Fobie z těhotenství

Anonymní
22.10.20 13:15

Fobie z těhotenství

Chci se Vám svěřit s mým problémem který pro někoho může byt směšný či banální, ale dost mi komplikuje život. Už od raného věku mám fobii z těhotenství, dětí, těhotných žen a o porodu ani nemluvim… Antikoncepci beru již spoustu let, velice zodpovědně, ale neustále si dělám těhotenské testy (jen tak pro klid).
Představa těhotenství je pro mě tak nepřijatelná, že jsem vyloženě hysterická každý měsíc. Dokážu se vystresovat až do fyzické sugesce.
Problém je ten, že mám milujícího přítele který by jednou miminko určitě chtěl. Je to muž mého života, ale nevím, jak se dostat přes tuto vyloženě FOBII.
Neznáte někoho, kdo má podobný problém? Měla jsem krásné dětství a milující rodiče. Nejde mi do hlavy odkud můj problém může pocházet… :( :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2726
22.10.20 13:22

Když dítě nechceš a přítel jo, tak byste se měli rozejít. Nebo co chceš dělat? Lámat to na sílu? To v tomhle případě opravdu nejde. Každý přece nemusí mít dítě, proč by to měl být problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 13:30

@Serpentini On mě naštěstí do ničeho netlačí. Máme ještě pořád čas. Ano, nemít děti je taky varianta. Občas si ale říkám, že vzhledem k naší velké lásce by jsme mohli být fantastický rodiče. Nechci toho jednou litovat, ale s mým momentálním přístupem je mít dítě nemožné.

• Citovat
  • Nahlásit
225
22.10.20 13:50

Tak zkus nějakou psychoterapii, hm?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 13:52

@Daisy86 tento krok bude pravděpodobně nutný

• Citovat
  • Nahlásit
225
22.10.20 13:55

Třeba máš v podvědomí nějaký důvod a dá se s tím pracovat. I vůči přítelovi by to bylo fér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 13:58

Hele, fobie z dětí mi nepřijde jako dobrej základ pro to být úžasný rodič. To se na to radši vykašli. Zkazila bys život sobě a dost pravděpodobně taky svýmu partnerovi a tomu dítěti. Ale vyčkej času, třeba se to jednou obrátí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 13:59

@Daisy86 ano, s tim naprosto souhlasim. Je mi sice ‚jen‘ 26, ale v tomto věku a v zamilovanosti bych očekávala, že se přistup změní. Bohužel tomu tak není… Partner o 9 let starší. Takže je logické, že by cca za 5 let dítě chtěl.

• Citovat
  • Nahlásit
414
22.10.20 14:00

Psycholog, kouč apod. Tady to může hraničit s psychiatrickou poruchou - klasickými fobiemi, pak psychiatr (ale to až jako poslední). Žena, která dítě nechce, tu fobii nemá, ale prostě nechce dítě, protože k tomu má své praktické důvody - děti jí nic neříkají, není mateřský typ, prostě nezná biologické hodiny. Určitě to není kvůli tomu, že se bojí porodu, dětí a má strach z těhotenství a rozhodně si nedělá z vnitřního blbého pocitu těhotenské testy, když se chrání antikoncepcí…
Přítele bych se svým strachem seznámila, aby věděl, že máte úzkosti, což rozhodně není důvod se rozcházet, jak tu zaznělo. Váš problém není to, že děti nechcete, ale vnitřní strach - děti možná i tak chcete, ale hlava a mysl je prostě z toho strachy připos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
22.10.20 14:03

Tak 26 a 35, dlouhodoby vztah, a deti az za 5 let? On je taky moc nechce, co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:04

@PETRAKIM děkuji za tento komentář. Máte naprostou pravdu a lépe bych to nenapsala. Líbí se mi jak jste zmínila fakt, že žena která dítě nechce fobie nemá. U sebe mám problém, že pravděpodobně mám nejen strach a paniku, ale biologické hodiny prostě netikají…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:08

@Lucie_Sx Chce a rád by je měl. Kariéristi jsme však oba. Nevadilo by mu dítě mít v pozdějším věku. Moji rodiče jsou od sebe skoro o 11 let a mají spolu krásný vztah. Otec mě měl pozdě, ale rozumíme si velice.

Příspěvek upraven 22.10.20 v 14:10

• Citovat
  • Nahlásit
2726
22.10.20 14:10
@Anonymní píše:
@PETRAKIM děkuji za tento komentář. Máte naprostou pravdu a lépe bych to nenapsala. Líbí se mi jak jste zmínila fakt, že žena která dítě nechce fobie nemá. U sebe mám problém, že pravděpodobně mám nejen strach a paniku, ale biologické hodiny prostě netikají…

Takže dítě ani nechceš. To potom už vůbec nerozumím tomu proč je pro tebe tvoje fobie problém. Nedělej si zbytečné starosti s něčím s čím nemusíš jen aby sis připadala „normální“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
22.10.20 14:27
@Anonymní píše:
@Daisy86 ano, s tim naprosto souhlasim. Je mi sice ‚jen‘ 26, ale v tomto věku a v zamilovanosti bych očekávala, že se přistup změní. Bohužel tomu tak není… Partner o 9 let starší. Takže je logické, že by cca za 5 let dítě chtěl.

Pokud ti sám řekl, že by jednou dítě chtěl, tak by od tebe bylo fér nechat ho jít. A ty děti mít nemusíš, to přece není žádná povinnost, bezdětných párů jsou spousty, jen si musíš najít sobě podobného partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
22.10.20 14:44

Jestli máš fobii i vyloženě z děti tak by to asi nebylo nic dobré. Zkus si představit že máš dítě, pokud bys nedokázala ho milovat a pečovat o něj s láskou a radostí tak bych být tebou se spíš srovnala s tím že děti mít nebudeš. A dělat to jen kvůli příteli také není dobré. Maminka je totiž jen jedná a tomu by ses nevyhnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama