Glukomannan při hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenkaLinka
Kecalka 269 příspěvků 04.01.18 08:42
Glukomannan při hubnutí

Máte s ním někdo zkušenost? A pokud ano, tak kterou značku?

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 04.01.18 10:34

Zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že jde o škrob z hlízy rostlin, řekla bych, že to bude něco jako sušený brambor, i tak se používá. :think:

LenkaLinka
Kecalka 269 příspěvků 04.01.18 11:19

Jj, on je to prášek a když se smíchá s vodou, tak se z něj udělá takový gel. Prý se používá i do těstovin. Já právě viděla videa na YouTube, kde dají ten prášek do skleničky a zalijí vodou, co se z toho stane. Používají to při hubnutí, nenasla jsem o tom zatím nic špatného, ale tak nějak nevím, hrozně mě to láká vyzkoušet, ale taky se i bojím, přeci jen bych měla v sobě takový gel, aby se mi tam někde nešprsjcnul :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Možná je to blbost, ale proto se raději chci zeptat tady, jestli má někdo zkušenost.

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 04.01.18 11:27

Pouziva se to hodne v nizkosacharidovem vareni, misto treba normalniho skrobu, kdyz je treba neco zahustit a tak…je to vlaknina, telo ji nestravi.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 04.01.18 11:27

@LenkaLinka Zkus si vzít u nás běžný bramborový nebo kukuřičný škrob. taky ti v určitém poměru s vodou udělá gel. A pokud chceš najet na škrobovou dietu, tak velmi dobře poslouží rýžová kaše, brambory s cibulkou. Jsou běžnou součástí stravy, jsou to polysacharidy. Když je vhodně doplníš o zeleninu, ovoce a bílkoviny, dostaneš vyváženou stravu. Podle mě není moc prospěšné cpát do sebe škrobový gel.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 04.01.18 11:29
@Lenka_Hal píše:
Pouziva se to hodne v nizkosacharidovem vareni, misto treba normalniho skrobu, kdyz je treba neco zahustit a tak…je to vlaknina, telo ji nestravi.

Zahušťování je úplně minimální složka celkové stravy. A i zahušťovat lze alternativně- rýžovým škrobem, kukuřičným, hrachovou moukou, amarantovou moukou… ale určitě bych nedoporučila tím nahrazovat celá jídla.

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 04.01.18 12:31

@Tiger-lily Pokud se clovek snazi o co nejmensi gramy sacharidu, pocita se i toto, navic nizkosacharidovka byva casto spojena s bezlepkovou dietou, takze skroby v zadnem mnozstvi. Glukomannan neni nezdravy, naopak, takze proc ne? Ale pri „normalni“ ne-nizkosacharidovce bych ho asi moc neresila…v niz­kosacharidovce ma rozhodne sve misto.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32855 příspěvků 10 inzerátů 04.01.18 12:37

@Lenka_Hal To ano, ale pokud zakladatelka hodlá zhubnout tím, že místo jídla se bude krmit tímto gelem, tak si myslím, že to velký smysl nemá.

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 04.01.18 12:45

@Tiger-lily To urcite nema, to je pravda.:)

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 04.01.18 12:54

Tak pokud je to vlaknina, která vytvoří gel, tak je ti něco jako psylium?

Lenka_Hal
Závislačka 4203 příspěvků 04.01.18 14:30

Je to taky rozpustna vlaknina (z vetsi casti), z tohoto hlediska je to podobne. Z praktickeho, pro vareni, chova se to trochu jinak…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama