Externí inkasní agentura

14
16.12.20 13:15

Externí inkasní agentura

Dostal jsem se bohužel kvůli rodiny do takové menší spirály finanční, nejsem schopen (a to plně z nutného důvodu) splatit 2 splátky tento měsíc u bankovní společnosti, odložit se už nedá a nechal sem to zajít až do propadnutí inkasní agentury easycoll, samozřejmě další měsíc splatím dohromady s tímto zameškaným měsícem.. počítám s tím že propadnu do registru na nový rok, jak moc mě to ovlivní kdybych si chtěl třeba za půl rok opět půjčit? Mám za sebou již 3 úspěšné úvěry bez jakéhokoliv prodlení, vše se začalo sypat v období corony ale minul jsem to období odložení kdy se to ještě tolerovalo tam to ještě klapalo, takže něco jako za půl rok si znova půjčit je vyloučené i když mám ty prospěšné 3 úvěry za sebou? Nicméně to bude problém spíš jen z úrokové části pokud jsem se dočetl různě na internetu.. Nebo se přihlédne na tuto situaci krizovou a můžu to zkusit za nějakou dobu (vím že jsem evidován až 4 roky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3954
16.12.20 13:24

Každá společnost toleruje jinou „sílu“ neplacení, pro banky dle mého názoru budeš pass,
ale pro nebankovky typu Providentu nebo klikaček na netu Ok, akorát je to cesta do exekucí… splatila bych vše v lednu a už si nepůjčovala, i za cenu, že budeš na čínských polívkách a rohlících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20322
16.12.20 13:42

A to te tahle situace nepoucila, ze i do budoucna opet uvažujes o dalším půjčování a zadlužování se?

Vzdyt jsi s budes furt jak křeček v kolecku…

Krom toho nechapu co si furt lidi kupuji na půjčky? U zbytnych veci typu lednice, pracka ti prodejny vyjdou vstříc se splatkami bez navýšení a hypoteky fakt neřeším…

Pak se divime, ze dve třetiny národa je financne negramotna - naoko navoněná bildas nejnovějším ajfounem za tricitku a pak z nej vypadne, ze na půjčku/splátky… :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
16.12.20 13:58

A na co si chceš zase půjčit? Myslím že bys měl využít vánočního shonu a najít si brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
16.12.20 14:01

Ještě dodám že u inkasní agentury je lepší spolupracovat. I když tě budou tlačit do něčeho pro tebe nemožného je lepsi se domluvit a plnit. Je blbé že jsi ti nechal dojít tak daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.12.20 14:01

@Hanka1?? nevím proč tu pleteš nějake iphony ale budiž, mám to doma prostě složité né každý má úplnou a štastnou rodinu a můj úvěr bude celý splacen v únoru roku 2021 a jde mi o to jestli po slepení těch 2 měsících budu jakš takš bonitní :roll: přeci jen už mám něco úspěšně za sebou a dá se za to schovat a v teto době by se dalo na to přihlednout, a to že je registr 4 roky tak neznamena že si nebudu chtít za 2 roky třeba půjčit jestli mi někdo rozumí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
16.12.20 14:39

@kokosino podle me tu vypravis pohadky. Rikas, ze tento mesic nemas na splatky, ale uz pises, ze to ma nejaka inkasni agentura? To jako jak k tomu prisla? Jinak urcite to budes mi zapsany a u banku asi budes passe. Ale u tech radoby lichvaru ruzne po netu pujcku sezenes. Kazdopadne jsi financne negramotny at mas vymluv kolik chces ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.12.20 14:56

@Cenarius ano kolik jen chci, nicmeně to je snad automaticky kdyz nemam tak to agentuře do tydne přijde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
19.12.20 00:52

Chtělo by to kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru. Člověk, který používá půjčky, žije nad své poměry. V minulosti to byla morální ostuda, moderně se tomu říká finanční negramotnost. Inkasní agentura dostala pohledávku k vymáhání proto, protože banka vyčerpala možnosti mírnou cestou. Uvažovat v této situaci o nějakých registrech nebo další půjčce je známkou ztráty zdravého rozumu. Teď by bylo dobré okamžitě prodat všechno, co má nějakou cenu a není to potřeba k holému životu a o dalším hospodaření uvažovat pod dozorem statného opatrovníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 20:41
@kokosino píše:
Dostal jsem se bohužel kvůli rodiny do takové menší spirály finanční, nejsem schopen (a to plně z nutného důvodu) splatit 2 splátky tento měsíc u bankovní společnosti, odložit se už nedá a nechal sem to zajít až do propadnutí inkasní agentury easycoll, samozřejmě další měsíc splatím dohromady s tímto zameškaným měsícem.. počítám s tím že propadnu do registru na nový rok, jak moc mě to ovlivní kdybych si chtěl třeba za půl rok opět půjčit? Mám za sebou již 3 úspěšné úvěry bez jakéhokoliv prodlení, vše se začalo sypat v období corony ale minul jsem to období odložení kdy se to ještě tolerovalo tam to ještě klapalo, takže něco jako za půl rok si znova půjčit je vyloučené i když mám ty prospěšné 3 úvěry za sebou? Nicméně to bude problém spíš jen z úrokové části pokud jsem se dočetl různě na internetu.. Nebo se přihlédne na tuto situaci krizovou a můžu to zkusit za nějakou dobu (vím že jsem evidován až 4 roky)

banka toleruje cca 2 nezaplacené splátky až dejme tomu3 nebo 4pak to předává svému oddělení vymáhání v rámci banky…a až pak pokud se to třeba další dva měsíce nehýbě to prodají inkasní agentuře, takže nesplácíš minimálně pul roku vůbec nebo třeba rok nějak špatně tak nelži…

kdyby jsi na rovinu napsal jak to máš a jak je to ve skutečnosti tak ti třeba někdo řekne jak na tom jsi…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat