Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Tohle je tak strašně individuální, že nelze jednoznačně doporučit a naopak.
ale mám srovnání - 1. porod vyvolaný, nakonec skončil Epi a dva přirozené, bez jakéhokoliv zásahu a je to nebe a dudy.
1. porod strašné bolesti, druhý a třetí krásný zážitek bez poranění.
vpich po epi mě bolel ještě týden a nemohla jsem spát ![]()
Ahoj, epidural rozhodně NE! Je to svinstvo do těla. Já rodila úplně přirozenou cestou a zas tak hrozné to není. Je to příroda. Epidural může zanechat následky. Jak u matky, tak u dítěte. A za mě trochu sobeckost ( mamince to uleví, ale miminku může ublížit).
@Meggiska No ten můj „pitomej“ porod, kde bych si ten epidurál fakt zasloužila, trval jen tři a půl hodiny. Ale asi jako u tebe, nekonal se proto, že jsem si krátce předtím píchla nízkomolekulární heparin. Jinak se dá epidurál i s ním.