Holení tam dole

Anonymní
15.1.20 19:19

Holení tam dole

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se mám oholit tam dole? vždy mně to potom hrozně svědí a udělá se mi vyrážka. Používám holítka a holící gel. Jak to děláte vy? hlavně abych potom neměla tu vyrážku

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5693
15.1.20 19:38

Jsou jen tři možnosti. Buď je holítko tupé, špatně očištěné a nebo máš citlivou pokožku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.20 19:42

Když jsem se začínala holit, též to bylo pro mě nepříjemné. Svědělo to a měla jsem vyrážku, protože pokožka na to byla zvyknutá a odkládala jsem nakonec to holení co nejdéle to bylo možné. No nakonec jsem zjistila, že po nějaké době pravidelného holení si pokožka zvykne a vyrážka zmizí. Takže pokud nemáš špatné holítko a nemáš až extrémně citlivou pokožku, možná ti stejně jako mě, bude si stačit na holení na novém místě zvyknout a přejde to po čase samo.

• Nahlásit
  • Citovat
501
15.1.20 19:43

Se zarůstajícími chloupky (svědění a pupínky) se dohromady nedá dělat celkem nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10715
15.1.20 19:48

Potřebuješ opravdu ostrá a kvalitní holítka, úzkostlivě čistá. Holit se až po koupeli a nebo dlouhé sprše, když jsou chloupky změklé. Pomůže před nanesením gelu na holení použít nějaký jemný peeling. Po holení použij nějaký hypoalergenní zklidňující krém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6432
15.1.20 20:32

Doporučuji pánské ziletky, dámské bývají nekvalitní a levné, bohužel. Jak tu padlo, pokud nezabere ani lepší žiletka, tak můžeš patřit do malé skupiny smolařu, co mají extra citlivou kůži

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
15.1.20 20:42

Mne pomáhá vydatně se po holení zasypat dětským pudrem. Vlezu si rovnou do postele, hodím nohy do žáby a dám toho hodně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 22:58

Holit novou, ostrou žiletkou s minimálně třemi břity (ideálně i s těmi proužky po stranách), vždy po směru růstu chloupků (nebo taky kolmo k nim, ale nikdy ne proti). Holit ideálně během koupele, když jsou chloupky měkké, po holení bezprostředně ošetřit něčím neparfémovaným, nezávadným (mně se výborně osvědčil kokosový olej - nanášet na vlhkou pokožku -, bambucké máslo nebo obyčejná vazelína z DM). Pořádně promazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69532
16.1.20 07:09
@Tableta píše:
Jsou jen tři možnosti. Buď je holítko tupé, špatně očištěné a nebo máš citlivou pokožku.

Nebo holi proti smeru rustu chloupku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
16.1.20 15:28
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se mám oholit tam dole? vždy mně to potom hrozně svědí a udělá se mi vyrážka. Používám holítka a holící gel. Jak to děláte vy? hlavně abych potom neměla tu vyrážku

To jsou zase rady. To at nemas podrazdenou pokozku tkvi v tom, ze se musis holit necim ostrym nebo pouze zastrihovat strojkem. Cestu si vyber sama. Na nejake tupe klacky typu jednorazova holitka nebo strojky s vymenymi hlavicemi zapomen. Ve vysledku drahe a ne moc ostre. Kup si klasicky bagr na pipinu bych volil asi ten s uzavrenou hlavou a ostry klasicky ziletky. Po kazdym oholeni ziletku zahodit a dat novou. Stoji to par korun. Kdyz je ziletka ostra staci jeden tah a neni nutne prejizdet x krat po jednom miste. Samozrejme ne na sucho ale s penou. To jakou penu zvolis je na tobe. Asi neco pro citlivou plet bych volil.

Proboha muzi a zeny zapomente uz jednou provzdy na jednorazova holitka a strojky s vymenymi hlavicemi. Je to drahe, neekologicke a jeste to poradne neholi. Pizlani akorat a same pupinky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16481
včera v 09:06
@Anonymní píše:

co používáš za holítka?
kup si pánské, používám už jedině Gillette fusion pro chlapy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
včera v 10:00

Taky se mi dělaj pupínky, zarůstaj mi chloupky. Už jsem se s tím smířila :lol: U mě je teda problém, že je mám hodně tvrdé a silné a ještě k tomu rostou rychle, např. podpaží a nohy musím holit každý den, pokud je chci mít hladké. To je ještě horší, v létě vždy první den můžu nosit kraťasy, další 2-3 dny než se pupínky zahojí jen maxisukně, vypadá to děsně. Časem uvažuji o laseru, alespoň ty nohy a podpaží, asi jediná pomoc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 18:24

Jedině profesionální depilace cukrovou pastou. Jednou za 14 dní. Dokonale hladká kůže bez vyrážek. A zarůstání jen minimální.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama