Hubnuti, motivace, hlad

Anonymní
27.9.21 12:47

Hubnuti, motivace,hlad

Ahoj holky,

resim hubnuti a budu rada za jakekoliv rady, motivaci a napady :)
Je mi 34, merim 168 a mam asi 95kg. Stitnou zlazu mam pomalou skoro nefunkcni ale lecim se asi od 13 let a leky beru pravidelne. Doktor mi rikal, ze pokud je lecena tak muzu mit treba par kg navic ale urcite to nemuze za nejakych 25kg navic s cimz souhlasim.

Vzdy jsem byla oplacanejsi, ale kdyz jsem mela cca 68-72kg citila jsem se dobre a byla jsem spokojena…vizuelne i vnitrne.

Pak jsem nabrala na 106kg ale asi jsem si to nikdy nechtela uplne pripustit. Mozna tim, ze jsem o chlapi nemela nouzi a vzdy tak nejak aspon 2× tydne chodila cvicit…neresila jsem to. Postupem veku mi ale dochazi zdravotni rizika, popr. tehotenstvi, ktere ted planuji ale nejde to dolu.
Zhubla jsem ze 106 na 92kg a ted sem pribrala zas…na tech 94-6kg :poblion: nebo tak nejak

Se zdravou stravou nemam problem (sladke nebo smazene moc nejim, piju hodne vody a kavu sladim jen trosku rano), ale asi jim velke porce. Kdyz mi kamaradka ukazala porce co ji..prijde mi to jak pro dite :D Postupem casu se mi podarilo zbavit emotivniho prejidani…ale vzdy kdyz jsem v deficitu tak se to trosku vraci…takze spis nevim jak vydrzet… vim ze jim velke porce a i kdyz je to zdrave jidlo, ale clovek sedi cely den u PC tak i ze zdraveho jidla se muze pribirat…

Chtela bych vydrzet v deficitu abych hubla, ale nevim jak si poradit s tim hladem a nechci se zas zacit prejidat… nasledkem toho hladu…kamoska rikala, ze musim vydrzet par tydnu a pak si telo zvykne ale nedari se mi do toho bodu dostat a kdyz se pak prejim..tak to trva dalsi tri dny (ne uplne prejidani..ale vic jidla nez bych musela) a tim zrusim ty uspechy za predchozi tyden…
Pouzivala jsem kaloricke tabulky a mam ted odhad kolik toho asi snist…teorii mam zvladnutou rekla bych velmi dobre, ale bojuju s hladem a asi i nedisciplinou…
Deptaji me ty stavy…to ze ma clovek hlad, je unavenejsi… :cert:

Jednoduse prosim o typy jak to vydrzet… :nevim: :hug: dekuji.

Prosim anonym, citlive tema.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25300
27.9.21 12:53

A co jíš? Hlad mít nemůžeš a pokud jíš správně a vyváženě. Leda nějaké chutě :nevim: možná máš jen hodně roztažený žaludek. Hoď sem příklad toho co za den sníš (i množství)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 12:57

Ahoj, mně v tomhle strašně pomohlo, když jsem jedla nízkosacharidovou dietu. Vysadila jsem pečivo, brambory, rýži - obecně tyhlety přílohy. S tím, že ne úplně na 100% (jednou za čas třeba maličkej krajíček chleba nebo brambory v buřtguláši jsem taky nevybírala), ale fakt důsledně jsem se tomu vyhýbala. Samozřejmě cukr neexistoval vůbec.

První dva týdny teda byly příšerné, byla jsem unavená, podrážděná a vařit bez sacharidů je horor, nezajdeš si ani do restaurace, protože bezsacharidový jídla skoro neexistují (max. maso se salátem apod). Ale dá se to naučit, k snídani jogurt s hořkou čokoládou a ořechy, ořechů jsem vůbec jedla hodně.

No ale pak se to zlomilo, jednak jsem začala skvěle hubnout (ale musíš pořád jíst, nahradit to bílkovinami a tukem - zdravým!), ale nejlepší bylo, kolik jsem najednou měla energie, a hlad jsem neměla skoro nikdy. Tahle dieta mi fantasticky vyhovovala, jen je hrozně těžký vydržet, pokud nemáš někoho, kdo ti bude denně vařit.

Jo a aby to nevypadalo že to šlo samo, tak jsem zapojila i víc chůze, aspoň 4× týdně na hodinu asi. Takhle jsem zhubla ze 75 kg na 66. Pak jsem otěhotněla a přestala jsem to držet, ale určitě se k tomu vrátím, jakmile to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 13:04

@Kriss Tina

zakl.

snidane sunka, syr, nejaky tmavsi chleba nekdy platek nekdy dva a treba bily jogurt..
svacina jak kdy…proteinova tycinka nebo banan, kefir, par orisku
obed: ryze, tunak, rajce nebo brambory, kure z trouby to asi jim nejcasteji, potom takove ty lusteninove testoviny s nejakou rajcatovou omackou…tohle jsou asi tri zakladni jidla co tocim.
vecere: to co obed vice mene a o neco vic zeleniny..nekdy jen uvarena mrazena…nekdy okurka a rajce…podle toho co je.

obcas i odpoledni svaca…ale to ne vzdy… to vetsinou taky neco malyho..jabko nebo par kolecek sunky

• Citovat
  • Nahlásit
69
27.9.21 13:05

Přejídání je jen důsledek tvých diet. Pokud s dietěním nepřestaneš, budeš hubnout a následně přibírat do smrti. A nevypadá, že by ti to tak vyhovovalo. Vyhoď váhu a kalorický tabulky a bude líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 13:05

Jsem na tom dost podobně (není problém skladba jídla, ale velikost porce), akorát výchozí váha byla u mě o dost vyšší a pomohl mi přerušovaný půst. Na mě konkrétně fungovalo vyřazení snídaně, takže jsem měla velký oběd do syta ve 12 a o něco menší večeři v 18, jinak pouze čistá voda. Ráno jsem paradoxně hlad neměla, ale šlo taky trochu o zvyk.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 13:09

@Mína91 :hug:

ja treba v roce 2019 mela svou prvni panickou ataku a zacla ji resit (uzkosti) tak jsem zacla zas chodit vic cvicit ale kvuli psychice a vahu neresila, uzivala si sport a samozrejme trosku omezila jidlo ale prijde mi ze sem prasila vic nez ted…a slo to krasne o 16kg dolu…sem si pak za asi tri mesice nebo ja nevim jak dlouho stoupla na vahu a byla jsem nadsena…ale vzdy kdyz nad tim zacnu premejslet tak mi snad prijde ze i tloustnu :( :pocitac:

zakl.

Příspěvek upraven 27.09.21 v 13:12

• Citovat
  • Nahlásit
25300
27.9.21 13:12
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

zakl.

snidane sunka, syr, nejaky tmavsi chleba nekdy platek nekdy dva a treba bily jogurt..
svacina jak kdy…proteinova tycinka nebo banan, kefir, par orisku
obed: ryze, tunak, rajce nebo brambory, kure z trouby to asi jim nejcasteji, potom takove ty lusteninove testoviny s nejakou rajcatovou omackou…tohle jsou asi tri zakladni jidla co tocim.
vecere: to co obed vice mene a o neco vic zeleniny..nekdy jen uvarena mrazena…nekdy okurka a rajce…podle toho co je.

obcas i odpoledni svaca…ale to ne vzdy… to vetsinou taky neco malyho..jabko nebo par kolecek sunky

A kolik sníš třeba toho kurete a brambor? Půlku kuřete, čtvrtku? Kolik příloh? Tam bývá kámen úrazu, ono i ten brambor nebo těstoviny nejsou úplně super po tunách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 14:14

Mám stejný problém, jídelníček mám tedy sestavený na míru, což doporučuji i tobě a odpadne ti vymýšlení co kdy a kolik toho. Takhle to budeš mít nalajnovaný a minimálně o půlku snažší.

Jinak já byla zvyklá jíst 4 x denně - tři velké porce a jednu menší sváču, ale celý život jsem byla zvyklá najíst se „do plna“, žádný do polosyta u mě přes 40 let vůbec neexistovalo. Takže já zezačátku měla velkej problém jíst vícekrát denně menší porce, hlad byl můj nejlepší kámoš, asi tak 4 - 5 týdnů, pak se to tak nějak hodilo do klidu, pomohla mi hořká káva, pokaždý, když to na mě šlo dala jsem si šálek a půl hořkýho a teplýho kafe a to mi na půl hodinky pomohlo, popřípadě jsem to zajídala buď salátovou okurkou nebo bílou paprikou. Ale jedině vydržet a fakt si to nechat sestavit, abys věděla na jistotu, že skutečně nehladovíš zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 14:22
@Anonymní píše:
Mám stejný problém, jídelníček mám tedy sestavený na míru, což doporučuji i tobě a odpadne ti vymýšlení co kdy a kolik toho. Takhle to budeš mít nalajnovaný a minimálně o půlku snažší.Jinak já byla zvyklá jíst 4 x denně - tři velké porce a jednu menší sváču, ale celý život jsem byla zvyklá najíst se „do plna“, žádný do polosyta u mě přes 40 let vůbec neexistovalo. Takže já zezačátku měla velkej problém jíst vícekrát denně menší porce, hlad byl můj nejlepší kámoš, asi tak 4 - 5 týdnů, pak se to tak nějak hodilo do klidu, pomohla mi hořká káva, pokaždý, když to na mě šlo dala jsem si šálek a půl hořkýho a teplýho kafe a to mi na půl hodinky pomohlo, popřípadě jsem to zajídala buď salátovou okurkou nebo bílou paprikou. Ale jedině vydržet a fakt si to nechat sestavit, abys věděla na jistotu, že skutečně nehladovíš zbytečně.

ja taky jim tak 4× denne…proste vim ze bych mela do „polosyta“ ale nedavam to moc… asi musim vydrzet a nic jinyho neni… :hug:

je fakt, ze kdyz sem tenkrat hubla (uspesne) tak prvni vysledky byly asi taky „az“za mesic..ale pak mi stacily mensi porce uz…a i kdyz nekdy byl hlad dalo se to vicemene zaplacnout jogurtem nebo bananem a byl klid…tak proste vydrzet..zkusim to kafe. dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 14:26

@Kriss Tina

ty lusteninovy testoviny je pytlik (syrovy stav) 250kg a snim pulku, na to hodim toho vetsiho odkapanyho tunaka z lidla a nejakou tu cervenou omacku. Ale kdyz mam normalni spagety tak urcite vic… klidne pulku toho pul kilovyho pytle..to je asi 200g v susenem stavu?

to kure…nooo nekdy ty dve prsa platky coz je asi hodne, nebo dve ctvrtky steheni…

brabory varenej stav tak 300g. 8o

Ted jsem mela polevku zeleninovou ale snedla jsem k tomu tri velky platky toustovyho chleba…nevim zda to neni moc.

• Citovat
  • Nahlásit
169
27.9.21 14:30
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

ty lusteninovy testoviny je pytlik (syrovy stav) 250kg a snim pulku, na to hodim toho vetsiho odkapanyho tunaka z lidla a nejakou tu cervenou omacku. Ale kdyz mam normalni spagety tak urcite vic… klidne pulku toho pul kilovyho pytle..to je asi 200g v susenem stavu?

to kure…nooo nekdy ty dve prsa platky coz je asi hodne, nebo dve ctvrtky steheni…

Ted jsem mela polevku zeleninovou ale snedla jsem k tomu tri velky platky toustovyho chleba…nevim zda to neni moc.

Je to moc, to jsou porce pro fyzicky pracujícího muže. Sníst prakticky půlku kuřete a třetinu kila brambor nebo půl pytle těstovin s omáčkou a masem. Tady máš odpověď, proč jsi obézní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25300
27.9.21 14:32
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

Ted jsem mela polevku zeleninovou ale snedla jsem k tomu tri velky platky toustovyho chleba…nevim zda to neni moc.

Aha no na mě je tohle obrovská porce, půlku pytlíku těstovin máme celá rodina dohromady :D těch brambor je taky hrozny množství, máš moc těch příloh no. Toustovej chleba bych nejedla vůbec, radši nějaký tmavý celozrnný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
27.9.21 14:33
@Anonymní píše:
@Kriss Tina

A to ti vychazi v kalorických tabulkach jako ok prijem na hubnuti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
27.9.21 14:34
@Kriss Tina píše:
Aha no na mě je tohle obrovská porce, půlku pytlíku těstovin máme celá rodina dohromady :D těch brambor je taky hrozny množství, máš moc těch příloh no. Toustovej chleba bych nejedla vůbec, radši nějaký tmavý celozrnný.

120 gr testovin s suchem stavu je porce pokud je to jako jidlo, ne jako priloha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat