Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, mám chlapečka 28 měs. do dvou let spal sám v pokojíku bez uspávání, pak sme ale dali an babičky a začli ho uspávat..chyba.Ale co naplat. ted je na to zvyklý,problém, je ovšem v tom, že nemůže usnout i když je ospalý. Jdeme sepát třeba ve 12 a v půl 2 je ještě vzhůru i když je ospalý. Spí v postýlce a já ležím vedle na posteli v pokojíčku. Pořád se třeba šmudlá, ale zvedá nohy nahoru, jezdí rukama po špruslích, zdvihá deku, zpívá si…no tragédie. Nic nepomůže, výhružky, zákazy, milý přístup nic. Dnes sem ho už vzala k sobě do postele a držela ho jako by byl v zavinovačce a pak usnul hned když se nemohl hýbat.Je to normální? Je strašně živý, nesoustředí se ani na žádné hry na nic..už nám bylo doporučrno zajít i na vyšetření na poruchu soustředění- myslíte že to usínání s tím může mít souvislost?…dr mi poradila dát medunku, ale to an něj vůbec nezabírá, ani čaj ani sirup. Většinou si gratulujeme když usne po půl hodině… díky za zkušenosti
Třeba už nebude spávat poo, můj mladší syn přestal už před druhým rokem
jojo v poledne..on spánek ještě potřebuje, pak spí i dost dlouho a když nespí tak jen brečí a je protivný, vstáva v 6-7…spát jde kolem 12.. usne cca 12:30- 13:30…spí tak hodinu a půl,někdy dvě hodiny, a večer jde spát v 8 a usne tak půl 9 až 9…nebo myslíte že moc spí ?…
Připadá mi, že spí normálně ![]()
A je problém vzít ho k sobě a obejmout?
Moje dcera neumí usínat sama a velmi ji pomáhá, když ji vezmu za obě ruce a znehybním je.
Takže podle mě je tvůj syn normální ![]()
no ja nevim, ale znám spoustu dětí, co ve dvou letech už nespí, třeba brečí proto, že ho nutíš spát, skus si s ním misto toho poklidovat, lehnout si, pustit pohodáku nebo si prohlížet knížky
večer pak může jít spát dřív
chuanitka píše:, jen on neleží klidně,dnes to bylo až po té hodině a půl tak sem ho udržela, jinak se furt zvedá,přerovnává polštářky atd. i když je u mně, kamarádky právě taky takto uspávají, vezmou si dítě k sobě, hladí ho, povídají pohádku… náš to neposlouchá a jen furt někde leze
Připadá mi, že spí normálně
A je problém vzít ho k sobě a obejmout?
Moje dcera neumí usínat sama a velmi ji pomáhá, když ji vezmu za obě ruce a znehybním je.
Takže podle mě je tvůj syn normální
JaSa píše:
no ja nevim, ale znám spoustu dětí, co ve dvou letech už nespí, třeba brečí proto, že ho nutíš spát, skus si s ním misto toho poklidovat, lehnout si, pustit pohodáku nebo si prohlížet knížky
večer pak může jít spát dřív
no onprávě není v klidu, knížky si neprohlíží nikdy a když se dívá na pohádku tak u toho skáče po sedačce, jezdí na odrážedle atd.. ![]()
já myslím, že je v pohodě, s tím, že jsi ho držela u usínání jsem u prvního praktikovala taky a u druhého začínám (rok a půl), vypozorovala jsem, že čím víc je unavený a přetažený, tím víc před spaním „šaškuje“.
Poo mi ani jeden ze synů nespali v postýlce, vždy jsem si s nimi šla lehnout do ložnice a usínala s nimi, večer s usínáním problém není. Taky na ten polední spánek dělám dost přítmí (černá roleta). Jinak mi usnou jedině v kočáře
.
Tak sme na tom rovnako a to ma moja dcerka len 8 mesiacov! AKo sa naucila postavit na nohy, tak sa jednoducho uz nevie sama ukludnit. Jeidne co zaberie je znehybnit a drzat pri sebe. Len u nas to zabera cca do 20-30 minut
Neviem poradit ako z tohto von, ale zaujimalo by ma to.
albao píše:
Tak sme na tom rovnako a to ma moja dcerka len 8 mesiacov! AKo sa naucila postavit na nohy, tak sa jednoducho uz nevie sama ukludnit. Jeidne co zaberie je znehybnit a drzat pri sebe. Len u nas to zabera cca do 20-30 minutNeviem poradit ako z tohto von, ale zaujimalo by ma to.
když by menší tak nám pomáhal spací pytel.. zkus to, ale teď už je na něj moc velký ![]()
verusle DAKUJEM za radu, dnes rano som to vyskusala a pomohlo to ![]()
Inak som ten spanok trochu studovala vcera a nemoze byt pretazeny? Napriklad odporucaju aby deti chodili spinkat uz o siestej ![]()
Skus si mozno precitat nejake clanky tu:
http://weissbluthmetoda.wordpress.com/…ka-a-spanok/
Ja idem vyskusat skorsi nocni spanok, kedze chodi spat az po osmej a naozaj mam pocit, ze je cez den nervozna len z tej zlej kvality spanku, co ma zase suvis s neskorym zaspavanim ![]()
A este raz dakujem za ten napad so spacim vakom!
![]()