tlačí hodně dolů a i když čípek je zatím ok, tak abych prostě byla připravená i na možnou hospitalizaci před porodem. Lepší dřív než později ;)

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 06.11.18 14:39

Hele zabaleno už můžeš mít. Co se týče plen já nebrala žádné protože naše porodnice je má k dispozici, stejně jako porodnické vložky, Oblečky na miminka apod. To si zjisti v konkrétní porodnici.

Budulinek24
Nováček 3 příspěvky 06.11.18 14:40

@Sion děkuji za odpověď. No právě že se bojím abych všechno měla hotové. :) Jsou to dvouvajecne holčičky tak už se těšíme. :) Doufám že to vydržíme aspoň do toho 36-37tt

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 06.11.18 14:40

Plinky bych koupila třeba 3 menší balíčky. Mně se malá po Pampers osypala, tak mně manžel vezl jiné. No a z vlastní zkušenosti, lepší mít sbaleno dřív a potom to jen popadnout.

A to, co normálně potřebuješ i doma, si sepsat na papír a když pojedeš, tak dobalit. A jinak třeba plinky a ubrousky v porodnici měli, takže jsem si půjčila, a potom to zase vrátila.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8809 příspěvků 06.11.18 14:52

Asi by h si pro jistotu zabalila něco málo, manželova sestřenice čekala dvojčata a rodila ve 38tt, kdyby jí nevyvolávali nejspíš by je donosila do termínu, řídila bych se aktuálním stavem, i když ten se může změnit i z hodiny na hodinu. Čekám tedy druhé dítko (jedno) jsem na konci 30tt a začíná mi tvrdnout břicho (to od prvního vůbec neznám) takže jsem si myslela jak to nechám až po synově oslavě narozenin, ale radši si něco málo zabalím už teď :)

guelder
Kecalka 142 příspěvků 06.11.18 15:04

Je praktické mít tašku připravenou brzy. Co se doma nepoužívá, leží v tašce klidně dva měsíce. Na tašce jsem měla papír a na něm seznam, co ještě chybí, jak už psal někdo nade mnou. Pak ve spěchu bych si nevzpomněla. Věci pro miminko v tašce ve vajíčku- raději víc variant podle počasí- a to celé v igelitovém pytli. Dovezl pak manžel.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >