Fenka v noci kňučí a rychle dýchá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 09:15
Fenka v noci kňučí a rychle dýchá

Dobrý den,

Chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme tříletou fenku bernského salašníka. Asi poslední týden nás v noci pořád budí zrychleným dýcháním a kňučením. Chce jít ven. Nepotřebuje ale vykonávat potřebu, chce si jen lehnout na dvorek. Nikdy dříve to nedělala. Hárala naposledy v listopadu, i když to bylo takové zvláštní hárání. Psi o ni jevili zájem, ona často učůrávala, ale nenašli jsme ani kapku krve, což se nikdy dřív nestalo. Teď když leží doma, tak po sobě olizuje podlahu, i když tam nic viditelného není. Můžete nám prosím poradit co s ní může být? Už si vážně nevíme rady. Děkuji moc

Reklama

Reakce:

Jareach
Kecalka 101 příspěvků 08.01.18 09:24

Může jí být horko, nebo taky třeba zánět dělohy. Veterinář by Vám poradil líp.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 08.01.18 09:53

Tipuju zanet mocaku nebo delohy. Vemte ji k veterinari.

NelcaZ
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 10:00

Děkuji oběma za reakce. K veterináři s ní odpoledne zajdeme. Jen nám přijde divné, ze přes den je úplně normální. Žere, pije, venčí se, běhá, spí..je veselá. myslíte, že i tak to může být zánět dělohy? Pokud ano, může to být vážné? A jak se to léčí?

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 08.01.18 10:16
@NelcaZ píše:
Děkuji oběma za reakce. K veterináři s ní odpoledne zajdeme. Jen nám přijde divné, ze přes den je úplně normální. Žere, pije, venčí se, běhá, spí..je veselá. myslíte, že i tak to může být zánět dělohy? Pokud ano, může to být vážné? A jak se to léčí?

Podle me muze, ale tezko rict. Prelecili by to antibiotikama.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 08.01.18 10:56

Zánět dělohy může být život ohrožující stav. Podle stavu to může veterinář zaléčit antibiotiky, ale jistějším řešením je kastrace, záněty dělohy mají tendenci se vracet. Zánět dělohy může probíhat i bez příznaků a projevit se jenom v diskomfortu feny. Mě na zánět dělohy jedna stará fena málem zemřela, při operaci děloha po vyjmutí praskla, kdyby jsme jí na veterinu vzali o hodinu později, tak zemřela na sepsi a vnitřní krvcení. Sice jsme o ní za tři měsíce přišli (rakovina mléčných lišt). Nejvíc mě mrzelo, že po té akutní kastraci se jí úplně změnila povaha, ze zlé čuby, bylo zlatíčko, ten zánět musela mít asi od prvního hárání, bohužel její zdravotní stav jsem začala řešit až já s manželem, když jsme si jí jako 13letou vzali od švagrové.

Uživatel je onlineRonnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 08.01.18 12:38

Mě tedy ještě napadá jako možnost falešná březost, časově by to tomu poslednímu hárání odpovídalo. Máme zkušenosti s naší čubajznou, mívá falešku po každém hárání, ale nijak výraznou, tak zatím s kastrací ještě čekáme. Nicméně noční kňučení známe taky, jak má nalité mléčné žlázy, chce si je zřejmě o něco chladit, což je venku lepší než vevnitř. Aspoň tak si to vysvětluju.

NelcaZ
Povídálka 20 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 15:48

Tak manžel byl dneska s feneckou u veterináře. Udělali ji UTZ a ma v deloze trochu tekutiny. dostala antibiotika, tak snad ti bude v poradku. Děkuji vsem za reakce :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama