Hubnutí, fitko, diety - jak cvičit ve fitku a jak často?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deniskaaaaa
Povídálka 47 příspěvků 10.01.19 07:50
Hubnutí, fitko, diety

Zdravím holky, rozhodla jsem se se sebou začít konečně něco dělat, protože za poslední rok jsem na váza přibrala 10kg. Chci začít chodit do fitka a možná (ale nerada) upravit stravu. Je tu nějaká maminka, která by mi poradila, jak efektivně ve fitku cvičit, které stroje používát a ideálně jak často na sobě makat? A v krajním případě i třeba dieta (ale tvrdím, že se nechci v jídle omezovat, že se radši budu potit ve fitku :roll: )
Předem díky :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
geileenka
Extra třída :D 11782 příspěvků 10.01.19 08:26

@Deniskaaaaa Ahoj, já na sobě makám od listopadu. Taky jsem za krátkou dobu dost přibrala, už jsem se nelíbila sama sobě a tak jsem si řekla stop. Já jsem na to ale šla přes tu zdravou stravu. Zaplatila jsem si výživového poradce, nechala si poradit ohledně jídelníčku a teď tam chodím na kontroly a převážení. Jídlo doplňuji cvičením, ale nechodím do fitka, cvičím si sama doma podle videí, hlavně kardio cvičení a posilování a musím říct, že to docela funguje. Už pomalu zase začínám být se sebou spokojená a kila jdou dolů. Ale ještě trochu to chce. Nicméně dle mého samotné cvičení bez jídla nestačí. A rozhodně nedržím dietu, jím naopak mnohem více, než jsem jedla kdy předtím.

Efkaaa
Kecalka 270 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 08:45

@Deniskaaaaa špatné jídlo nevycvičíš… Musí se to vzít od stravy a cvičením to tak jako lehce doplnit a zkorigovat… Říká se, že 80% v hubnutí zařídí strava.

Já si taky myslela, že začnu sportovat a zhubnu bez ohledu na jídelní prohřešky. A ono ne, zpevnila jsem se, celulitida se drobet zlepšila, ale to je tak všechno.
V překladu - moje velká zadnice se po pravidelném cvičení zpevnila a zvedla, ale nezmenšila… :mrgreen:

Přeju pevnou vůli :palec:

kam2
Závislačka 3493 příspěvků 10.01.19 08:48

Jídlo děla asi cca 70% úspěchu. Takže můžeš jíst stejně a chodit cvičit ale nikam se neposuneš.

Jak cvičit na strojích rozhodně nejde popsat přes internet. Najmi si ve fitku trenéra/ku pokud jsi tam nikdy nebyla a nemáš o tom páru. Jsou důležitá pravidla včetně dechového cvičení, který ti mile rádi ukáží.

Pokud tam teda nechceš jít jen na orbitrek. K tomu samozřejmě nic nepotřebuješ.

Deniskaaaaa
Povídálka 47 příspěvků 10.01.19 08:57

Sakra, toho jsem sa bála :mrgreen: . No, můj největší problém je, že jediná pravidelná strava je ve všední den snídaně, většinou ani neobědvám a večer se jen něčím zaplácnu :think:. Přepokládám, že asi úplně vyřadit pečivo a takový ty hutny jídla, jako jsou knedlíky a tak..? :nevim: Jím teda jen celozrné pečivo..

Deniskaaaaa
Povídálka 47 příspěvků 10.01.19 08:59

@geileenka No, já doma cvičila asi týden s jednou aplikací, ale sama na to nemám vůli. S kamarádkou jsme se rozhodly jít už příští týden v úterý poprvé do fitka, půjde to líp, když budu chodit s někým :lol: Ale ta strava mě teda štve.. Byla jsem zvyklá se v jídle neomezovat a nikdy jsem nepřibrala ani gram..

geileenka
Extra třída :D 11782 příspěvků 10.01.19 09:27

@Deniskaaaaa Tak to jsi na tom stejně jako já. Na střední jsem měla 50 kg na 177 cm. Byla jsem nudle, která se mohla cpát od rána do večera a váha se nehnula. Ale pak přišly děti, přehoupla se třicítka, sedavý způsob života, špatné stravování, kdy jsem se odbývala a kila letěla nahoru.
Taky jsem nesnídala, protože nebyl čas, pak jsem se něčím zaplácla, oběd jsem pro sebe nevařila, protože tu nikdo jiný nebyl, tak proč se namáhat, pak přišel hlad a vyřešila to nějaká sušenka na chvilku, potom velké rodinné večeře a večer u televize ještě nějaké to mlsání. Všechno špatně a cesta do pekel.
Pečivo vyřadit nemusíš, jen si stačí vybrat. Já jsem vyřadila bílou mouku, jím ale žitný chléb, celozrné je také v pohodě. A je potřeba k tomu zvolit správnou přílohu, jíst hodně zeleniny, neodbývat jídla, jíst pravidelně. Knedlíky samozřejmě vyřadit (ale taky jsem si už dala, ale stačí jeden). Ono to není o tom vyloženě si něco zakázat, ale jíst s rozumem, zdravé potraviny, pravidelně - ono pak přejde chuť i na nějaké to mlsání. Myslela jsem, že to bude těžké, ale po dvou měsících je to vážně v klidu. Už vydržím i večer u televize bez mlsání, protože jsem zasycená z večeře a prostě není chuť.

omites
Extra třída :D 12795 příspěvků 10.01.19 09:39
@Deniskaaaaa píše:
Sakra, toho jsem sa bála :mrgreen: . No, můj největší problém je, že jediná pravidelná strava je ve všední den snídaně, většinou ani neobědvám a večer se jen něčím zaplácnu :think:. Přepokládám, že asi úplně vyřadit pečivo a takový ty hutny jídla, jako jsou knedlíky a tak..? :nevim: Jím teda jen celozrné pečivo..

sice se upouští od toho, že bychom měli všichni jíst 5 - 6× denně. Některým lidem vyhovuje třeba jen 3× denně. V případě přerušovaného půstu jen 2× denně.
Nicméně ve všech případech se počítá s tím, že do sebe dostaneš pro tebe optimální energetický příjem. Nejlépe tedy v racionální stravě.
Podle toho, co píšeš, jíš pod bazál, tělo nemá živiny a ukládá.

Deniskaaaaa
Povídálka 47 příspěvků 10.01.19 09:54

@geileenka No, problém je v tom, že zeleninu nejím skoro vůbec. Protože mi ani nechutná. Jím maximálně rajčata a kukuřici. :? .
@omites Ráda bych to změnila, ale asi ani nevím, kde začít :mrgreen:

geileenka
Extra třída :D 11782 příspěvků 10.01.19 09:55

@Deniskaaaaa Tak ono je to o tom, jestli člověk chce nebo nechce pro sebe něco udělat. Všechno je to o zvyku, když se změní způsob stravování, změní se i chutě.

geileenka
Extra třída :D 11782 příspěvků 10.01.19 09:58

@Deniskaaaaa Ono samozřejmě víš, že se stravuješ špatně, asi i víš, jak by to správně mělo být, ale logicky je jednodušší neřešit to. Chápu tě, taky jsem to tak měla. Musí se to přepnout v hlavě, zamyslet se nad tím a pak si říct, jestli mi to zdraví za to stojí. Zelenina je i chutná. Nikdo tě nenutí chroupat brokolici, když ti nechutná. Ale třeba ředkvičky na chleba se žervé, kuře pečené na zelenině… neříkej mi, že to ti nechutná.

Saba77
Nováček 6 příspěvků 10.01.19 10:09

Je to jen o stravě a pohybu, vážně

Deniskaaaaa
Povídálka 47 příspěvků 10.01.19 10:35

Takže myslíte, že ačkoliv nejím moc, tak že pohybem a fitkem kila (cm) dolů nepůjdou?

geileenka
Extra třída :D 11782 příspěvků 10.01.19 10:56

@Deniskaaaaa Ne ačkoliv, ale právě proto.
Chce si to zjistit svůj bazální metabolismus. Dá se to alespoň orientačně změřit na internetu, zadáš si údaje do kalkulačky a orientační hodnota ti vyjde. To je příjem, pod který nesmíš jít. Je to v podstatě energie, kterou tělo za den spotřebuje, když budeš jenom ležet a dýchat, prostě na život. Pokud přijmeš méně, tak tělo myslí, že hladoví a bude si ukládat na nouzi. Zkus si jeden den alespoň orientačně spočítat, kolik přijmeš ve svém běžném jídle a uvidíš. Pokud budeš pod touto hodnotou, tak můžeš cvičit, jak chceš, ale tuky tělo pálit nebude. Ano, vyrostou ti třeba svaly (pokud bude z čeho - bílkoviny ve stravě), ale pod nánosem tuků. Nemluvě o tom, že na to cvičení ani nebudeš mít energii.
Chce to začít přemýšlet komplexně. Změnit stravování, zamyslet se nad tím, co jím a potom k tomu přidat cvičení. Ono pro začátek stačí i chůze, prostě pohyb. Ale strava je opravdu základ.

Lenka_Hal
Kelišová 6197 příspěvků 10.01.19 11:24

Tak musis jist spravne, ne malo a ne prilis, ale hlavne spravne. Ja vim, ze je idealni pozmenit i jidelnicek. I kdyz ja treba hubnu sportem. A vzdycky to tak bylo, ze moje telo na sport reagovalo rychle. Ale ja sportuju od malicka, a zkusenosti ostatnich opravdu byvaji spis takove, ze budes muset hlavne prekopat tu stravu a cvicenim to dovrsit. Ideal je mix ruznych sportu, dat tam urcite i tu posilovnu (vahy…a nechat si tam poradit, vse ukazat, vysvetlit), nejaky ten intenzivnejsi pohyb i neco na tu vytrvalost. A postupne! Jestli nejsi zvykla, bude to chtit mozna cas.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >