Reklama

Femcap x nehormonální tělísko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KKatka23
Echt Kelišová 8098 příspěvků 04.10.18 14:10
Femcap x nehormonální tělísko

Ahoj.

Jakou používáte nehormonální antikoncepci? Ptala jsem se teď Mudry po šestinedělí a navrhla mi buď nehormonální tělísko nebo ten Femcap. Prakticky se mi líbí ten femcap, jen mě trošku děsí to nasazování a taky si říkám, jestli to není nějak rušivé - jako jestli není nepříjemně cítit, že mám něco nasazené na čípku. Můžete prosím napsat vy, co používate buď ten pesar nebo nehormonální tělísko, výhody a nevýhody a jak vám to vyhovuje? Díky :)

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 15:35

Femcap je na dvě věci. Jestli Ti nevadi pripadne tehotenstvi, směle do něj. Zkus pročíst diskuze. :lol: Me se naštěstí zadna újma (nebo spis prijma) nestala, ale to jen proto, že jsme cvicne trénovali ve skutecne neplodných dnech. Byl nasazeny fakt dobře, ale během akce mi ho manžel posunul, odchlipl okraj…takže ve dnech, kdy o něco šlo, jsem si ho nedovolila použít. Možná, kdyby byl manžel asiat a jedinou polohou by byl misionář, mohl by fungovat. U prumerne obdareneho chlapa a trochu zivocisnejsiho sexu to moc nefunguje a riziko nehody je téměř 50:50.
Do nehormonalniho tělíska bych také nešla. To už je lepší snad i ta hormonální Mirena.

KKatka23
Echt Kelišová 8098 příspěvků 04.10.18 18:36

aHA… a co nehormonálního teda může fungovat? já nechci už do sebe cpát hormony, ale mám za seobu třetí císař a otěhotnět prostě nechci a během následujícího půl roku ani fakt nemůžu kvůli jizvě… :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 23:09

Obávám se, že to asi nebudeš chtít slyšet, ale nejspolehlivější, nejméně zdravotne rizikove a zároveň bez hormonů jsou dle mého kondomy. A nebo sterilizace. Femcap to fakt není. Bohužel. Také marne hledám něco bez hormonů, co bude fungovat a nebude to člověka nijak vyrazne omezovat, ale nenacházím. Čim dal vic se začínám přiklanět právě k tomu hormonalnimu telisku (byt jsem uz s hormonama nechtěla mit nic společného), ale popravdě, uplne odvazana z neho nejsem. Ale mám 3 deti, pocit, že už jsme komplet a potrebuji to nějak poresit.

sisifa
Povídálka 46 příspěvků 10.10.18 08:49
@KKatka23 píše:
aHA… a co nehormonálního teda může fungovat? já nechci už do sebe cpát hormony, ale mám za seobu třetí císař a otěhotnět prostě nechci a během následujícího půl roku ani fakt nemůžu kvůli jizvě… :nevim:

Já si loni koupila pesar, ne Femcap, ale tu Evanellu, ale jaksi jsem v to nenašla důvěru, věřím, že to je dobré pro páry, které si řeknou, že třeba ještě rok, dva děti nechtějí, ale zároveň by jim to nijak zásadně nevadilo, kdyby se stala nehoda…
Nakonec mám zavedenou nehormonální nitroděložní kuličku od léta (v jiných diskusích zde jsem docela podrobně pospala zkušenosti) a za mě spokojenost, z nehormonálních možností je to tělísko asi nejméně omezující.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >