hlad je nejlepší kuchař ????

333
1.9.05 09:03

hlad je nejlepší kuchař ????

Ahoj maminky,
myslíte že i u malých dětí platí „hlad je nejlepší kuchař“ ?
Má dcerka je nejedlík, hmotnostně jsme v normě, ale teď nějak nenabírá. Moc mi toho nesní a ještě si vymrčuje - vím co jí určo - nestle mléčné přesnídávky, lipánky a spol., jinak masozeleninu, jogurt a pod. prostě to „zdravé“ do ní kolikrát musím dostat násilím. Myslíte že když už jí dám jogurt, sní toho o polovinu míň jak u lipánka, že jí to stačí ? A když třeba něco úplně odmítá, mám počkat až dostane hlad - jako v tom přísloví ?
Dík za vaše postřehy.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1766
1.9.05 09:11

Ano, hlad je nejlepší kuchař. své dcerce neodpírám sladké, také miluje lakrumáčky, což se za zdravou výživu dá považovat těžko. nicméně, do jídla ji nenutím, nechceš - nejez. Kokina dostává také, ale zá:,–(ně po jídle a v malém množství. Děti nejsou zdegenerované nezdravými chutěmi a na rozdíl od většiny dospělých vědí, kdy mají dost. Žádné batole s přístupem k jídlu ještě hlady nezemřelo :-)

elda+lída 26 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
1.9.05 09:29

Ahoj, taky s timto prislovim souhlasim, a taky to delame nechces-nejez, jinak mala masozeleniny sni taky jen polovinu-presnidavky sni jednou tolik, myslim ze ji ta polovicni porce taky staci. Sany+decka (7m, 6l)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.9.05 12:32

Ahoj, naše holka by taky byla nejradši jen na jogurtech. Má ráda taky ty od Nestlé, lipánky, Prince s bonbónkama apod. Oběd a večeře jsou boj. Už se těším až půjde do školky a bude obědvat-neobědvat tam, nemám na to nervy. Zeleninu syrovou, ovoce to nejí vůbec! Zeleninu jen vařenou a z ovoce občas jen kousek banánu a rybíz.

Andy

• Nahlásit
  • Citovat
377
1.9.05 13:43

Ahoj Leni,

já mám doma taky malou nimru s jídlem.Začalo to hezky v 6m,s nadšením papala novinky a pak se to zlomilo v 8m,kdy se z toho poblinkala a odmítala jakoukoliv zeleninu.Pak jsem tady od holek vyzkoušela jí do zeleniny dát UM a světe div se,papala zas krásně.Jenže já blbka jí to skoro do roka mixovala do hladka a teď máme problém s kousky.Jen tam objeví pidi kousíček,hned to zkoumá a víc už neotevře.Já tedy vařím sama a dávám si to do mrazáku do sleniček od přesnídávky a třeba zelen.polévku máme tu skleničku i na 3 krát.Moc toho nesní.Nejoblíbenější jsou jasně ovocné jogurty,pacholíčky a přesnídávky,ale snažím se to trocu omezovat,ale když fakt nechce jíst,naučila jsem se jí nenutit a pak třeba po spánku zblajzne co je na talíři.
Myslím,že tohle přísloví u nás platí na 100pro.
Tak halvu vzhůru a ono se to zlepší.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
1.9.05 23:16

Lenčulko, hlad je nejlepší kuchař u každého 8) ; kdysi jsem babysittovala hóóódně často pro svou kamarádku, která měla holčičku na UM; když pak holčička začala jíst, maminka jí vždycky nabídla výživu, holčička jí zavrhla, maminka otevřela jinou… A tak pořád dokola. Ke konci měsíce bývaly už skoro o hladu, protože se jim to pochopitelně prodražovalo. Maminka si zoufala, že holčička nejí, holčička věděla, že hladovkou a pláčem se maminka nechá oblomit vždycky.
Když jsem hlídala já, nastolila jsem již zde zmiňovaný systém „nechceš - nejez“, odmítnuté jídlo putovalo do ledničky a čekalo na další kolo, které, světe div se, vždycky nakonec přišlo.
Potíž byla v tom, že holčička věděla, že maminka nevydrží pohled na hladové zoufalé dítko, takže i delší hladovka za to stojí.
Tím chci jenom říct, že by možná nebylo marné nechat nový systém zavádět někým jiným, od koho dítko může čekat „klidně to nejhorší“, s námi maminkami se jim přece jenom cvičí líp. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama