Reklama

Hmotná nouze 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 18:02
hmotná nouze 2017

DD, Nevíte jak je to s hmotnou nouzí od 1.2.2017? Četla jsem, že kdo neodpracuje 20 hodin měsíčně bude mít jen 2 200 Kč. Těch 2 200 Kč je jen v případě, že odmítnete veřejné práce nebo i když Vám nedají žádnou práci a vy neodmítnete. Když nenajdu práci ani jí neodmítnu kolik budu mít životní minimumi 3 410 Kč nebo 2 200 Kč? Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 16.02.17 18:32

Pokud jsi odmítla. Nicméně i dvojka za nic a 3,5 za 20 hodin práce je poměrně slušnej hodinovej příjem :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 18:37

S tím souhlasím, že je to i dost peněz za nic. Nemám nic proti lidem, kteří jsou v této situaci krátce a snaží se najít zaměstnání a něco jinýho jsou flákači.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 16.02.17 18:39
@Anonymní píše:
S tím souhlasím, že je to i dost peněz za nic. Nemám nic proti lidem, kteří jsou v této situaci krátce a snaží se najít zaměstnání a něco jinýho jsou flákači.

Jj, to souhlasím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 18:44

Zakladatelka - já jsem 2. měsíc na hmotný nouzi. Takže kdybych si nenašla zaměstnání a ani žádné neodmítla budu mít tedy 3 410. Já klidně na práce půjdu. Jiní lidi to mají za zaměstnání, tak proč bych měla já jen natahovat ruku.

Xiraxinek
Generální žvanilka 23008 příspěvků 16.02.17 19:55

Pokud se nemýlím, tak každý kdo je na HN déle než 6 měsíců automaticky klesne na 2200,– od srpna 2017 a pokud bude chtít mít více, tak musí jít pracovat, kdy mu bude přičtena částka za počet hodin. Nicméně myslím, že na původních 3410,– už to i tak nevyšlo. Ale to si nejsem úplně jistá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 20:08

Ale kam mají ty lidí jít pracovat, když v některých oblastech se práce neshání lehce. Chápu, když někdo odmítne at má 2 200 Kč, ale když někdo se opravdu snaží a nic nesežene, tak co má dělat… A druhá věc je kde Vás vezmu jen na 2 a půl dne?

Xiraxinek
Generální žvanilka 23008 příspěvků 16.02.17 20:15

Tak oni nabízí i veřejné práce apod jako „zaměstnání“ na přivýdělek k tomu minimu, což právě dost lidí tedy odmítne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 20:17

Já pokud mi něco nabídnou, tak neodmítnu

Xiraxinek
Generální žvanilka 23008 příspěvků 16.02.17 20:27

Tak to jsi menšina… Většina lidí odmítne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 20:55

To teda nevím proč. Je rozdíl 2 200 Kč mít a 3 400 Kč nebo 4 100 Kč. Já to beru tak, že 2,5 dne v měsíci není problém odpracovat. Nic není zadarmo. Pokud bude příležitost, tak proč nejít pracovat bud na prospěšný práce nebo normálně do práce.

ka2ka
Extra třída :D 12657 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 20:55

A v jakém oboru hledáš práci?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 20:57

Jakoukoliv. Nejraději bych administrativa, úklid, prodej oblečení. Vzhledem k tomu, že mám kardiostimulátor nemůžu dělat hodně fyzicky náročnou práci prý říkal lékař.

ka2ka
Extra třída :D 12657 příspěvků 1 inzerát 16.02.17 21:00

Administrativa ta se fakt hledá těžko, a v malých městech i to ostatní :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 21:04

Já jsem pracovala 8 let jako asistentka ředitele. Nehledám vyloženě administrativu, ale jakoukoliv práci. Nejbližšší větší město máme 70 km jednu cestu Prahu. Nevadí mi dojíždění, ale bych aspoň něco vydělala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama