Hlad. či zvyk?

5047
25.7.13 14:16

Hlad či zvyk?

Ahoj maminky :) Máme doma téměř tří měsíčního chlapečka. Od té doby, co jsme přišli domů z porodnici mi v noci krásně spinká a budí se jen jednou, a to naprosto pravidelně mezi 2. a 3. hodinou ráno. Z pondělka na úterý mě probudilo klasické „kňourání o jídlo“. Podívala jsem se na budík, ale bylo na něm teprve 23:30. Nebyla to jeho hodinka, a tak jsem mu párkrát podala dudlíček a dala napít čajíku. Malej po chviličce usnul a já počítala s tím, že se za pár hodin vzbudí na své krmení. K mému překvapení se vzbudil až ráno, když už svítalo. A na budíku bylo stále 23:30. Budík se mi tedy musel zaseknout, malý se zřejmě vzbudil v klasickou dobu, ale když zjistil, že jídlo nebude, tak usnul. Myslím si tedy, že je možná to jeho noční buzení spíš takový zvyk. Rozhodně nemám v úmyslu ho ve třech měsících odnaučovat nočnímu buzení, vstávat k němu mi nedělá problém a od incidentu s budíkem jedeme zase tak, jak je malý zvyklý a noční krmení probíhá. Jen se chci zeptat, zda může jít opravdu jen o zvyk. Je mi totiž divné, proč by o to své jídlo nebojoval, kdyby měl hlad :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3997
25.7.13 14:20

@Týna K. myslím že kdyby byl hlad dudlík stačit určitě nebude :mrgreen:

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 14:22

Kdyby měl hlad, tak se sice možná ududlá, ale za hodinu max se vzbudí znovu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.7.13 14:23

Pokud by měl hlad, tak by to určitě dal najevo :) Pokud vzal na milost čaj a dudlík a nijak neplakal, tak to klidně může být jen zvyk ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9030
25.7.13 14:24

@Týna K. bud rada za jendo kojeni.. ja mam 7,5 mesicniho a budi se na kojeni 4× za noc :( a nepomaha dudak, vodicka, chovani.. jen prso :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3997
25.7.13 14:24

Taky myslím že spíš zvyk ;) prostě si zvyknul že v tuhle hodinku má u sebe mamču a její prso :)

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
25.7.13 14:27
@Žirafátko píše:
Kdyby měl hlad, tak se sice možná ududlá, ale za hodinu max se vzbudí znovu ;)

přesně tak, dočasně by se třeba ududlil, ale stejně by ho to vzbudilo

A já jsem matka herodeska, jestli je to zvyk, tak bych to klidně cíleně zkusila podávat dudlík a vodu/čaj :mrgreen: Když by protestoval, tak normálka vrátíš jídlo a když nebude protestovat a začne spát celou noc, tak jen dobře, né?
Neexperimentovala bych jen v případě, že by špatně přibíral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
25.7.13 14:30

@Gladys No s přibíráním problémy nemáme, má skoro 6 kilo :)

@poosleda Jojo, jsem ráda :) proto mi nedělá až takový problém k němu vstát… ale zase vidina nepřetržitěho spánku je docela lákavá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3997
25.7.13 14:30

@Gladys přesně tak :potlesk: když to vyjde jen si tím pomůžeš a prodloužíš odpočinek vám oběma a to je pěknej bonus ne?!? :andel:

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.7.13 14:32

@Týna K. pokud to malému šlo bez pláče, tak bych to udělala jak píše Gladys, zkusit ho ošálit čajem a dudlíkem, pokud nebude plakat, tak to ničemu nevadí a třeba se naučí spát celou noc :)

@poosleda u nás to bylo podobné, jen s tím rozdílem, že malá se budila po hodině…začalo to někdy v půl roce, vydržela jsem do 9 měsíců a pak jsem prostě přestala u prsa uspávat a nedala jsem prso ani v noci, nabídla jsem jen vodu/čaj. 2 dny protestovala a pak začala spát celou noc a spí tak doteď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9030
25.7.13 14:35

@Verca1989 @Týna K. nam spal do 3,5mes s jendim kojenim.. pak se to zlomilo a jak debil (pardon) vstavam - manzel spi jinde, aby se vyspal do prace :( a po vode usnul?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
25.7.13 14:35

@poosleda já mám 6 M a také jsem kojila 4X i více a pak jsem si řekla dost, jednou se mi totiž vzbudila až kolem 2, tak že evidentně hlad neměla, tak jsem prostě prso nedal jak se budila ve 24, pak to pomalu posouvala, pravda občas plakala, ale pochopila, ted jí poprvé kolem 4, tak třeba ti to pomůže chi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
25.7.13 14:36

No nejspíš to zkusim, za to nic nedám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051

Já miluju své velké děti i svůj noční spánek :mrgreen: a proto od porodnice nebudím na jídlo v noci. Přes den co 3h do 23 a pak zbudím v 6ráno. Už v šestinedělí mi holky tak spaly (mladší co chlastala už v porodnici 70ml už začala takhle spát v porodnici, skvělé máme režim). Mladší ještě v 6m budím v těch 23,ale už přestanu ve spaní mi dá cca 50ml a chrápe. Pokud ti dítě přibývá a spí tak nic neřeš a spi taky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9030

@Micink a jak jsi ji uspala? bez prsa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu