Hubnutí a kojení

Anonymní
13.8.21 15:23

Hubnutí a kojení

Ahoj, pardon, že řeším možná blbosti, ale já už jsem nešťastná z kojení. Dceři je rok a já pořád jen kojím. Sem tam něco ožužlá, sní max jogurt nebo přesnidavku. Jinak ani ň. Já jsem nešťastná ze svoji postavy a mimo to je to nespavec a visí mi neustále na prsu. Já jsem věčně unavená a přes den to pak dodáním sladkým. Když se povede lepší noc, mám chuť se do toho zase opřít a stravuju se normálně. Tak by mě zajímalo, jestli se do toho opřít, s tím že jsem čuňátko bez vůle nebo počkat, až se ustálí spaní a kojení. Povedlo se někomu zhubnout? Jsem v tomhle těle nešťastná, za normálních okolností i ráda cvičím, ale mám chuť se na vše vybodnout nebo občas dát sebe na první místo a přestat kojit a ať si jí, co chce. Jenže kdyby došlo na věc, tak na to nemám ani srdce ani nervy. Mám k tomu starší dceru, kterou kvůli malé trochu zanedbávám taky. Jinak se mnou taky ráda cvičí a jezdí na kole a já na to nemám sílu. Je mi to líto. Na jednu stranu pro mě nejhezčí miminkovske období, a tohle mi to strašně kazí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10803
13.8.21 15:33

Unavená jsi protože jíš sladkosti a pak nemáš energii. Nekupuj je. Starší dcera ji co? Dej si vždycky jídlo s ní, snídaně, svacina, oběd atd. Roční dítě vydrží chvíli samo aby jsi si něco nachystala a snědla to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 15:42

@JancaS84 já jsem ale spíše unavená z toho nevyspání. Opravdu to cítím, že když se mi podaří jakž takž vyspat, tak jsem přes den energičtější, odhodlaná a to sladké nejím. Ale pak přijde blbá noc a těch je výrazně více a já se na vše vykašlu. A to se nesnažím hubnout nijak drasticky. Jím taknějak normálně, žádné omezování, jím pečivo, bílkoviny, zeleninu…

• Citovat
  • Nahlásit
3675
13.8.21 15:47

Nezlob se, ale mam takovy pocit, ze vsechno, co bychom ti tady napsaly, by bylo uplne zbytecne. Ty sama uz v tom uvodnim prispevku tam mas tolik sebeobhajovani a vysvetlovacek, ze jakykoliv jiny pristup, nez ten tvuj je nepruchodny :nevim:

A jinak -jo, jde to. Rocni dite uz muzes odstavit uplne v pohode, vypada to, ze vam vsem to vic bere, nez miminu dava. Ano, rocni dite uz je schopne snist i jine veci nez je materske mleko a cim driv ho to zacnes DUSLEDNE ucit, tim driv se dostanete do jakestakes pohody.

Ano, pri nevyspani se vylucuji stresove hormony, ktere nuti telo bažit po sladkem, nacez sladke nahrazuje vyzivnou stravu, ktera pomaha k optimalnimu vykonu. Samozrejme, ze kdyz jen lezis, kojis a proslazujes se, to posledni, co se ti bude chtit, je vyrazit s detma ven, tim padem tu energii, kyslik, vzduch nenacerpas, tim padem se ani nebicnes, abys neco uklohnila a pred spanim vytahla karimatku a zaposilovala. Jsi v bludnem kruhu.

Co s tim TY budes delat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
13.8.21 15:54

Roční klidně odstav, ale kojení není výmluva k blbemu jídelníčku. I nevyspala budeš mít víc energie, když do sebe dostaneš dost výživných věcí místo cukru. A jinak ano, i během kojení sem jedla zdravě a cvičila (hned po šestinedělí), ono to člověku dodá víc energie, než sebelitovani a cpani se cokoladou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
13.8.21 15:55

Pockej, az dcera zacne poradne spat. Do te doby nema cenu to resit. Ze mas chut na sladke je normalni reakce na stres. A stresove hormony jsou i duvod, proc nehubnes. Kazdy jsme jiny: ne u kazdeho reaguje telo na nevyspani takovyhle zpusobem. U tebe (a nejsi sama) to tak bohuzel je. Az dcera bude spat, je velka pravdepodobnost, ze kila pujdou do urcite miry dolu samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 15:57

@FlorenceF Jenkins ale s dětma já přece ven chodím. Párkrát jsem vyběhla nebo si zacvičila, ale potom mě to oddělalo ma celý den.
Já se nesnažím obhajovat já se spíše ptala, jestli myslíte, že se obhajuji právem a na nějaké hubnutí se zatím vyprdnout dokud se neupraví spaní a kojení nebo je to o vůli, ač je to těžší…

• Citovat
  • Nahlásit
14689
13.8.21 16:23
@Anonymní píše:
@JancaS84 já jsem ale spíše unavená z toho nevyspání. Opravdu to cítím, že když se mi podaří jakž takž vyspat, tak jsem přes den energičtější, odhodlaná a to sladké nejím. Ale pak přijde blbá noc a těch je výrazně více a já se na vše vykašlu. A to se nesnažím hubnout nijak drasticky. Jím taknějak normálně, žádné omezování, jím pečivo, bílkoviny, zeleninu…

No, prvorade dceru nauc odpojit od prsa, at se naji a usne a nedela z tebe dudlik.
Pak se vyspis a i to kojeni bude na pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
13.8.21 16:29
@Anonymní píše:
@FlorenceF Jenkins ale s dětma já přece ven chodím. Párkrát jsem vyběhla nebo si zacvičila, ale potom mě to oddělalo ma celý den.
Já se nesnažím obhajovat já se spíše ptala, jestli myslíte, že se obhajuji právem a na nějaké hubnutí se zatím vyprdnout dokud se neupraví spaní a kojení nebo je to o vůli, ač je to těžší…

Hele, nejake podstatne hubnuti je kura dopr.dele težké. A vlitnout na to, aby to melo vysledek, je VZDYCKY šílené. Rekla bych, ze se cloveku neco musi precvaknout v hlave, aby vydrzel v podstate konstantni sebebicovani a omezovani. Ted nemyslim jenom omezeni sladkosti, ale v podstate stala sebekontrola, potrebujes si vyorganizovat cas na sebe, premyslet dopredu, vedet, co chces a proc to delas. Au au hladík a bolest vseho prijde v podstate okamzite, za cca tyden, co clovek v euforii projede prvni vlnu.

Byt tebou, tak začnu už ted chystat kampaň. Rozmyslis si, jestli jsi schopna nahospodarit cca 4× tydne hodinu intenzivniho pohybu navic, jak budes resit stravu, vareni, ODPOCINEK (bylo by fajn pozadat o pomoc rodinu, aby ses treba 2× tydne dosyta vyspala), proste zanechat přískokovych pokusu, ktere nikam nevedou :think:

A pak si rict, ze treba v den osmnactimesičnin mladsi na TO vlitnes. Je skoda travit zivot v depresi a zit v tele, ktere nenavidis :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
13.8.21 16:47

Já se začala hejbat a rozumně jíst hned, jak jsem toho po porodu byla fyzicky schopná, tady to odkládání „až bude miminko větší, až budu mít hlídání, až dokojím“ je úplně k ničemu. Akorát si prodlužuješ dobu kdy máš úplně špatné návyky a tím si je víc a víc fixuješ. Sladký jsou jen rychlý cukry, normální vyvážená strava ti dá energie ve finále víc. A roční dítě je dost staré na elementární stravovací režim, tj. nakojit a zdarec, ne že se bude přicucávat co pět minut po troškách a dělat si z tebe dudlíká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
13.8.21 17:04

To si počkám, co ostatní poradí. Mám to stejně, synovi je 10 měsíců, nejradši spí na kojicím polštáři u prsa, já jsem totálně nevyspalá a láduju se čokoládou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.8.21 20:33

Uaa

Já tu nic nekomentuju a dostanu se na tento prapodivny web znovu a znovu a chca nechca, jen když hledam nějaké konkrétní informace..nicméně toto neodolam a okomentuju. Paní je nešťastná a potřebuje pochopení, nacez si do ni x zneurotizovanych dokonalých ladies začne projektovat svoje mentální exkrementy. Milá tazatelko, vypni emimino, kašli na to upadnout z těch blábolů do ještě horší deprese, kojení nekojeni, dej si dnes večer pořádnou dvojku ne-li trojku dobryho vina, popremyslej..a ono se to vycabri. A už nikdy si nevylivej srdce temhle neurotickam, natož je brát vážně…Určitě mas dobrou kamarádku, nebo zkratka někoho, s kým se to dá rozumne probrat! lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
13.8.21 20:46

Ahoj po sestimedeli mi zustalo 12 kilo a uz se to nehlo. Syna kojim jeste ted (15mesicu), zhruba na jeho 8 mesicich me prestalo bavit se na sebe koukat v zrcadle. Tak jsem si stahla appku na mereni kcal a na netu u Michala Thota v kalkulacce spocitala idealni prijem a zacala zapisovat.Vzdy zapisuju tak 2-3 tydny a pak si dam 2-3 tydny pohov a stravuji se intuitivne a pak zas zapisuji. Je to sice pomalejsi system, ale psychicky mne to udrzuje v dobre nalade. Sladkemu jsem odvykla celkem rychle(asi do tydne). Ale kdyz mam chut tak si ho dam a nejak to do denniho prijmu zakomponuji. Kdyz jsem zhubla 8 kilo, zacala jsem chodit 3× tydne behat. Uz mam dole 16 kilo. Ted jsem to 2 mesice neresila a jen udrzovala, ale chci se do toho jeste pustit.
Na kojeni hubnuti vubec nemelo vliv. Dokonce jsem mela pocit, ze ho mam vic, nebot jsem diky zapisovani zjistila, ze dlouhodobe jim malo bilkovin. Kdyz si to budes poctive zapisovat a nebudes hladovet, tak budes mit energie hodne. Syn je taky nespavec a citim se fakt dobre. Urcite necekej a pust se do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3675
13.8.21 20:57
@Oukydouk píše:
Já tu nic nekomentuju a dostanu se na tento prapodivny web znovu a znovu a chca nechca, jen když hledam nějaké konkrétní informace..nicméně toto neodolam a okomentuju. Paní je nešťastná a potřebuje pochopení, nacez si do ni x zneurotizovanych dokonalých ladies začne projektovat svoje mentální exkrementy. Milá tazatelko, vypni emimino, kašli na to upadnout z těch blábolů do ještě horší deprese, kojení nekojeni, dej si dnes večer pořádnou dvojku ne-li trojku dobryho vina, popremyslej..a ono se to vycabri. A už nikdy si nevylivej srdce temhle neurotickam, natož je brát vážně…Určitě mas dobrou kamarádku, nebo zkratka někoho, s kým se to dá rozumne probrat! lol: :lol: :lol:

Juuu, konečne to tady nekdo rozumny rozseknul :palec: co se tyce neurotismu, tak jsem zhubla po porodu v dobe plneho kojeni 12 kilo, takze vim, co je s tim za praci a odrikani, ne, neslo to samo, vubec :lol: ale jinak jo, trojka vina s kamoskou a bude to vsechno jedno :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
13.8.21 21:00

Když je člověk nevyspaný, tak preferuje jiné typy potravin, hlavně víc sladkého. Jsou na to i studie. S čím přesně to souvisí, to už si nepamatuju, tuším hormony. Četla jsem to v knížce Proč spíme. Mimochodem, tam se dočteš o nevyspání ještě další zajímavé věci, např. zhoršená paměť, emocionální nerovnováha apod.
Co poradit nevím, kojila bych dál, nakupovala s rozmyslem, aby doma nic sladkého nebylo, a snažila se zařadit sport, třeba běh s kočárkem aspoň kousek na procházce. Ale hlavně je to dočasné, jak se časem dospíš, určitě to pak půjde mnohem snáz. Sama píšeš, že máš chuť se do toho pak opřít a ráda cvičíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat