Femcap x nehormonální tělísko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 9236 příspěvků 04.10.18 14:10
Femcap x nehormonální tělísko

Ahoj.

Jakou používáte nehormonální antikoncepci? Ptala jsem se teď Mudry po šestinedělí a navrhla mi buď nehormonální tělísko nebo ten Femcap. Prakticky se mi líbí ten femcap, jen mě trošku děsí to nasazování a taky si říkám, jestli to není nějak rušivé - jako jestli není nepříjemně cítit, že mám něco nasazené na čípku. Můžete prosím napsat vy, co používate buď ten pesar nebo nehormonální tělísko, výhody a nevýhody a jak vám to vyhovuje? Díky :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 15:35

Femcap je na dvě věci. Jestli Ti nevadi pripadne tehotenstvi, směle do něj. Zkus pročíst diskuze. :lol: Me se naštěstí zadna újma (nebo spis prijma) nestala, ale to jen proto, že jsme cvicne trénovali ve skutecne neplodných dnech. Byl nasazeny fakt dobře, ale během akce mi ho manžel posunul, odchlipl okraj…takže ve dnech, kdy o něco šlo, jsem si ho nedovolila použít. Možná, kdyby byl manžel asiat a jedinou polohou by byl misionář, mohl by fungovat. U prumerne obdareneho chlapa a trochu zivocisnejsiho sexu to moc nefunguje a riziko nehody je téměř 50:50.
Do nehormonalniho tělíska bych také nešla. To už je lepší snad i ta hormonální Mirena.

Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 9236 příspěvků 04.10.18 18:36

aHA… a co nehormonálního teda může fungovat? já nechci už do sebe cpát hormony, ale mám za seobu třetí císař a otěhotnět prostě nechci a během následujícího půl roku ani fakt nemůžu kvůli jizvě… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 23:09

Obávám se, že to asi nebudeš chtít slyšet, ale nejspolehlivější, nejméně zdravotne rizikove a zároveň bez hormonů jsou dle mého kondomy. A nebo sterilizace. Femcap to fakt není. Bohužel. Také marne hledám něco bez hormonů, co bude fungovat a nebude to člověka nijak vyrazne omezovat, ale nenacházím. Čim dal vic se začínám přiklanět právě k tomu hormonalnimu telisku (byt jsem uz s hormonama nechtěla mit nic společného), ale popravdě, uplne odvazana z neho nejsem. Ale mám 3 deti, pocit, že už jsme komplet a potrebuji to nějak poresit.

sisifa
Stálice 78 příspěvků 10.10.18 08:49
@KKatka23 píše:
aHA… a co nehormonálního teda může fungovat? já nechci už do sebe cpát hormony, ale mám za seobu třetí císař a otěhotnět prostě nechci a během následujícího půl roku ani fakt nemůžu kvůli jizvě… :nevim:

Já si loni koupila pesar, ne Femcap, ale tu Evanellu, ale jaksi jsem v to nenašla důvěru, věřím, že to je dobré pro páry, které si řeknou, že třeba ještě rok, dva děti nechtějí, ale zároveň by jim to nijak zásadně nevadilo, kdyby se stala nehoda…
Nakonec mám zavedenou nehormonální nitroděložní kuličku od léta (v jiných diskusích zde jsem docela podrobně pospala zkušenosti) a za mě spokojenost, z nehormonálních možností je to tělísko asi nejméně omezující.

Váš příspěvek
Reklama