Hluboký kočárek nebo rovnou kombinovaný?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeTha77
Stálice 86 příspěvků 10.03.18 19:30
Hluboký kočárek nebo rovnou kombinovaný

Milé maminky,

jaké máte zkušenosti s kočárky pokud jde o dvojkombinace versus zvlášť hluboký a zvlášť sportovní kočár? Někdo říká, že je fajn kombinace a někdo, že dítě má v každé době jiné potřeby a vyplatí se dva kočárky.

Já se akutně nemůžu rozhodnout mezi tím, zda si pořídit hluboký kočárek - velká korba, pérovací kola, záclonky a pak sportovní typ. Máte některá zkušenosti s velkým hlubokým kočárkem s pérovacíma kolama? Spokojenost?

Plus pokud jde o kombinaci, tak se mi líbí tento typ http://www.moje-miminko.cz/…3-25605.html

Máte s ním zkušenosti, podělte se :) :kytka: Děkuji moc! :hug:

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29812 příspěvků 10.03.18 19:34

Na první dítě jsem měla trojkombinaci..a jakmile jsme přešli na sporták tak jsem ho prodala..na druhé dítě už jsem si pořídila zvlášt hlubokou a pak sporták…ono ty trojkombinace nejsou moc kvalitní…bud je super hluboký a sporták na nic, nebo je hluboký na nic ( většinou malá korba ) a lepší sporták..takže za mě určitě zvlášt..

Twixinka
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 5 inzerátů 10.03.18 19:37

My máme zatím pět měsíců, tak využíváme jen autosedačku a hlubokou korbičku, ale máme trojkombinaci od babylux a dneska jsme právě řešili s manželem, že když pojedeme na konci srpna na dovolenou, tak malá už bude asi určitě sedět a on jen ten skládací podvozek zabere dost místa v kufru + ještě k tomu ten sportovní sedák :roll: no přemýšleli jsme nad tím, zda nekoupit ještě klasické golfky, které mají polohovací tu opěrku zad, aby si tam malá mohla chrupnout vleže :) já si stejně myslím, že i když by nedošlo na ty golfky teď, tak pak z toho sportovního sedáku malá vyroste a stejně se budou kupovat :nevim:

NikysekR
Extra třída :D 10339 příspěvků 12 inzerátů 10.03.18 19:40

Já měla trojkombinaci Jedo (hluboký, sporťák, vajíčko). Na prvního syna jsme využili maximálně hluboký i sporťák, do sporťáku šel na jaře (v dubnu). Stejný kočárek jsem měla potom i na druhého syna, ale u toho jsem využila jen hluboký. Byla zima a dlouho mi spinkal v hlubokém, kde mu bylo tepleji a nefoukalo na něj, no a sporťák jsme potom z něj už neskládali, prodala jsem ho a koupili jsme golfky, co jdou dát i do polohy vleže ;).

Babs18
Kelišová 6231 příspěvků 10.03.18 19:45

Ja bych kombinaci uz nekoupila…sportak je pak tezky a hur ovladatelny, tak u sem koupila lehky sportak zvlast.Kluk byl ve sportaku z kombinaci jen dva měsíce, dcera tam je uz dlouho, ale to jen proto, ze se mi nechce prendavat fusak. Takze za me hluboky kocar, ktery je na chvilku a diteti to je jedno a kvalitni lehky skladny sportak.

radkka
Generální žvanilka 20705 příspěvků 10.03.18 19:48

Koupila bych zvlášť, vždy je to lepší. Přijde mi, že kombinace jsou většinou hůř skladné a vždycky jsou u něčeho mouchy. Švagrová má ale kombinaci, tuším, že to je Baby design Husky a je spokojená, jak s korbou, tak sporťákem, i mně přijde dobrý i v terénu. Ale stejně si myslím, že když koupíš zvlášť, bude to lepší. Určitě ale osobně ozkoušej.
Já mám dvojčata, takže moc neporadím, já mám tank :mrgreen:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63399 příspěvků 3 inzeráty 10.03.18 19:54

@MarkeTha77 Já měla kombinaci (Perego GT3) a naprostá spokojenost. Ale já od začátku věděla, že rozhodně nechci pérovací podvozek s neotočnými koly, tenhle typ kočárku mě prudil už po 10 minutách, co jsem si ho půjčila.

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 10.03.18 19:54

@MarkeTha77 Tak to bude spíš o kvalitě kočárku jako takového, jak o tom, zda tak či tak. Si myslím. Kvalitní trojkombinace bude určitě dobrá. Mě se líbí kočárky Peg Perégo. Děti už z kočárku odrostly a asi nikdy nepřestanu litovat toho, že jsem si ho tehdy nekoupila :(

selia
Ukecaná baba ;) 2025 příspěvků 8 inzerátů 10.03.18 19:57

Já měla Gesslein F6 s vložnou taško, cože je skvělý sporťák, vložná taška vlemi prostorná, větší, než nromální korbička, kterou lze také koupit. Vydržel by mi jako jediný kočár na první, v roce a devítí měsících jsem ale koupila Valco Snap (hledala jsem původně golfky) kvůli dlouhému dojíždění do školišky MHD s 2-3 přestupy - jinak bych už kočár potřebovala jen výjimečně, na tuto cestu byl ale potřeba (cestou domů v něm spal). Teď opět využívám Gesslein an druhé, ale protože už v kočárku taky moc není a Valco už mám, budu ho prodávat v roce a pěti měsících malého - prostě je to Valco lehčí, tak když jdeme na výlet a malý hdoně ťape, tak radši popovezu lehčí menší kočárek. Ale kdybych ho neměla už koupený, tak si nechám Gessleina do léta a pak bych už byla asi bez kočárku.
Vybrala jsem teda vlastně dvoukombinaci dobře - hledala jsem relativně lehčí kočárek, ale dobrý do terénu i MHD a dostatečně prostorný, polohovací do úplného lehu, s velkou stříškou s dobrými jízdními vlastnostmi (a prá dalších detailů jsme měli v požadavcích) - až tak moc jich zase v té době nebylo, nakonec byl tohle jediný favorit. Vybírali jsme dlouho.
Myslím, že důvod, proč tolik lidí dvoukombinaci prodá bez toho, aby její sporťák dobře využili je ten, že buď je hrozně moc těžká a nechce se jím s tím s těžším dítětem táhnout (nebo málo skladná do auta), nebo prostě vybírali hlavně podle hlubokáče a ten sporťák není moc dobrý, nebo neodhladi svoje potřeby, jak často, dlouho, po jakém terénu budou jezdit. Něco se odhaduje blbě, některé děti jsou víc vozící a jiné jak se naučí chodit, tak kočárku dáš jen násilím :D, to pak hledáš lehký dobře manipulovatelný kočárek, do kterého dítě samo nasedne.

MarkeTha77
Stálice 86 příspěvků 10.03.18 20:00

Http://www. moje-miminko. cz/…3-25605.html a tento typ kombinovaného znáte a máte některá zkušenost?

89Luca
Kecalka 288 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 20:03

@MarkeTha77 myslim,ze kazda ti tu poradi neco jinyho.Ja treba na 1.dite mela hodne blbou trojkombinaci, protoze me v te dobe fakt nenapadlo ze je v tom takovej rozdil (byla jsem fakt hloupa) a na druhe mimco koukam zas na kombinaci, protoze mi vyhovovalo ze dne na den mit k dispozici sportak.Co vim urcite je, ze bych nikdy nechtela golfky(opet vec nazoru)!Kvuli oprave tehdejsiho kocarku jsem si golfky pujcila-jedina vyhoda-skladnost, ale! Chuze katastrofa-spatna ovladatelnost, chlapum se spatne vozi, protoze pri chuzi vetsinou jdou ze siroka, vubec nejsou odpruzeny, takze pokud chci najet na chodnik pres obrubnik-hruza, a pokud nemas hladkej teren (coz dnes snad nemas nikde) tak je ta jizda fakt silena! :nevim:

selia
Ukecaná baba ;) 2025 příspěvků 8 inzerátů 10.03.18 20:07

Ještě dodám, že se hlubokým / prvním kočárkem hodně lidí hledí primárně na pohodlí mimča, později už víc i na svoje :D. Určité věci se mi nelíbí, např. golfky pro dítě mladší než rok nebo podobně, protože kvůli systému skládání mají měkčí zádovou opěrku a často jsou přes ni cítit tyčky konstrukce, tam bych dítě, které je v kočárku hodně a tak tam často leží / spí radší nedávala. Hledala bych kočár polohovací do úplného lehu, nebo téměř - třeba ty moje kočárky - Gesslein má skutečně perfektní vodorovní rovnou polohu, to Valco ne úplně, ty dva zlomy tam trochu zůstanou, není to rovina, ale nic tak hrozného, tak pro dítě co už dobře chodí a sedí je to pro mě akceptovatelné :D. Ale třeba tohle je fakt pro lidi důležité různě. :D

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 228 příspěvků 10.03.18 20:08

Dobrý den, dlouho jsem přemýšlela jako Vy a chtěla jsem zvlášť hluboký a jiný sportovní kočárek. Dokonce jsem měla vyhlídnutý hluboký Navington. Nakonec, ale rozhodla skladnost a kufr auta a nelituji. Pořídila jsem Baby Design Dotty a jsem moc spokojená. V hluboké korbičce byl syn pět měsíců a pak jsme začali jezdit ve sporťáku na břiše s kšíry a čučel ven. Je hrozně zvědavý. Kočárek mi přijde super odpružený, jezdíme město i polní a lesní cesty. Teď jsme jako druhý kočár pořídili Valco Snap 4 Sport. Je taky fajn, samozřejmě lehčí. Komfort jízdy se nedá srovnat, i když špatné to také není s nafukovacími koly. Kočáry střídám jak je potřeba, ale převážně jezdíme v Baby Designu. Synovi je rok a má 9 kilo, takže mi váha sporťáku u Baby Designu nevadí. Nevím jaký máte termín porodu, ale samozřejmě zvlášť hluboké kočárky bývají s delší gondolou. Tím, že jsem měla termín v zimě, tak jsem velikost řešit tak moc nemusela. Hodně štěstí s výběrem. A pokuste se z toho nezbláznit :lol: pamatuji si, jak jsem z toho měla bolavou hlavu já :lol:

Romilda
Kecalka 417 příspěvků 10.03.18 20:08

Mám dvojkombinaci hluboká korba+sporotvní verze a využívám oboje. Pořídila jsem si z bazaru ještě golfky, to když jedeme někam na dovču a potřebuju místo v autě. Kočárek s odpružením a velkými nafukovacími koly bude pro dítě vždy komfortnější. Takže za mě skvělá volba. Navíc když si koupíš jen sporťák, zabere v autě víc místa než třeba golfky. A taky dítě ve sporťáku jede ve směru jízdy a já na něj nevidím, což mi vadilo. Teď už je klučina větší, tak chápu, že chce mít rozhled, ale rozhodně bych nespěchala kupovat hned v půlroku sporťák.

MarkeTha77
Stálice 86 příspěvků 10.03.18 20:09

Děkuju za různé úhly pohledu :) Holky a jak dlouho Vám dítě průměrně vydrží v hluboké korbičce?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Běsnění živlů na Tenerife: Jak jsou na tom s domy Bendová nebo David?

Bouřky, přívaly vody a několikametrové vlny změnily oblíbený prázdninový cíl... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >