Holky - učitelky - kde jste se uplatnily?

859
14.3.16 17:27

Holky - učitelky - kde jste se uplatnily?

Ahoj holky,
mám vystudované učitelství pro ZŠ a SŠ a jelikož se mi nedaří v blízkosti cca 150 km uplatnit v oboru (ani třeba v družině či volnočasové sféře), začínám si zoufat.
Zajímalo by mne, jestli vy - co jste vystudovaly nějaký pedagogický obor - jste našly uplatnění v dané oblasti (popř. jak dlouho vám to trvalo). A také mě zajímá, jestli jsou tady některé, které se uplatnily nakonec úplně jinde.
Dívám se i po nabídkách z úplně jiných oblastí… Bez práce sice nejsem, ale nedělám na HPP a už cítím hroznou potřebu tento stav změnit.
Jelikož nalézám hodně nabídek v Čechách a sama jsem z Moravy, přemýšlela jsem i o tom, že bych se odstěhovala. Ale jelikož jsem časově flexibilní a nevadí mi dojíždět, pořád doufám, že se něco objeví…
Jak jste na tom vy? Děláte v oboru? Máte práci v místě bydliště?

Předem díky za příspěvky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1185
14.3.16 17:37

Ahoj, sama sice vzděláním učitelka nejsem, ale znám hromadu lidí, kteří nedávno skončili a za prací se stěhovali různě po republice. V místě bydliště seženeš, pokud jistě víš, že na nějaké škole půjde někdo do důchodu… Promiň, že jsem nepotěšila :nevim: co máš za obor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
14.3.16 17:38

@Tate ahoj,
tak já mám i sš pedagogickou i vš…
uplatnila jsem se relativně brzo, už v době studia na 4hod. týdně do družiny, potom mě přijali i když mužu mít pouze zkrácený uvazek… takže v pohodě… podle mě se najít dá i blíž než 150km od místa bydliště nebo v čechách.
já našla ve stejnym městě, nebylo to přes známost, prostě přes SSS brno stránky.
dala jsem si tam svou poptávku a ozývali se sami… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
14.3.16 17:45

@dalmati Jasně, já se nedívám jen v místě bydliště, zkoumám poměrně velkou oblast Moravy, dívám se na nabídky ve větších městěch (Brno, Olomouc, Zlín, Prostějov…) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
14.3.16 17:47

@EvuIa Ahoj, děkuji za pozitivní příspěvek :kytka:. Na SSS Brno se dívám pravidelně. Jen mě nikdy nenapadlo si tam vyloženě založit svou poptávku…

Samozřejmě je teď ideální doba rozeslat životopisy po školách, chystám se na to. Nicméně jelikož už nějaký ten měsíc hledám, tak jsem pořád doufala, že se nějaká příležitost naskytne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
14.3.16 17:48

@Tate v Brně pohodička, seženeš myslím si… podle toho co máš za obor… já mám obor na prd, takže mě družina vyhovuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
14.3.16 17:49

@Tate dej si tam žádost, vypln ji a pošli, taky jsem to udělala, budeš tam v té databázi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48751
14.3.16 17:51

Nejsem uc. Ale tak si rikam ty se jen divas na nabidky nebo aktivne posilas zivotopisy na skoly?
Ted do konce skolniho roku nevim, ale od prazdnin treba na novy skolni rok budou snad inzeraty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
14.3.16 17:52

@EvuIa Díky za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
14.3.16 17:53

@Kelsey Školy v nejbližším okolí jsem obepsala, na nabídky, které jsou dál, reaguji už konkrétně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5795
14.3.16 17:57

@Tate
A jaký obor máš vystudovaný?
Já mám vystudované učitelství pro střední školy, celkem dobrý obor na hledání místa (ČJ a ZSV), ale jsem už teda skoro 13 let po promoci. ;)
Po studiích jsem první rok taky nemohla nic najít v místě bydliště (Brno), nakonec jsem skončila v Holešově na ZŠ (máme tam příbuzné). Ale bylo to hodně náročné, byla jsem tam přes celý týden, domů jezdila jen na víkendy. A protože jsem už v té době byla vdaná a s manželem nám to nevyhovovalo, tak jsem intenzívně hledala dál v Brně. Naštěstí jsem brzy získala místo na soukromém gymnáziu v Brně (tam jsem učila dva roky). Pak jsem učila rok na Střední škole informatiky a spojů, zvlášť v učňovských třídách to byla občas síla, to už teda nikdy více. ;) Proto když se mi naskytla skvělá příležitost - státní gymnázium v Ivančicích, tak jsem neváhala ani vteřinu. Na gymnáziu jsem učila až do otěhotnění. Mám smlouvu na dobu neurčitou, takže mi drží místo i nadále. Teď už jsem osm let doma s dětmi, ale za dva roky se mám vracet, tak uvidím, jestli si mě tam nechají, nebo budu muset hledat něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.16 18:00

Tak třeba na naší školu chodí celoročně dvě až tři nabídky o práci týdne. V době po staynicich samozřejmě ještě více…tak si spočítejte, kolik je to ročně. A to jsme obyčejná základka v ne moc velkém městě. Jo a ještě jak ubylo děti, propustili během pár let 12 učitelů, ne všichni našli uplatněni. Už řadu let nepribirame, jsme tato když jde někdo jednou za pár let do důchodu, že se nemusí propouštět. Do učitelského sboru určitě tak aspoň pět let ještě přijímat nebudeme, pokud někdo neskončí sám, máme všechny ženské už po mateřských…

• Nahlásit
  • Citovat
5795
14.3.16 18:00

Ještě jsem chtěla napsat, že jsem byla hodně aktivní, psala jsem e-maily s poptávkou po místu na všechny střední školy v Brně, některé (především) gymnázia) jsem si i osobně obcházela a nechávala tam svůj životopis, aby věděli, že mám zájem. Díky tomuto jsem našla místo jak na tom soukromém gymnáziu, tak i na státním. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794
14.3.16 18:07

Holky, mohla byste některá napsat jak tu nabídku mimo poptávku formulovat? Mám jednoobor ( filda plus ped. minimum), brala bych i zástup, dobu určitou..ale nevím jak napsat, nabídnout se, když vyloženě nikoho nehledají. Prostě nevím jak to podat, většinou reaguju na nabídky. Nechci aby to znělo trapně, není mi příjemné se " vnucovat ", ale náhoda je blbec, co kdyby náhodou místo bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
14.3.16 18:09

@katsha Jéé, to máme stejnou aprobaci :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu