Hledání práce v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 14:15

Hledání práce v těhotenství

Zdravím,
chtěla jsem se jen ze zajímavosti zeptat, zda někdo z vás hledat práci v těhotenství. Na jaře dokončím školu (odhaduju březen-duben). Termín mám 1.8. Otázka je, má cenu hledat práci nebo to mám nechat až po mateřské? Vezme mě teď nějaká firma na 3-4 měsíce? Je to moje první, takže mám idealistickou představu, že bych po půl roce začala částečně pracovat z domu (obor IT). Ale netuším, co bude… Máte nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2391
13.1.22 14:35

Na tvém místě bych s idealistickou představou šla obrážet pohovory… Zmínila ji tam, jen si nedělala moc naděje a nebyla zklamaná, když to neklapne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
13.1.22 14:38

Zrovna v IT si myslím, že by to klapnout mohlo! Za ty 3-4 měsíce se zaučíš a pak bys mohla dělat z domu, buď fulltime, pokud zvládneš (znám takové ženy, co po šestinedělí jely na HO full time) nebo na menší úvazek.
Nebo pokud umíš dobře anglicky, tak se poohlédni po „full remote“ pozicích, tam se jede 100% na HO, kolikrát pracuješ pro firmu, co ani v ČR sídlo nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13816
13.1.22 14:39

Musíš to zkusit, jestli jsi šikovná a na pohovoru to predvedes, můžou te vzit jako externiho pracovnika na HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
13.1.22 14:44

U IT máš velké šance, klidně hledej a řekni jim svou situaci. Stačí ti i smlouva nebo dohoda (s odvody) na dobu určitou, započte se ti studium a mateřskou máš v kapse. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
13.1.22 14:44

Do IT by tě mohli vzít v pohodě i těhotnou… na co přesně se specializuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12524
13.1.22 14:57

Když nebudeš pracovat tak nebudeš mít mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 17:53

@Proseccová Děkuji za podporu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 17:54

@vulpes Bezpečnost, datová analýza… Dodělávám doktorát.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 17:56
@JancaS84 píše:
Když nebudeš pracovat tak nebudeš mít mateřskou.

Tak v rámci doktorátu už jsem pracovala na projektech, takže se mi to započítalo.

• Citovat
  • Nahlásit
568
13.1.22 18:05
@Anonymní píše:

Skvělý obor, dobrý platy i perspektiva, jdi do toho, podle mě máš vysoký šance. Datovku ti podle mě dovolí dělat z domu a i na částečný úvazek bys měla mít moc fajn peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
13.1.22 18:10
@Anonymní píše:

Jako datař se chytneš kdykoli kdekoli, i těhotná, i na zkráceny úvazek, i full remote :nevim:
(Jsem taky datař a podmínky si většinou určuji bez většího vyjednávání ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 18:23

@vulpes Abych pravdu řekla, tak už mám nabídku od Kiwi na analýzu jejich dat pro nákup letenek. Ideální je tam se zaučit a pak pracovat podle časových možností. Tak uvidíme. Navíc kancl bych měla skoro na domem, kdybych potřebovala sem tam i dojít. Ale nikdy jsem ještě nepracovala ve firmě, tak mám obavy, jestli o mě budou stát, když jsem v takové situaci, ale asi za pokus to stojí… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
13.1.22 18:43

@svistitko s těmi daty jsi taková dost samostatná jednotka, resp. s kolegy z oboru, na to tam asi bude cely BI team. Ta firma je pak pro tebe jen takový interní klient….jakobys nebyla její součástí, ale jen pro ne dělala. Aspoň takový pocit z toho mám já. Když to srovnám s těmi roky, kdy jsem dělala manažera různých provozních oddělení…tak ta datarina je úplně jiná.
Navíc tam snad nikdo nechodí normálně do práce, je to jen hromada externistu, zkracenych úvazků, full remote lidi :lol: Takže ty se svými požadavky asi nebudeš moc vybočovat :lol:
Kiwi jsou Brňáci, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.1.22 18:46

@vulpes Jj, Brňáci :) Dobře, děkuji za cenné postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat