Hradec Králové - byty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 06:21
Hradec Králové - byty

Ahoj, celou noc přemýšlíme. Máme v HK být. Konkrétně Slezské Předměstí, severní ulice. Nebydlime tam někdo, náhodou? Je to předělaná 2+1 na 3+kk

Byt je teda přesně partnera. Vyrostl v něm, částečně, vzal si půjčku, předělal a ač tam nebydlel kvůli práci, bydlela tam jeho maminka… Byt se teď prodává, už se mohl prodat. Peníze zájemce má líbí se mi, čekalo se jen na odeslání peněz.

Ale… Ne problém nebo spíš pru… Partnera mamka od zacatku tvrdila, že byt má 70 +m. Asi nemá. Bydlíme daleko, hodne daleko, neměli možnost to změřit. Makléři a zájemci v bytě byli a nikdo na nic neupozornil. Cena za 3+kk 72 metrů byla odhadnuta na 3 miliony, dali jsme cenu 2.8 mil. Máme vážného zájemce. Podepsala se smlouva a ejhle odhad řekl nebo opsal někde že byt má kolem 50 m… Nechápeme. Zájemce říká, že jeho původní byt je menší a tenhle se mi zdá větší. Zároveň pokud by metry neodpovídaly tak cena musí jít dolů.

Byty okolo nevíme jaké jsou ale pohybují se 50-68 m. Tak že pochybujeme k 70 m. Počítali jsme z paměti, podle fotek a asi to bude méně metur.

Ale kolik dát cenu? Na bytě je hypotéka 900 tisíc jeste, ktera se tím zsllstijt musí, byt po kompletní rekonstrukci… Prostě všechno. Zůstane vestavěná linka se spotřebiči, vybavení ložnice, dětský pokoj, skříně… v koupelně je vana i box. Dál je součástí balkon a sklep.

Fakt nevíme jsme z toho v háji. 900 se počítalo dát na hypo, 1.4 mil švagrovi který potřebuje být a kvůli kterému se prodává a zbytek 500 tisíc by byl náš. Jako kompenzace že se vzdáváme bytu. :roll: nespali jsme celou noc, omlouvám se za text…

Dnes čekáme na nový odhad pomocí měření.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 13.03.18 06:42

Proč si to po sobě neprectes, než to vložis?
Hrozná slátanina…
Ale k dotazu - na kupní smlouvě, co má k bytu musí být přeci m2 napsaný? Nebo taky nevedel, co kupuje??
Ja to na smlouvě mám - 76m2.
Realitka inzerovala 62…

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:00

Do smlouvy se dalo to co tvrdila mamka, 76 m se vším, sklep i balkon. Nikdo to neměřil. Ani makléř, ani on, ani my když jsme tma jednou byli.
Až teď odhad byl nějakých 50+m. Jak na odhadu pro rekonstrukci tak při odhadu teď pro zájemce, stejný, otázka je zda to jen neopsal a nebo zda byt má tolik m doopravdy.

:roll: zájemce by na to ani nepřišel je unesený z bytu, nebýt odhadu a metráže.

Sorry ale asi by se ti taky nepsalo dobře nespat celou noc

arinecka
Kelišová 5611 příspěvků 13.03.18 07:32

@Danielss No a kupující si na byt bere hypotéku? Pokud ano tak se stejně musí udělat odhad :think:

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:39

Ano, bere. Proto se dělal odhad. A odhad, nevíme zda byl od stolu nebo reálný, se orovedl.

Ale říkám my jsme vázání hypotékou co tam je, částkou, která se bratrovi musí dát s tím, že i my z bytu musíme něco dostat jako kompenzaci. Jinak by byl celý náš a jako doposud bysme ho pronajímali, protože mamka už ho nezvládá finančně ani úklidem, je na ní velký. A někdy prodali. Proto 2.8 mil bylo pro nás akceptovatelných a byli jsme za ně rádi.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:39

Kupujícímu vadí metry a chce slevu.

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.03.18 07:45

Zajděte si na hradecký katastr nemovitostí, případně tam pošlete někoho ze známých, a nechte si vytisknout tzv. prohlášení vlastníka, vztahující se k vašemu bytu. Tam je přesná výměra uvedena a ta je závazná.

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:50
@renata123 píše:
Zajděte si na hradecký katastr nemovitostí, případně tam pošlete někoho ze známých, a nechte si vytisknout tzv. prohlášení vlastníka, vztahující se k vašemu bytu. Tam je přesná výměra uvedena a ta je závazná.

Online jsme si vytiskli list vlastnitctvi a tam je právě odhad kvůli naší rekonstrukci na byte. Tehdy. Právě těch 58m2 stejně jako bylo tě sv odhadu zájemce… Nemáme koho poslat na katastr, mamka je po noční :roll:

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.03.18 07:50

Ještě k té ceně - pokud bude reálná výměra bytu např. o 10 % menší, než jste si mysleli, neznamená to, že by i cena měla být o 10 % nižší. V bytě máte dle popisu hodně vybavení (kuchyňská linka, koupelna) apod., které je drahou položkou bytu, a tím pádem tvoří podstatnou část ceny bytu.

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.03.18 07:51
@Danielss píše:
Online jsme si vytiskli list vlastnitctvi a tam je právě odhad kvůli naší rekonstrukci na byte. Tehdy. Právě těch 58m2 stejně jako bylo tě sv odhadu zájemce

Nerozumím, můžeš napsat jinak?

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:52

@renata123

Rozumím. Děkuji. Zájemce však trvá na slevě vzhledem k metrum. Jeho být do prodal měl 63 m a ač se mu nás zdda větší chce slevu… On nemá navíc mám jít. Během měsíce dva by se měl stěhovat do našeho :roll:

Danielss
Stálice 76 příspěvků 13.03.18 07:54

@renata123

Na listu vlastnictví je od banky, když jsme řešili rekonstrukce, odhad v metrech 58 m. Ten samy odhad ma teď zájemce. Nevíme zda to odhadce opsal nebo změřil. A zda vůbec metry sedí.

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.03.18 07:58

Na výměru uvedenou v odhadu zájemce bych nespoléhala, může se vám to snažit namluvit naschvál, aby získal slevu. Výměra, uvedená pro účely úvěru na rekonstrukci, taky nemusí být správná. Jediná správná výměra je ta z katastru, pošlete tam pak maminku.

renata123
Kecalka 109 příspěvků 13.03.18 07:59

A i kdyby to nakonec bylo těch 58 m2, stále můžete trvat na původní ceně. To, že zájemce s bytem počítal nebo že nemá kam jít, není váš problém.

mooch
Extra třída :D 13817 příspěvků 13.03.18 07:59

Do odhadu se sklepy a balkony počítají jen 50%. A pokud je balkon výrazně větší, započítává se tuším maximálně 12m2. Takže pokud je velký balkon/terasa a velké sklepy, je možné, že v odhadu vypadá byt menší. Pro KB se dokonce uvádí výměra bez sklepů a balkonů (ty jsou uvedené zvlášť). Chtělo by to vidět odhad nebo aspoň vědět, pro jakou je banku. Jinak celková výměra btu se dá zjistit z prohlášení vlastníka/smlouvy o výstavbě - ale i tam se může lišit, záleží, jestli balkony a sklepy jsou součástí jednotky nebo společných prostor nebo saostatná jednotka (u sklepů). Je to složitější. Ale i když jsou součástí společných prostor (a je k nim právo užívání), tak se do odhadu započítávají (výše zmíněnou redukovanou plochou).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >