Exekuce, ale dopis nepřišel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.1.13 09:37

Exekuce, ale dopis nepřišel

Ahoj :mavam:,
ve čtvrtek mi zablokovaly účet stím, že tam mám exekuci a že by mi měl do 2 dnů dojít domů dopis. Dnes je úterý a dopis nikde…
Nevíte jak dlouho to může trvat než mi domů dopis příjde :nevim:?
Zatím nevím odkud ta exekuce je.

A další věc, není divné, že mi ta částka ( 20 000 kč ) stále visí v nezaúčtovaných transakcích? Nevím jak to mám chápat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.1.13 10:21

Přítelovi se to stalo taky - jeho účetní mu špatně spočítala silniční daň a najednou se mu na účtě zablokovalo cca 1500,–, jakoby odečetlo, ale zůstalo to tam viset, když volal do banky, bylo mu řečeno, že je to z FÚ a že by mu mělo přijít obeznámení, které taky přišlo. V bance si to prý dají jen na stranu na nějakej speciální účet, jakoby zablokují, ale neodečtou… Přítel to hned po vyrozumění a dopočítání srovnal, takže se to ani z banky neodečetlo, ale jak píšeš, postup byl úplně stejný.

• Citovat
  • Nahlásit
8504
29.1.13 10:25

Ahoj, nevím, jaký „dopis“ máš na mysli - zda oficiální vyrozumění od banky nebo dokumenty (ex. příkaz a usnesení o nařízení exekuce) od exekutora. Problém může být i v tom, pokud nebydlíš na adrse svého trvalého bydliště. Každopádně, pokud se jedná o exekuci, jakože pravděpodobně ano, doporučuji co nejdříve zjistit exekutora (banka ti jej sdělí nebo ti sdělí spisovou značku - podle počátečního čísla zjistíš na stránkách exekutorské komory konkrétního exekutora), jelikož ten má možnost ti - pokud exekuci uhradíš do dvou týdnů - odpustit polovinu svých nákladů. Pokud ji uhradíš později, již ti nic neodpustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 10:31
@Anonymní píše:
Přítelovi se to stalo taky - jeho účetní mu špatně spočítala silniční daň a najednou se mu na účtě zablokovalo cca 1500,–, jakoby odečetlo, ale zůstalo to tam viset, když volal do banky, bylo mu řečeno, že je to z FÚ a že by mu mělo přijít obeznámení, které taky přišlo. V bance si to prý dají jen na stranu na nějakej speciální účet, jakoby zablokují, ale neodečtou… Přítel to hned po vyrozumění a dopočítání srovnal, takže se to ani z banky neodečetlo, ale jak píšeš, postup byl úplně stejný.

A mohu se zeptat po jaké době mu přišel domů dopis?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 10:32

Já měla 3 exekuce od MHD (byla jsem mladá a uplně blbá) a nikdy mi žádný dopis nedorazil zjistila jsem si je sama. Pani úřednice mi pak řekla, že to funguje tak, že aby po 10 letech nepromlčely mají na to program, který je upozorní, že už se blíží doba takže musí udělat nějaký úkon z 1000,– mi to narostlo na 40 000,– Nechávají si je tam schválně co nejdýl poležet, aby jim penízky hezky rostly.
A s těma nezaúčtovanýma transakcema chápu to tak, že jsi jim poslala peníze z účtu a máš je v nezaúčtovaných transakcích? To znamená, že peníze odešly, ale banka je ještě neodečetla z tvého účtu - to tam taky mívám i po zaplacení kartou v obchodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 10:33

@Tapeta v bance mi řekly, že to je něco od policie ( asi nezaplacená pokuta za parkování ) nic víc mi neřekly. Proto čekám až mi příjde domů dopis. Přece mi nemůžou jenom tak zablokovat účet aniž by mě kontaktovaly. Nebo můžou? :think:
Na trvalé adrese jsem právě čekám na ten dopis…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 10:34
@Anonymní píše:
Já měla 3 exekuce od MHD (byla jsem mladá a uplně blbá) a nikdy mi žádný dopis nedorazil zjistila jsem si je sama. Pani úřednice mi pak řekla, že to funguje tak, že aby po 10 letech nepromlčely mají na to program, který je upozorní, že už se blíží doba takže musí udělat nějaký úkon z 1000,– mi to narostlo na 40 000,– Nechávají si je tam schválně co nejdýl poležet, aby jim penízky hezky rostly.
A s těma nezaúčtovanýma transakcema chápu to tak, že jsi jim poslala peníze z účtu a máš je v nezaúčtovaných transakcích? To znamená, že peníze odešly, ale banka je ještě neodečetla z tvého účtu - to tam taky mívám i po zaplacení kartou v obchodě.

Nic jsem jim neposílala. Oni je strhly sami. Zakladatelka :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
8504
29.1.13 10:54

Což ono je to úplně jedno, od koho to původně je - muselo to projít soudem (tedy nějaký problém v přebírání pošty, pokud jsi dosud o tom nevěděla) a teď to má exekutor. Takže doporučuji exekutora co nejdříve zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 10:59

@Tapeta jo ale mě v bance řekly, že to podala policie. Že ta exekuce je od ní. Což nechápu jak může policie dát exekuci a to kvůli pokuty :zed:
Nevím co stím, na své adrese bydlím 20 let a poštu přebírám. Počkám na poštu ještě dneska a potom tam zkusím zavolat :roll:

Může být exekuce dána bez soudu? I když je to od policie? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
8504
29.1.13 11:07

No ano, policie vystupuje zřejmě jako oprávněný subjekt. Ty jsi ten povinný. Ale jedná se pořád o exekuci, kterou vede nějaký exekutor. Konkrétně s policí jsem se ještě nesetkala, ale např. platební výměr obce, fú atd. je přímo vykonatelný - tedy lze nechat rovno nařídit exekuci. Takže předpokládám, že to bude stejné u policejního orgánu - soud tedy být nemusel. Já bych na poštu moc nečekala, rovnou bych naběhla do banky, ať mi příslušné informace podají a hotovo. Aby exekutor nezaklepal za chvíli u tebe doma a neobstavil ti majetek. I když s tím on - pokud jsou nějaké prostředky na účtu - počká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123ab
29.1.13 11:55

@Tapeta a jde na internetu podle čísla exekuce zjistit o co se jedná?

• Citovat
  • Nahlásit
24870
29.1.13 14:23

Když se zeptáš v bance, tak ti řeknou, odkaď exekuce je. Manželovi taky blobkli 5tis. pro socku a strhli je až na začátku dalšího měsíce. Dopis došel do pár dní od zjištění exekuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.13 14:47

@Maky.p a mohu se zeptat za jak dlouho dopis došel? Já čekám od čtvrtku a stále nic :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8504
29.1.13 16:13

123ab: Lze zjistit, kdo exekuci provádí a pak daného exekutora zkrátka kontaktovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123ab
29.1.13 16:33
@Tapeta píše:
123ab: Lze zjistit, kdo exekuci provádí a pak daného exekutora zkrátka kontaktovat.

A zjistím to i na internetu? Nebo musím do banky?  :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat