HSG - průchodnost vejcovodu - výsledky

19.12.13 14:00

HSG - pruchodnost vejcovodu vysledky

Ahoj. Mam dotaz. Byla jsem na vysetreni pruchodnosti vejcovodu rentgenem (HSG). Z vysledku jsem zmatena, jelikoz pry u jednoho vejcovodu ta tekutina sla dovnitr, ale nevysla ven a u druheho nesla vubec dovnitr. Ten, kdo to analyzoval napsal do zpravy, ze je to obtizne interpretovat, ze se to vysetreni asi bude muset znova provest. Tak jsem se chtela zeptat, eventuelne jestli tu je i naky odbornik, nebo kdo ma zkusenosti s timto vysetrenim, co to tedy znamena, jestli je to jiste, ze mam ty vejcovody nepruchozi. Jsem z toho dost spatna, Je mi 37 a nemam jeste deti. Myslite, ze to spise vypada, ze mam nepruchodne vejcovody nebo je mozne ze to vysetreni se neudelalo spravne? Predem diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.12.13 14:11

Ahoj, jsem gynekoložka a toto vyšetření není moc přesné. Často se stane, že sonda není do dělohy dobře zavedená a kontrastní látka přeteče do pochvy místo toho, aby se pod tlakem protlačila do vejcovodů a pak je toto vyšetření nehodnotitelné. Může to znamenat ale i to, že vejcovody jsou neprůchozí. Přesnější vyšetření je chromopertubace při laparoskopii, kde se v celkové narkoze pod kontrolou kamery, která je zavedena v pupíku do břicha sleduje zda prochází kontrastní látka do vejcovodů a dále do dutiny břišní (jak by měla) - sonda je zavedena stejně jako u HSG, ale v případě nejasností se může poupravit, změnit průměr, podat další kontrast,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.13 14:22

@arcanobacterium Diky moc za prispevek. Takze nadeje tu je? Ja ziju v zahranici, ten kdo to analyzoval napsal : " difficult to interpret" a navrhl pripadne zopakovat. Vysetreni se mi zdalo, ze to nebylo jednoduche, ze trochu meli problem najit muj delozni cipek. Sice potom mi ta doktorka rekla, ze jako ta procedura probehla. Tak nevim. Bylo to taky dost bolestive na par minut, ale ne zas uplne nejvic. Po tom jsem nemela zadne bolesti ani krvaceni.

Jedeme zitra na dovolenou s manzelem, Takze tato zprava mi to dost pokazila :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
19.12.13 14:26

Ahoj, nejsem odborník, jen chci dodat podporu a naději - mně při tomto vyšetření bylo sděleno, že mám oba neprůchozí a cyklus na to jsem přirozeně otěhotněla. Bohužel to těhotenství skončilo zamlklým potratem, ale od začátku dalšího snažení se povedlo znovu za čtyři měsíce. Teď už mám půlročního chlapečka :srdce: Tak držím palce, ať se miminka brzy dočkáš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.13 14:28

@Nova snazilka někdy se stane, že i přez neinterpretovatelné (uf) vyšetření (t. j. kdyby sonda byla ne zcela ideálně zavedená) se vejcovody „profouknou“ = rozšíří, lépe zprůchodní a zadaří se hned po HSG. Já bych u tebe už další případné HSG nedělala. Vzhledem k věku bych přistoupila na tu chromopertubaci, nebo rovnou do IVF centra - to zase nevím detailně jak dlouho se snažíte, co už máte s partnerem za sebou (myslím vyšetření). Dovolenou si užijte a držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.13 14:29

@bisonka Moc dekuji za podporu a nadeji :hug: :andel: Ted to potrebuji. At se ti dari i tve rodine. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.13 14:32

@arcanobacterium Manzel ma spermiogram normalni a vporadku (43 let). Ultrazvuk jsem mela vporadku, ovuluji, progesteron 20, hormonalni porfil vporadku, dneska jsem videla nake vysledky, akorat Prolactin jsem mela hodnotu 106. Nevim, co to znamena. Menstruace pravidelna. Snazime se 10 mesicu,

Moc diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
20.12.13 12:43

Ahoj, jmenuji se Alena, jsem nová, jsem z toho jelen - před rokem a půl mi při laparu a hysteru zjistili neprůchodné vejcovody, nic neobvyklého, následovalo IUI, IVF, pak domluva, že pokud se IVF nepovede nechám si vejcovody odstranit, prý prokazatelně produkují látku, která zabije embryo, IVF se nepovedlo, takže toto pondělí jsem byla zase ve špitále na odstranění vejcovodů, probrala jsem se s drénem, ale bolesti minimální, tak si říkám : to ani moc nebolí, na to že mi něco brali z břicha…no došel doktor a říká : p. Aleno vejcovody jsme vám nechaly, máte je zdravé, průchodné, krásně vinuté, hladké…cože??? tak teď už vůbec nevím komu mám věřit…je to sice fajn, že jsem v pořádku, ale na druhou stranu - někde asi chyba bude tak či tak, no za ten rok a půl jsem to mohla řešit jinak a hledat problém…ach jooo…poradíte někdo? pochybuju, že se zcela neprůchodné vejcovody zprůchodní…nemožné…mám sice zdravku, ale gynda nebyl můj obor :D děkuji holky :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
23.12.13 20:05

Ahoj me delali hlsk pred umelym oplodnenim rekli mi ze mam zrejme oba dva nepruchodne vejcovody ivf zastaveno nebylo co k odebrani folikuly byly3vlevo co nedorostli kvuli tomu jednomu napravo pravy vajecnik mam ulozeny vis nez ma byt v kvetnu zjisteny dve na testu prirozene sp potrat hned na zacatku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat