Dýchám s otevřenou pusou

Anonymní
30.10.12 07:37

Dýchám s otevřenou pusou

Už řadu let mám nepříjemný problém, někdy je to horší a jindy lepší, ale co začalo být venku chladno, je mi zase čím dál hůř. Mám astma, jsem alergik, a i když beru pravidelně léky, špatně se mi dýchá nosem, někdy mám pocit, že se nosem nenadechnu vůbec. Dýchám pusou a žiju s tím docela normální život, ale sama na sobě to nesnáším a pořád přemýšlím, jestli to lidi vidí, co si o tom myslí atd. Když je to hodně, snažím se to zakrývat, jakože si zívnu, přesto někdy je to vidět. Trápila jsem se kvůli tomu dost, ale časem jsem to přestala řešit, protože lidi z rodiny, nejbližší přátelé a tak ví, co mi je, takže to asi vůbec nebo už neřeší. Můj bývalý přítel, se kterým jsem dlouho žila, je také astmatik, takže ten už to tuplem neřešil. Jenže teď mám asi 2,5 měsíce přítele, on mě teda zná už roky, ale kromě jednoho období, kdy teda mi bylo dobře a nedýchala jsem pusou skoro vůbec, jsme se nevídali moc často, spíš jako kamarádi. Je úžasný, miluje mě a brzy se stěhujem do svojeho. Řekla jsem mu, že mám astma, a nic mi na to špatného neřekl, ale nijak jsem se s ním o tom moc nebavila. Ale má mladší sestru, je to puberťačka, ona je strašně zvědavá a všeho si hned všimne, takže si všimla i dýchání pusou a upozornila mě na to, ptala se mě, proč to dělám a tak. Řekla jsem jí na rovinu všechno, ale od té doby mám depku, že když si toho všimla ona, tak si toho zaručeně musel všimnout i můj přítel, zvlášť teď, když se to zhoršilo, takže se pořád kontroluju, tím je to paradoxně horší, prostě mě přepadají někdy takové myšlenky, jestli mu to nebude časem třeba hodně vadit nebo tak. Zase si říkám, že pokud mě fakt miluje, jak říká, tak asi by mu takové věci vadit neměly, ale nevím. Co myslíte? Snažím se před ním pořád vypadat co nejlíp, chovat se a tak a tohle mi to úplně kazí…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2410
30.10.12 07:46
@Anonymní píše:
Snažím se před ním pořád vypadat co nejlíp, chovat se a tak a tohle mi to úplně kazí…

Tak nedejchej, at vypadas co nejlip :) Sorry, ale tohle snad ani resit nemuzes.Na druhou stranu „jestli te miluje, tak ti to ODPUSTI“, hm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.10.12 07:47

Co si myslím? Že to moc řešíš ;)
Co na to tvoje alergoložka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
30.10.12 07:48

Já si myslím, že tohle přece nemůže být nějakej důvod k (třeba) rozchodu. Astma si podle mě nezpůsobíš sama tím, že jíš málo masa :) No a tebe to nějak omezuje při nějakých činnostech? Asi nemůžeš moc běhat nebo tak, ale to já taky ne :) myslím třeba při nějakých aktivitách s přítelem, při kterých by vás tvůj ‚handicap‘ omezoval? Myslím, že to vidíš moc černě, taky na sobě pozoruju věci, kterých si jinej třeba ani nevšimne, přitom mně to přijde do očí bijící. To, že si všimla sestra ber tak, že tě moc zkoumala, taky si bráchovu přítelkyní budu chtít pořádně prohlídnout, jednou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.12 07:50
@ne-silenamatka píše:
Tak nedejchej, at vypadas co nejlip :) Sorry, ale tohle snad ani resit nemuzes.Na druhou stranu „jestli te miluje, tak ti to ODPUSTI“, hm?

Snad jo, já jsem se o tom nakonec bavila s jeho mamkou, ale jen tak mezi ženskýma, a ona říkala, že to vůbec nemám řešit, že mě má rád, a že každý má nějaký mindrák nebo nedostatek a tak. Moje mamka mi zase říkala, že jsem se v tom už hodně zlepšila, že kdysi to bylo vidět víc a hlavně, když budu zdravá. Nejhorší je, že to musím změnit hlavně ve svojí hlavně, protože psychika na to má hodně vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.10.12 07:54
@Banny píše:
Co si myslím? Že to moc řešíš ;)
Co na to tvoje alergoložka?

No alergolog říkal, ať se snažím dýchat nosem, a když nejde, tak co už, tak pusou. Dal mi takový leták, jak mají astmatici správně dýchat, ale úpřímně pochybuju o tom, že by to někomu pomohlo, zkoušela jsem to a výsledek nula. :lol:
@Seizdra
No ani nijak moc ne, občas se mi točí hlava, špatně se mi dýchá v plném autobuse třeba, zadýchám se s kočárkem do kopce, ale jinak žiju normálně. Jo někdy mi vadí třeba smrad silný.

• Nahlásit
  • Citovat
21860
30.10.12 07:59
@Anonymní píše:
No alergolog říkal, ať se snažím dýchat nosem, a když nejde, tak co už, tak pusou. Dal mi takový leták, jak mají astmatici správně dýchat, ale úpřímně pochybuju o tom, že by to někomu pomohlo, zkoušela jsem to a výsledek nula. :lol:
@Seizdra
No ani nijak moc ne, občas se mi točí hlava, špatně se mi dýchá v plném autobuse třeba, zadýchám se s kočárkem do kopce, ale jinak žiju normálně. Jo někdy mi vadí třeba smrad silný.

No tak to jsi stejně omezená jako já. Taky se zadýchám do kopce (ale i bez kočárku), smrad mi vadí hlavně přepalenej, cigarety, a když rychle stoupnu tak mám taky kolotoč :D opravdu si myslím, že tím, že dýcháš ‚jinak‘ nejsi vyloučena ze společnosti :mrgreen: Problé by mohl být možná nějakej hodně vášnivej sex, ale to vyřeší pauza a jak to tu vidím, vášnivý milostný scény a situace stejně časem přechází :D dont worry :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
30.10.12 08:01

A máš nějaký kapky nebo spreje? Já mám taky problémy, ale když si stříknu, tak se mi teda hned uleví a nemusím dýchat pusou.

S tím letákem je to dobrý no, ale léky jsou asi přece jen lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.12 08:02

@Seizdra Tak u sexu zatím problém nebyl a vášnivá jsem dost, tak snad to bude dobrý no. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
21860
30.10.12 08:05

Určite :D a chrápeš třeba? Já pozoruju na chlapovi, že jakmile spí s otevřenou pusou, tak začne chrápat, což i když za to nemůže, tak mě to vytáčí :D ale stačí do nej drbnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1408

Já s tím žiju už 30 let (možná to mám v trochu menší míře než ty) a vůbec to nevnímám jako problém, můj muž a předchozí partneři taky ne, tak klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Banny No mám co beru pravidelně i ten na záchvaty a když je mi hodně blbě, ale upřímně ten skoro nepoužívám, protože lidi kolem mě potom plaší, že by mě rovnou vozili do špitálu atd. Pravidelné kapky a sprej užívám i antihistaminika.

• Nahlásit
  • Citovat
658
30.10.12 08:12

Já teda nevím, ale taky někdy dýchám pusou, mám třeba rýmu a tak a nic strašnýho mi na tom nepřijde :nevim: Asi je to jiný když to máš pořád ale já ani nevim, jestli bych si toho na někom všimla jestli dýchá pusou nebo nosem… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.12 08:12

@Seizdra Já nevím, asi bych řekla, že nechrápu, nikdo mi to nikdy neříkal. Ale jak jsme u toho, tak ten můj taky chrápe :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.10.12 08:14

@Kačta Tak když mám pusu otevřenou, ne třeba nijak moc, ale mám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama