Gomovací pera - značky, kompatibilita náplní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 21.10.18 06:59
Gomovací pera - značky, kompatibilita náplní?

Ahoj, mladej právě ztratil pilota
Mimochodem jednu náplň vypsal za týden, je to normální?

kromě pilota jsem našla ještě tyto značky: Cresco, Easy, Perro

Mám pocit, že Perro měl dřív z Tesca a bylo blbé, tak se chci zeptat, na zkušenosti s těmi prvními dvěma případně na další doporučené značky (levnější, než Pilot). Jak je to s náplněmi, jsou kompatibilní mezi značkami?

Díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 25161 příspěvků 21.10.18 07:18

Pilot je nejlepsi. To je realita.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 21.10.18 07:41

Ona je především hodně drahá ta náplň, je v tom drahá termolabilní barva, které je navíc potřeba uvolňovat na papír víc než u klasického pera (on to vlastně není pigmentový inkoust ale chemické barvivo, takže spotřeba je větší) a rychleji dojde. Holt cena za tu gumovatelnost :-) Ale vynález je to fantastický, o tom žádná :-)

Hrozina
Kecalka 330 příspěvků 21.10.18 07:46
@jkra píše:
Pilot je nejlepsi. To je realita.

No nevím, s Pilotem mám zkušenost, že tuha byla z poloviny plná a přitom už nepsala. Kupovala jsem je na různých místech, takže to nemohla být vina obchodu a stalo se nám to asi 10×. Při těch cenách za náplň :roll: :roll:
S PERRO jsem měla taky špatnou zkušenost, ale koupila jsem ho po problému s Pilotem znovu a dobrý. Takže u nás PERRO. A co vidím u dětí ve škole, tak ho mají skoro všichni.

Levandule121
Závislačka 2510 příspěvků 21.10.18 07:54

Máme to stejně. Pilot je náplň hned pryč. A i když je tam viditelně ještě půlka náplně, nepíše. Koupila jsem Perro a synovi moc nepíše - jako by se rozvrže hrot a nechytá na papír. Myslela jsem, že je to tím, že syn hodně tlačí? Vrátili jsme se k pilotu… Druhé dvě značky neznám.

AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 21.10.18 08:10

Máme Pilot a náplně jsem teď koupila na Aliexpressu. Píšou dobře, ale máme je teprve kratce.

Kelsey
Hvězda diskuse 44902 příspěvků 21.10.18 08:19

Tez kupujeme Pilot deckam a sama ho pouzivam.

Kelsey
Hvězda diskuse 44902 příspěvků 21.10.18 08:21

Cetla jsem nekde, ze v Kauflandu nekdo kupuje jejich znacku gum.pera. Jeste jsem nezkousela, ale chvali si to.

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 21.10.18 08:41
@Jar Jar píše:
Ona je především hodně drahá ta náplň, je v tom drahá termolabilní barva, které je navíc potřeba uvolňovat na papír víc než u klasického pera (on to vlastně není pigmentový inkoust ale chemické barvivo, takže spotřeba je větší) a rychleji dojde. Holt cena za tu gumovatelnost :-) Ale vynález je to fantastický, o tom žádná :-)
Mě jednou dcera nakrkla, jak schválně odflákla úkol, tak jsem jí ho vyžehlila :andel: :mrgreen
kupuju Pilot.
Kelsey
Hvězda diskuse 44902 příspěvků 21.10.18 08:52
@Pipet píše:

Mě jednou dcera nakrkla, jak schválně odflákla úkol, tak jsem jí ho vyžehlila :andel: :mrgreen
kupuju Pilot.

My jsme daly ve skole pisemku do kopirky, ze jedna strana popsana a druha prazdna, nenatistena, ze se to dotiskne. Zmizlo vse napsane :). Zustala oprava chyb, ale bez chyb. Decka maji zakaz pouzivat gumovaci pera na pisemky, diktaty atd..
Nebo se stalo, ze koumaci opravenou pisemku vygumovali, opravili spravne a pak se to dohadovalo, ze p. ucitelko vy jste spatne opravovala. Drzouni mali. Takze gumovaci smi pouzivat, kdyz se neznamkuje. Kdyz se jim rekne.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 21.10.18 09:07

To výžehlení se dá napravit, stačí dát papír na chvíli do mrazáku, všechno se zase objeví :-) Malý chemický zázrak :-)

mroe
Extra třída :D 14564 příspěvků 21.10.18 09:08

Pouzivame Pilot, dceri vydrzi naplne tyden, kupuju je po kilech. Druha dcera ji zatim ve spotrebe nedohani, ale taky uz zacinaji vic psat… jina jsem ale nezkousela. Jediny muj poznatek zatim je, ze kupuju ty s nasazovacim uzaverem, ne klikaci, ty strasne malo vydrzely,takze jsem krome naplni jeste kupovala porad nova pera.

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 21.10.18 09:57
@Jar Jar píše:
To výžehlení se dá napravit, stačí dát papír na chvíli do mrazáku, všechno se zase objeví :-) Malý chemický zázrak :-)

Tak to Majdě neříkej 8) :lol:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 21.10.18 11:17

@Pipet Mám ten příspěvek smazat? :-)

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 21.10.18 11:52

@Jar Jar To zas ne :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >