Dvouměsíční dcera přestala jíst

206
15.2.21 06:41

Dvouměsíční přestalo jist

Ahoj dcera je skoro od narození na um. Narodila se na termín, 3400g. V šestinedělí měla 5100g, teď ve 2.5mesicich má cca 6kg dle váhy doma, a měří cca 60cm. Přes den pila každý 2-3hldiny 120ml. V noci se budila jednou. Teď poslední dva dny pije o polovinu míň každý tři hodiny. Někdy pije 60-70ml, někdy i těch 120ml.. dnes se třeba vzbudila až rano, a vypila opět jen 70ml, je spokojená, usmívá se, v pusince nic nemá. Tak nevím zda to mám řešit? Nebo jen období? První dcera (15mesicu) je oproti ní vyzablina, váží cca 9kg..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8510
15.2.21 07:04

@Koroptev12 Pokud je spokojená, nepláče, nebo naopak není moc spavá, tak bych to brala tak, že nemusí jist pořád stejně. Asi doma váhu máte, tak bych jí za týden převážila, zda něco přibere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
15.2.21 07:47

@Koroptev12 Pokud je spokojená, přibírá a hlavně počůrá alespoň těch 5 plen za den, tak bych to neřešila. Mohl ji přejít růstový spurt a proto teď nemá tak akutní potřebu jíst. Ono se to může za týden zase změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
17.2.21 09:45

Já jsem řešila něco podobného, a podle naší pediatričky je přesně v tomhle věku bojkot jídla bohužel relativně častý. Prý jak děti začnou víc vnímat okolní svět, některým z nich začne jídlo připadat jako nuda a děsná otrava, tak pijí jen tolik, kolik je nezbytně nutné na zahnání hladu. Pokud přibírá a dostatečně čůrá, neřeší se to, může to být jen období.

U nás teda byly cca od druhého do čtvrtého měsíce hrozné scény, obvykle vypila jen 20 ml a pak řev a odmítání. Jednu dobu pila v podstatě jen ve spánku.

Celkem pomohlo tohle:

• dát savičku s větším průtokem - málo to teklo, tak se vztekala a radši nepila
  • změnit polohu při krmení - asi od tří měsíců odmítá pít z lahve v náručí
  • změnit teplotu - nechtěla teplé, ale jen velmi mírně vlažné nebo studené :nevim:
  • krmit na etapy - když vypije málo, chvíli počkat, začít dělat něco jiného a pak nabídnout znovu - většinou pak vypila skoro celou dávku, i když to trvalo

Hlavní ale je zůstat v klidu, pokud dobrovolně aspoň něco sní. Já z toho byla jednu dobu solidně na prášky a rozhodila jsem nás tím obě ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
20.2.21 22:59

Jojo tak to jsem zažila už asi třikrát…A máme 5 měsíců. Bud v klidu ona hlady neumře. Bere si kolik potřebuje. Za den možná dva nebo tři budeš zase koukat jak si mlaska a pije. Chvíli pije hodně chvíli ne to tak prostě je… Ale aspoň zkoušet dodávat tekutinu čaj nebo koj.vodu.Me z láhve nechce CPU to do ní po lžičkách. Je to boj ale aspoň něco.
Mi tedy kojime ale mám váhu takže +- mám přehled kolik vypije…holccika mi váží 7.8 kg a jestli mi vypije 650- když je dobrý den 750ml.
Což není ani 100 ml na kilo váhy…
Je spokojená, šikovná usměvavá. Pocuranych plenek "dost " má 6. Tak ji to stačí.. A mě prospívá nadprůměrně… Ty tabulky nejsou směrodatné :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat