Reklama

Fragmentace embrya, nevyvyjejícíse embrya

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 11.12.16 17:47
Fragmentace embrya, nevyvyjejici se embrya

Ahoj holky, mame za sebou 3 neuspesne IVF, pokazde se stejnym koncem, fragmentace embryi nebo nevyvyjejici se embryo. Genetiku mame v poradku, myslim ze nam delali i imuno ve Zline a bylo taky o. k. V caru rikaji at zkousime dal ale ja bych rada zjistila co je toho pricinou nez vycerpam sve moznosti.
Jedno dite uz mame a to prirozene ted uz bojujem 3 roky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 17:51
@mirahej píše:
Ahoj holky, mame za sebou 3 neuspesne IVF, pokazde se stejnym koncem, fragmentace embryi nebo nevyvyjejici se embryo. Genetiku mame v poradku, myslim ze nam delali i imuno ve Zline a bylo taky o. k. V caru rikaji at zkousime dal ale ja bych rada zjistila co je toho pricinou nez vycerpam sve moznosti.
Jedno dite uz mame a to prirozene ted uz bojujem 3 roky.

a delali vam reprodukcni imuno? protoze to dela jen praha podoli a plzen a nebo jeste praha karlak jiny ty carovy imuna jsou vicemene o nicem a nemaji ani status reporodukcniho imuna - musi tobe vzit krev jemu sperma a udelat testy na to vsechno vcetne srazlivosti krve mutací atd a dalsi vec je testy navsechny pohlavni choroby mate hotove jak stery vas obou dvou stejne tak z krve? ;) i tohle nejednou byla jedna z pricin neuspesneho ivf kamaradek v mem okoli ale samozrejme bude to individualni ;)

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 11.12.16 17:54

Ahoj, to podrobne imunu nemame, takze se asi objednam do te Prahy, ty pohlavni choroby by mely byt v poradku.

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 7 inzerátů 11.12.16 19:07

My jsme měli stejný problém, několikrát za sebou fragmentace nebo embrya nevalné kvality. Pak nám zavedli 2 embryjka již 3. den po OPU, taky jim nedávali moc šanci (jedno bylo jen 6buněčné) a hle, máme skoro 4letá dvojčátka, naprosto zdravá. Při rozhovoru s lékařem z CARu nad tím kroutil hlavou a říkal, že je to skoro zázrak, a ještě ke všemu se chytla obě… Tak doufám, že vás to aspoň trochu povzbudí :mavam:

lilia81
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 11.12.16 19:15

Určitě to imuno v praze na karlaku nebo v podolí, taky mám za sebou, já zase měla problém, že embrya se rozmrazila, kvalitní, ale nechytla se nebo jsem potratila, když jsme šli na druh ivf, tak bylo kvalitní z 13ti vajíček jedno embryo a nic… snažili jsme se 2,5 roku… už jsem to skoro vzdala, pořídila si místo druhého dítěte štěně, byla šťastná po mateřské v nové práci a tak nějak mě muž přescvědčil, že tam přeci tu poslední várku embryí nenecháme… nechtěla jsem tam jít…prá dní před jsme propařili, peklo se prase, totálně jsem se zrušila, šla na transfer s tím, že ať to teda mám za sebou… muž skončil za dva dny v nemocnici na jip s trombozou, já oči navrch hlavy, maleho přijela hlídat babičkaa, já musela na služebku na 2 dny do mnichova… stres jak blázen… no, čekáme dovjčata… ono někdy pomůže se na to vykašlat, jen tak si třeba užívat a pokud už máte děti přirozeně, tka to třeba přijde samo…

Alon
Kecalka 246 příspěvků 12.12.16 12:53

Mám za sebou jeden pokus, všechno vypadalo krásně a nakonec fragmentace všech 10 oplodněných embryí. :( Jestli se to bude opakovat vůbec nevím co budeme dělat.. :-/ Nejhorší, že ti nikdo neřekne, v čem je problém. Máme už naplánovaný druhý pokus, nabídli nám oplodnit některá vajíčka spermiema od dárce, aby se popřípadě zjistilo, jestli jsou třeba nezralé spermie partnera, nebo mužou byt nezralá vajíčka nebo to mohla být náhoda. Genetiku máme v pořádku…
Akorát u nás bylo zvláštní i to, že jsem měla 16 vajíček, 10 se odpodnilo ICSI a z samovolného oplodnění se neoplodnilo nic. :roll:

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 13.12.16 13:30

Teda holky to jsou krasne prispevky @stonožka12 @lilia81
@Alon taky jsem meli moznost pouzit sperma darce ale manzel nechtel. ted me mrzi ze jsem tak neudelali aspon jsem mohla vedet kde je chyba. Ja se bojim ze uz mam jen jeden pokus pres pojistovnu a to jestli. Musim to proverit, byli jsem 3× ale z toho 2× nedoslo k transferu a jdnou byla jen min stimulace.

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 13.12.16 13:36

@Alon mám podobnou zkušenost ale se šťastným koncem a to i velmi nečekaně,
při IVF odebráno 16vajíček, 8 oplodněno ICSI - oplodnila se všechny, zvládla to do 5.dne 3embrya, 8 oplodněno přirozeně - neoplodnilo se ani jedno, z jednoho 5denního embrya máme dvouletou dcerku a v jejich 14měsících jsem otěhotněla naprosto nečekaně přirozeně

Alon
Kecalka 246 příspěvků 14.12.16 00:17

@mirahej Tak to použití sperma dárce je pouze informativní, aby se zjistilo, kde je chyba, nikdo by Vás nenutil ho použít. Pokud by to vyšlo s dárcovským, mužete si to zamrazit třeba a rozmyslet se nebo taky ne.. :jazyk:

@stiskoch my už 5. den měli jen jedno embryo a vzhledem k tomu, že to vypadalo špatně, tak ho nechali ještě do 6. dne a zastavilo se. A já jsem k tomu všemu měla ještě hyperstimulák. Chtěla bych taky hrozně věřit, že můžu otěhotnět přirozeně nějakou záhadou, ale u mě to bohužel není možné. :roll: :,(

Jinak s tou fragmentací, dnes nám bylo u urologa nabídnuto jedno vyšetření spermatu, kde by se mělo prozkoumat něco ohledně to fragmentace, jako jestli nejsou nějak deformované ty spermie. Není to tedy hrazené pojišťovnou, ale manžel souhlasil, že to chce otestovat… tak uvidíme. Kdyby přišli na nějaký problém, dalo by se to řešit. :nevim:

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 14.12.16 09:09

@Alon
Ano to je test fragmentace DNA spermii, nas Urolog vubec nevedel ocem mluvim takze budeme muset asi nekam do vetsiho mesta. Jsem v Kromerize.
Ale v Caru mi riklali ze i kdyz zjisti velke procento deformovanych spermii tak stim nic neudelaji. Pokud se pouziva metoda vyberu zdravych spermii melo by to byt o. k ale kdo vi az jak moc se jim to dari vybirat ty spravne spermie.
Jeste by mne zajimalo jestli to pojistovna pocita jako pokus i kdyz nedojde k trasferu. Atake pokud je jen min stimulace.

Alon
Kecalka 246 příspěvků 14.12.16 10:19

@mirahej jo, to je přesně ono :-D Nás poslali kvůli leukocytum ve spermiim k urologovi a doporučili nám takového, který se na to specializuje. Olomouc. Mudr. Turčan, mrkni na net, to nemáte tak daleko z Kroměříže. Řekla bych, že to bude fakt odborník, už jenom podle neustále nacvakané čekárny.. :roll: Nám řekl, že pokud by se zjistilo něco špatně, dalo by se tomu pomoct různými vitamíny a nějakými léky a hlavně bysme věděli, které metody při oplodnění použít, aby to mělo maximální efekt.

I když nedojde k transferu, pojišťovna to počítá jako pokus a dokonce mi embryoložka řekla, že některé pojišťovny jsou tak…, že už se i stalo, že započítali pokusy dva, jakože byly zavedené dvě embrya. :pocitac:

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 14.12.16 11:05

@Alon
no takto si fakt budu muset zjistit jak jsem na tom, protoze uz mame 3 vybrane. pouze jeden transfer.

mirahej
Kecalka 355 příspěvků 21.12.16 15:21

@Alon
Ahoj, na kdy mate naplanovany druhy pokus? A jak dopadlo testovani fragmentace DNA spermii? My jdeme do noveho caru do Brna 4.01. 2017 tak uvidime

Alon
Kecalka 246 příspěvků 25.12.16 22:19

@mirahej Už máme naplánovaný dlouhý protokol, jak dostanu mentruaci, můžu přijít, pokud to nebude v teď prosinci, to mají nějakou nucenou pauzu. Jinak manžel dostal nějaké prášky skrz tu fragmentaci, že něco by tam mohlo byt horší, asi jak jsou zralé, přesně to nevím, ale měl by to brát tak dva měsíce. Tak nevím s tim začatkem 2. ivf. Ale zase si říkám, že než budeme oplodňovat, tak to přece jenom měsic trvá, tak to už bude brát ty prášky měsíc a pul. A v lednu se jdete domluvit nebo už máte nějaký plán?

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 25.12.16 22:44

@mirahej
Doporucuji si vyzadat vysetreni na reprodukcni imunologii nez vycerpate 4.IVF na pojistovnu. To je dobre udelat uz pred 1.IVF.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama