Helicobakter pylori pri kojeni, uspavaci metody

Anonymní
5.7.21 20:46

Helicobakter pylori pri kojeni, uspavaci metody

Ahoj :). Zjistili mi Helicobakter pylori. Leci se to antibiotiky, ale jelikoz kojim, rekli mi, az prestanu kojit, at se zacnu lecit. Moji male je 10 mesicu, chci kojit co to pujde. A taky je dost mozne, ze znova otehotnim. To znamena, ze bych se mohla lecit tak za 4 roky.
Ted 3 dny mi nebylo vubec dobre a bala se abych se dokazala postarat o miminko. Taky se obavala aby z toho nebyl vred.
Nasadila jsem laktobacily, a zelezo. Taky cesnek. Zabralo to, je mi uz celkem dobre.
Ale co kdyz to prijde znova ten stav a co potencialni vred, ktery tahle bakterie vyvolava?

Mate s tim prosim zkusenost?

Napadlo me, na mesic po dobu lecby prestat kojit, a davat na mesic nutrilon. Davam prikrmy samozrejme, behem svaciny nakojim 2-3× denne.
Ale problem je pred spanim a v noci. Uspavam totiz kojenim. V noci kdyz se probudi taky. Zrovna toho vypije nejvice.
Premyslim pripadne nad uspavaci metodou, se kterou bychom mohli pokracovat i po lecbe antibiotik, a uz tak neuspavali kojenim, ale mohl treba uspat i tatinek.

Prosim poradite? :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
296
5.7.21 21:16

Laktobacily v zaludku efekt mit nebudou, zelezo a cesnek spis zaludek podrazdi, uzivala bych spis sodu, Renie, pila mleko, vynechala drazdivou stravu, kavu, leky od bolesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.7.21 21:18

@Rebísek zkusim to. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
5.7.21 21:19

Helikouš se léčí trojkombinací omeprazol, klaritromycin a amoxicilin. Omeprazol je na snížení produkce kyseliny v žaludku, běžně ho užívají těhotné při pálení žáhy. Klaritromycin je antibiotikum, které se používá u dětí od 6 měsíců. Amoxicilin je příbuzný penicilinu, používá se v těhotenství i při kojení. Takže já bych se s klidným svědomím přeléčila někdy ve druhém roce života dítěte, kdy už bude hezky jíst a budeš kojit třeba jen ráno a večer před usnutím, umělé mléko bych nedávala. Rozhodně bych podstoupila léčbu před otěhotněním, protože řešit žaludeční vřed v těhotenství nechceš, komplikace žaludečního vředu už vůbec ne. A po porodu to taky nechceš. Neodkládala bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.7.21 21:26

@Kolicek95 jee, ahaa. Takze klarytromicin a amoxiicin, tedy mohu brat a zaroven kojit, chapu spravne? Radsi bych to lecila co nejdriv, manzel se nechce chranit, mohu otehotnet hned. Pockala bych 2 mesice az ji bude 1 rok?
Jinak ano, omeprazol mi dali.
Da mi to prakticky lekar, kdyz si o to zazadam?

Jinak Ty/Vy s tou nemoci je nejaka zkusenost? Zmizelo to?

Moc dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
5.7.21 21:35
@Esmera02 píše:
@Kolicek95 jee, ahaa. Takze klarytromicin a amoxiicin, tedy mohu brat a zaroven kojit, chapu spravne? Radsi bych to lecila co nejdriv, manzel se nechce chranit, mohu otehotnet hned. Pockala bych 2 mesice az ji bude 1 rok?
Jinak ano, omeprazol mi dali.
Da mi to prakticky lekar, kdyz si o to zazadam?

Jinak Ty/Vy s tou nemoci je nejaka zkusenost? Zmizelo to?

Moc dekuju

Osobní zkušenost nemám, tohle píšu jako lékařka. Jsem z jiného oboru, ale ty léky by se měly dát při kojení všechny užívat. Myslím si, že to může předepsat i praktik, lépe asi gastroenterolog.
Já bych klidně u té léčby kojila, jen bych počkala na období, kdy to kojení už není tak stěžejní, do roka je to pořád základ stravy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
5.7.21 21:40

@Kolicek95 ah, mockrat dekuji :srdce:.

Pockam tedy po tom roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...